Aktualijos Kultūra Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Po septynių turų – „Kužiai“ vienvaldis ŠRVMKL lyderis Nuotraukos

Po truputį artėja reguliaraus sezono pabaiga, o kartu aiškėja ir turnyrinės lentelės kontūrai, kurios viršūnėje kol kas stovi nenugalima „Kužių“ komanda. Po šio turo vienintele pergalės skonio nepatyrusia komanda lieka „Politehnika“ į priekį praleidusi „Flamingą“, o rezultatyviausių žaidėjų viršūnėje antrame ture iš eilės karaliauja D. Dauskurdis (Kairių „Kairiai“).

Nepavejamai po ilgosios pertraukos

Iki ilgosios pertraukos lygiai kovoję „SK Kuršėnų senukai“ (4/3) neatsilaikė prieš žybėjusią D. Valantėlio ir visą „Kužių“ (7/0) kariauną ir patyrė pirmą pralaimėjimą po keturių pergalių iš eilės.

Rungtynes geriau pradėjo „Kuršėnų senukai“, kurie įgijo trijų taškų persvarą (21:18), tačiau kužiškiai prasidėjus antrajam ją panaikino, ir susikrovė penkių taškų pranašumą (45:39). Po ilgosios pertraukos savo benefisą tęsė svečiai, kurie ir toliau nuosekliai didino persvarą savo naudai ir laikė iniciatyvą savo rankose (59:50), o lemiame ketvirtyje karaliavo visuose kuršėniškių aikštės kampuose ir iškovojo pergalę 85:68, ir toliau tęsdami sėkmingą žygį lygoje, o ir panašu, kad artimiausiu metu nenusimato, kas galėtų jiems rimčiau pasipriešinti, na, nebent paskutiniajame ture, kuomet namie priims Kairių „Kairius“, lygiai tas pats laukia ir kuršėniškių, kurie su „Kairiais“ susitiks IX ture.

Po rungtynių Kužių „Kužių“ vadovas Antanas Kievišas akcentavo kietą varžovų žaidimą: „Varžovai nuo pat pradžių pradėjo intensyviai ir kietai gintis, tad pradžioje sunkiai sekėsi prisitaikyti prie kieto ir kontaktinio žaidimo. Tokia taktika mano nuomone pasiteisina tik tada, jei pavyksta puolime užpulti ir pabėgti į priekį. O to padaryti mes neleidome“.

„Žinojom, kad tokiu tempu varžovai visų rungtynių nesužais, ir ankščiau ar vėliau koja pakiš pražangos ir nuovargis. Manau, kad teisingai numatę rungtynių eigą ir antroje pusėje išsaugoję daugiau jėgų pelnytai laimėjome šią dvikovą. Ačiū komandai už solidų ir darnų žaidimą o varžovams už gerą kovą“, – dėkojo A. Kievišas.

Tuo tarpu SK „Kuršėnų senukų“ žaidimą pakomentavo idėjinis „senukų“ vadas Rikantas Putvinskas: „Trečiame kėlinuke padarėme daug klaidų, dėl ko varžovai pabėgo dešimt taškų. O pasivyti jau nebeturėjome jėgų. Buvo sunku žaisti prieš priekinę liniją. Varžovai atvyko su trejais centrais, kurie pasikeisdami buvo šviežesni žaidime“.

Kuršėnų SK „Senukai“ – Kužių „Kužiai“ 68:85
(
21:18 18:27 11:14 18:26)

Kuršėnų SK „Senukai“: D. Pakarklis 20, K. Grigalius 16
Kužių „Kužiai“: D. Valentėlis 25, T. Čeputis 12

Kiti rezultatai

Pralaimėję kovą po krepšiu, Kuršėnų SM98/99 (1/6) namie paleido pergalę iš rankų prieš Daugėlių „Flamingą“ (1/6), kuriems tai buvo pirmoji pergalė šiame sezone. Taškas į tašką vykusiose rungtynėse laimėtojas paaiškėjo tik pačioje rungtynių pabaigoje, o „Flamingo“ treneriui Antanui Rimeikiui išsprūdo vieninteliai žodžiai: „Per Marytės plauką..“.

Tuo tarpu „SM-98/99“ komandos treneris Arnas Liulys trumpai akcentavo kovą dėl kamuolių kaip pagrindinę pralaimėjimo priežastį: „Manau, vienintelė pralaimėjimo priežastis – bent trigubai pralaimėta kova dėl kamuolių“.

Kuršėnų SM-98/99 – Daugėlių „Flamingas“ 59:60
(
17:12 16:16 12:16 14:16)

Kuršėnų SM-98/99: N. Daugmaudis 22, P. Jurašius 11
Daugėlių „Flamingas“: T. Daukšas 15, M. Veresovas 14

Namie žaidęs Kuršėnų „Kristalas“ (5/2) neturėjo daug vargo prieš Gruzdžių „Gruzdžius“ (3/4) ir nugalėjo juos rezultatu 76:44. Tiesa, viskas galėjo pasikeisti po ilgosios pertraukos, kuomet „Kristalo“ krepšininkai liko tik su silpnesniais krepšininkais, tačiau „Gruzdžiai“ nesugebėjo susitvarkyti žaidimo ir patyrė ketvirtą nesėkmę.

Su penkiomis pergalėmis ir dvejomis nesėkmėmis „Kristalas“ žygiuoja kol kas ketvirtas ir rimčiausius išbandymus turės su „Ginkūnais“ bei „Bubiais“, tuo tarpu „Gruzdžiai“ – septinti, o artimiausių komandų sąrašas rimtas – „Bubiai“, „SK Kuršėnų senukai“ ir „Pakogama“.

Kuršėnų „Kristalas“ – Gruzdžių „Gruzdžiai“ 76:44
(30:13 22:12 11:11 13:8)

Kuršėnų „Kristalas“: D. Mikolaitis 21, R. Norutis 21
Gruzdžių „Gruzdžiai“: A. Vozgirdas 16, A. Medelis 7, E. Zdanys 7

Dar vieną sunkią pergalę iškovojo Ginkūnų „Ginkūnai“ (6/1), kurie per pastaruosius trejus turus susitikdami su silpnesnėmis komandomis nemenkai buksuoja. Šįkart namie ginkūniškiai turėjo vargo su jaunaisiais Kuršėnų „Fenikso“ (2/5) krepšininkais, prieš kuriuos pirmajame kėlinuke įgijo 18 taškų persvarą, tačiau kuršėniškiai antrajame ir trečiajame nemenkai pavijo, ištirpinę persvarą iki 8 taškų (51:59), visgi vien L. Valackio ir V. Kaubrės pastangų perimti iniciatyvą neužteko, ir ginkūniškiai iškovojo šeštąją pergalę ir toliau užimdami trečią turnyrinės lentelės vietą.

Per likusius keturis turus, panašu, „Ginkūnai“ rimčiausius išbandymus turės su „Bubiais“ ir „Kristalu“, o „Feniksui“ sunkiausi išbandymai prasideda jau nuo ateinančio turo – pradėdami rungtynes su „Kristalu“, paeiliui kuršėniškiai dar gaus gero ir vertingo žaidybinio laiko su kitais lygos favoritais – SK „Kuršėnų senukais“ bei „Bubiais“.

Ginkūnų „Ginkūnai“ – Kuršėnų „Feniksas“ 72:61
(
27:9 16:23 16:19 13:10)

Ginkūnų „Ginkūnai“: I. Motuzas 16, A. Buivydas 13
Kuršėnų „Feniksas“: L. Valackis 24, V. Kaubrė 16

Lengvą treniruotę pasidarė Verbūnų „Pakogama“ (3/4), įveikusi Kuršėnų „Politechnikos“ komandą (0/7), kuriai ir toliau nepavyksta rimčiau pasipriešinti nei vienai komandai, o šiame ture laimėjus Daugėlių „Flamingui“ liko vienintele ekipa, kuriai dar nepavyko patirti pergalės skonio.

Rungtynėse šeiminininkai spurtavo dar pirmajame kėlinuke, o po prieš ilgąją pertrauką turėjo 26 taškų persvarą (47:21). Po ilgosios pertraukos vaizdas ne itin keitėsi, o pirmaisiais smuikais „Pakogamos“ gretose griežė įprastai mažai žaidžiantys ir taškų pelnantys krepšininkai – K. Daukšta, M. Žalys ir S. Galvadiškis, gerinę savo rezultatyvumo rekordus.

Po šios pergalės „Pakogama“ ir toliau lieka aštunti, kas garantuoja patekimą į atkrintamąsias, o artimiausiame ture jiems teks nemenkas išbandymas – dar pralaimėjimo nepatyrę „Kužiai“, tuo tarpu kuršėniškiai bandys savo laimę Ginkūnuose, kur susitiks su vietos „Ginkūnais“.

Verbūnų „Pakogama“ – Kuršėnų „Politechnika“ 111:49
(26:8 21:13 30:12 34:16)

Verbūnų „Pakogama“: K. Daukša 37, M. Žalys 20
Kuršėnų „Politechnika“: A. Imbrožaitis 16, R. Savickas 12

Įspūdingą pergalę pasiekė Kairių „Kairiai“ (6/1), svečiuose patiesę Bubių „Bubius“ (4/3). Itin atkakliose rungtynėse lemiamą persvarą kairiškiai pasiekė antrajame kėlinuke – netik panaikinę trijų taškų bubiškių persvarą, tačiau ir įgiję 18 taškų kraitį (45:27). Grįžę po ilgosios pertraukos šeimininkai ėmė lyginti varžovų pranašumą ir prieš rungtynių pabaigą liko tik keli taškai, tačiau nustebinti rungtynėse pritrūko laiko ir jėgų.

Po šio mačo Kairiai ir toliau tvirtai stovi antroje turnyrinės lentelės vietoje, patyrę pralaimėjimą tik prieš „Ginkūnus“, ir rimčiausi išbandymai, panašu, bus tik IX ir paskutiniajame XI ture, kuomet savo realų pajėgumą pasitikrins prieš SK „Kuršėnų senukus“ bei „Kužius“, tuo tarpu „Bubiai“ kol kas buksuoja pirmenybėse, ir su keturiomis pergalėmis žygiuoja penkti, o kely dar laukia nemenki išbandymai su „Gruzdžiais“, „Ginkūnais“ ir „Kristalu“.

Po rungtynių „Kairių“ vadovas Gintaras Fokas džiaugėsi komandos nusiteikimu: „Pradėjome rungtynes su dideliu užsidegimu, žaidėme komandinį krepšinį, kuriuo mes ir atsiplėšėme pirmoje pusėje“.

„Džiaugiuosi komanda, tai septyniais žaidėjais, kurie sugeba įrodyti, kad ir tiek mažai žaidėjų gali sudaryti tokį stiprų kumštį! „Bubiai“ tikrai stipri komanda, o mūsų jėgoms senkant, sužaidė šaltakraujiškai ir mes per plauką išvengėme kapituliacijos. Džiaugiuosi, kad ir šiose rungtynėse sugebėjome išlikti pakankamai psichologiškai tvirti“, – turėjo kuo didžiuotis G. Fokas.

Bubių „Bubiai“ – Kairių „Kairiai“ 75:79
(20:17 7:28 24:20 24:14)

Bubių „Bubiai“: A. Urbonas 33, Ž. Padoras 20
Kairių „Kairiai“: D. Dauskurdis 21, D. Macijauskas 20, G. Ickys 20

Rezultatyviausių žaidėjų trejetuke II ture iš eilės karaliauja Deividas Dauskurdis (Kairių „Kairiai“), kuris pelno po 22,6 taško per rungtynes. Antroje – jaunasis Vilius Kaubrė (Kuršėnų „Feniksas“) su 21,1 taško per rungtynes, o trečioje – Daivaras Pakarklis (SK „Kuršėnų senukai“) taipogi 21,1 taško vidurkiu.

Turnyrinę lentelę rasite čia.
Rezultatyviausių žaidėjų dešimtuką bei kitų žaidėjų rezultatyvumą rasite čia.