Aktualijos Kultūra Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

VI etape dar viena „Kristalo“ nesėkmė Nuotraukos

Šią savaitę įdomiausias rezultatas užfiksuotas Kairiuose, kur vietos „Kairiai“ atsirevanšavo „Kristalo“ ekipai už praeitų metų nesėkmę, tuo tarpu į rezultatyviausių žaidėjų viršūnę grįžta praeitų metų rezultatyviausias sezono žaidėjas D. Dauskurdis.

Po nesėkmės Ginkūnuose atsitiesta namie

Praeitame ture patyrę skaudų pirmą pralaimėjimą Ginkūnuose, „Kairiai“ (5/1) įspūdingai atsitiesė namie, įveikdami SK „Kristalo“ (4/2) krepšininkus.

Dar pirmoje pusėje susikrovę 22 taškų persvarą (50:28), kairiškiai varžovams neleido pagalvoti apie pergalę nuo pat pradžių iki pabaigos, o lemiame ketvirtyje „Kairiai“ kiek atleido vadžias, tačiau „Kristalo“ bandymas priešintis atsimušė į laiko sieną ir pergalę iškovojo šeimininkai.

Po šios pergalės „Kairių“ tvirtai žengia antroje vietoje, nusileisdami tik pirmoje vietoje esantiems „Kužiams“ (tiesa į nugarą kvėpuoja „Ginkūnai“, kurie turi tarpusavio mačo pranašumą) ir ateinančiame ture susitiks su „Bubių“ ekipa, tuo tarpu „Kristalas“ bandys įveikti „Gruzdžių“ krepšininkus.

„Kairių“ ekipos vadovas Gintaras Fokas džiaugėsi komandine dvasia: „Nors į rungtynes traumų išretinti susirinkome tik šešiese, o pamatę daugiau apšilinėjančių varžovų sunerimome, tačiau net neketinome pasiduoti“.

„Nuo pat rungtynių pradžios vyrai parodė, kad komandinis žaidimas yra mūsų stiprioji pusė. Sužaista puiki pirmoji rungtynių dalis mums leido šiek tiek atsipalaiduoti ir ne tiek įtemptoje rungtynių pabaigoje, kai jėgos jau seko, nepaleidome pergalės iš rankų“.

„Džiaugiuosi rungtynėmis, o labiausiai pergale. Šaunuoliai vyrai! Mes – komanda! O varžovai stiprūs, nežinia kas būtų, jei būtų daugiau laiko likę“, – emocingai džiaugėsi G. Fokas.

Tuo tarpu „Kristalo“ ekipos treneris Juozas Staponkus labai nenoriai komentavo rungtynes: „Sunku kažką pasakyti. Prastai pradėjome rungtynes. Pirma pusė buvo ne mūsų. Ir nors antroje pusėje kiek atsigavome, bet buvo jau šaukštai popiet. Nelabai ką čia ir yra daugiau komentuoti“.

Kairių „Kairiai“ – Kuršėnų „Kristalas“ 86:73
(25:18 25:10 21:23 15:22)

Kairių „Kairiai“: D. Dauskurdis 28, G. Ickys 27
Kuršėnų „Kristalas“: G. Mockus 29, K. Venclovas 19

Kiti rezultatai

Banguotai rungtyniaujantys Daugėlių „Flamingas“ (0/6) ir dvikovoje su ne pilna sudėtimi susirinkusiais Bubių „Bubiais“ (4/2) bandė pagauti laimės paukštę, tačiau koją pakišo itin prastai sužaista pirmoji pusė. Iki ilgosios pertraukos  „Bubiai“ įgijo 22 taškų persvarą (41:19) ir prasidėjus trečiam kėlinukui į aikštę išėjo atsipalaidavę, dėl ko vos nebuvo nubausti. Daugėliškiai sparčiai ėmė lyginti rezultatą, pataikydami tritaškius ir prieš lemiamą ketvirtį iš visos varžovų persvaros liko tik 8 taškai (48:56). Savo tvirtovėje žaidę „Flamingo“ krepšininkai ne nemanė sustoti ir lemiamomis minutėmis, tačiau kažką daugiau nuveikti pritrūko jėgų ir laiko, ir svečiams pralaimėjo 5 taškais – 69:74.

Po šios dvikovos „Flamingas“ ir toliau jaučia pergalių badą, bei jį panaikint bandys su jaunaisiais SM98/99 krepšininkais, tuo tarpu „Bubiai“ nors ir buksuodami laiko TOP4 frontą, o artimiausiu jų laikia nemenkas išbandymas namie prieš „Kairių“ ekipą, kuri šiame ture nukovė „Kristalo“ krepšininkus.

Daugėlių „Flamingas“ – Bubių „Bubiai“ 69:74
(
8:18 11:23 29:15 21:18)

Daugėlių „Flamingas“: A. Rimeikis 15, D. Skerstonas 14
Bubių „Bubiai“: T. Daraška 17, J. Rimkus 13

Antrą pergalę iškovojo Kuršėnų „Feniksas“ (2/4), nugalėję Kuršėnų „Politechnikos“ (0/6) krepšininkus, kurie ir toliau žengia pirmenybėse be pergalių. Jaunųjų kuršėniškių gretose ir toliau siautėjo du lyderiai, Vilius Kaubrė ir Linas Valackis, ėję išvien koja kojon ir pelnę po 29 taškus, tuo tarpu „Politechnikos“ gretose pasižymėjo vėl į aikštę grįžęs Gytis Putvinskas, pelnęs 26 taškus.

Po rungtynių „Fenikso“ vadovas Vidmantas Janušauskas džiaugėsi komandos progresu: „Komandoje kol kas rungtyniauja septintokai, aštuntokai, kurie žaidžia ir moksleivių lygoje ir su vyrais mėgėjais, tai leidžia mums įgyti geros patirties, ir pirmauti MKL, tačiau vyrų mėgėjų lygoje stipresnėms komandoms labiau pasipriešinti dar negalime, bet prieš turnyrinės lentelės apačioje esančias komandas kautis galime ir tą darome sėkmingai. Manau po poros metų galėsime tą sėkmingai daryti ir su aukščiau esančiomis komandomis, kur link ir einame“, – ryžto nestokojo V. Janušauskas.

Ateinančiame ture abejų komandų laukia nemenki išbandymai – „Feniksas“ važiuos į Ginkūnus, kur bandys atsilaikyti prieš vis galingiau rungtyniaujančius „Ginkūnus“, o „Politechnikos“ komandos laukia Verbūnai, kurie savo šanso pasigerinti pozicijas veikiausiai nepaleis.

Kuršėnų „Politechnika“ – Kuršėnų „Feniksas“ 68:87
(
23:21 14:20 9:22 19:24)

Kuršėnų „Politechnika“: G. Putvinskas 26, A. Budreckis 12, A. Imbrožaitis 12
Kuršėnų „Feniksas“: V. Kaubrė 29, L. Valackis 29

Nors ir pralaimėję 18 taškų skirtumu, Verbūnų „Pakogama“ (2/4) anaiptol neleido išsivežti lengvos pergalės SK „Kuršėnų senukams“ (4/2). Tris kėlinukus, kaip lygūs su lygiais kovęsi Verbūnų krepšininkai tik lemiame ketvirtyje paleido gijas iš rankų patyrė ketvirtą pralaimėjimą, niekaip nerasdami pergalės rakto prieš stipresnes komandas, jos negelbėjo ir 5 A. Baliutavičiaus tritaškiai bei surinkti 33 taškai, tuo tarpu SK „Kuršėnų senukai“ po prasto sezono starto atsigavo ir iškovoję ketvirtą pergalę iš eilės eina koja kojon su lyderiais, o bene rimčiausią išbandymą patirs jau ateinančiame ture su „Kužiais, kurie pamiršę pralaimėjimo skonį dar nuo praeito sezono.

Po rungtynių „Verbūnų“ vadovas Edgaras Šapkus buvo lakoniškas: „Ką aš galiu pasakyti. „Senukų buvo tik septyni, o mūsų 12, bet į aikštelę išėjome 8. Ketvirtas kėlinukas vėl pakiša mus koją. Pritrūkstame jėgų ar užsispyrimo. Net nežinau.

Verbūnų „Pakogama“ – Kuršėnų SK „Senukai“ 72:90
(23:20 15:26 23:19 11:25)

Verbūnų „Pakogama“: A. Baliutavičius 33, R. Truškauskas 19
Kuršėnų SK „Senukai“: D. Pakarklis 27, S. Šimaitis 21

Dar pimajame kėlinuke įjungę aukštą pavarą, Kužių „Kužiai“ (6/0) sudorojo jaunuosius Kuršėnų SM98/99 (1/5) krepšininkus ir toliau išlieka vienintele nepralaimėjusia ekipa pirmenybėse, o šiai maloniai serijai teks išbandymas jau ateinančią savaitę, kur Kuršėnuose kužiškiai laikys vis labiau įsibėgėjančių SK „Kuršėnų senukų“ egzaminą. Tuo tarpu SM98/99 namie bandys iškovoti antrą pergalę prieš pastaruoju metu neblogai atrodančius Daugėlių „Flamingo“ krepšininkus.

Kužių „Kužiai“ – Kuršėnų SM-98/99 129:64
(37:9 22:28 34:20 36:7)

Kužių „Kužiai“: A. Liutkus 31, A. Stundžia 27
Kuršėnų SM-98/99: N. Daugmaudis 19, F. Juozapavičius 14

Įnirtinga dvikova vyko Gruzdžiuose, kur vietos „Gruzdžiai“ (3/3) tik rungtynių pabaigoje apmaudžiai pralaimėjo Ginkūnų „Ginkūnams“ (5/1) 72:73.

Taškas į tašką vykusiose rungtynėse po dvejų kėlinukų vienu tašku pirmavo šeimininkai (42:41), tačiau po ilgosios pertraukos iniciatyvą perėmė ginkūniškiai, kurie įgijo 10 taškų persvarą (63:53). Tiesa, lemiamame ketvirtyje gruzdžiškiai metė VA BANK kortą ir prisivyjo varžovus, visgi protingiau pabaigą sužaidė svečiai, kurie ir išsivežė pergalę.

Po šios pergalės „Ginkūnai“ ir toliau tvirtai stovi lyderių gretose iškovoję penkias pergales ir patyrę vieną pralaimėjimą, o panašu, kad pergalių seriją jie gali ir pratęsti savo namų tvirtovėje, kur priims vos antrą pergalę šiame ture iškovojusius „Fenikso“ krepšininkus, tuo tarpu „Gruzdžių“ ekipai po dvejų pergalių iš eilės, teko susitaikyti su pralaimėjimu, ir ateinančiame ture taipogi lengva nebus – Kuršėnuose jų laukia SK „Kristalo“ iššūkis.

Gruzdžių „Gruzdžiai“ – Ginkūnų „Ginkūnai“ 73:74
(15:16 27:25 11:22 20:11)

Gruzdžių „Gruzdžiai“: O. Bugys 26, A. Vozgirdas 20
Ginkūnų „Ginkūnai“: R. Vaitkevičius 18, A. Volskis 18

Rezultatyviausių žaidėjų trejetuke iš sosto Aurimą Urboną verčia praeitų metų rezultatyviausias žaidėjas Deividas Dauskurdis (Kairių „Kairiai“), kurio benefisas privertė pasiduoti „Kristalo“ krepšininkus ir padidinti rezultatyvumo vidurkį iki 22,8 taško per rungtynes. Antroje tvirtai laikosi jaunasis Vilius Kaubrė (Kuršėnų „Feniksas“) su 22 taškais per rungtynes, o trečioje – Daivaras Pakarklis (SK „Kuršėnų senukai“) su 21,3 taško vidurkiu.

Turnyrinę lentelę rasite čia.
Rezultatyviausių žaidėjų dešimtuką bei kitų žaidėjų rezultatyvumą rasite čia.