REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Pasveikinta Kuršėnų miesto šimtametė

Vasario 7 dieną Kuršėnų miesto gyventoja Leonora Kontrimienė šventė savo šimtąjį gimtadienį. Ta proga į  Kuršėnų miesto seniūniją atvykusios Leonoros anūkės Gretos Felinskienės buvo paprašyta perduoti gausybę sveikinimų jubiliatei nuo LR seimo narės Rimos Baškienės, Šiaulių rajono savivaldybės mero Antano Bezaro, Kuršėnų miesto seniūnijos seniūno Vytauto Gedmonto ir pavaduotojos Giedrės Karkalienės. Šiuo metu Leonora Kontrimienė gyvena ir yra prižiūrima Gretos Felinskienės šeimos.

Šia garbinga proga savo promočiutę kalbino Šiaulių rajono savivaldybės Vytauto Vitkausko ir  Stasio Anglickio premijų laureatė Reda Felinskytė.

Rudeniškai šaltą žalios žiemos vasarį mano prosenelė Leonora Kontrimienė pasitinka su plačia šypsena veide. Šypsausi ir aš. Ačiū, Dieve, kad pasaulin atsiuntei šį nuostabiausią žmogų. Ir ačiū Tau, močiut, kad visus taip stipriai myli… jau šimtą metų.

– Močiut, kas yra laimė?
– Nežinau. Gal pats gyvenimas ir yra laimė?
– Užaugau Buoženuose, Telšių rajone. Agotos ir Juozapo Jankauskų šeimoje buvau ketvirtas vaikas iš septynių. Dabar likau tik aš ir jauniausias brolis Juozas. Jam dar tik 92…

– Ir aš norėčiau tiek sulaukti…
– Niekad nė nesapnavau, kad sulauksiu ir aš. O juk gyvenimas nebuvo labai lengvas…

– O koks jis buvo?
– Vaikystėje tarnavau pas ūkininkus, seminarijoje. Mūsų šeima buvo didelė – ne lengva išsilaikyti. Sunkiausia buvo dirbti svetimiems (nors, negaliu meluoti, buvo jie geri žmonės), visus darbus plikomis rankomis nudirbdavome. O kartais ir basomis kojomis… Buvo ir gerų laikų, buvo ir šiek tiek prastesnių. Bet nesiskundžiau.

– Nes…
– Ištekėjau už nuostabaus vyro, susilaukėme dukters. Turiu dvi anūkes ir penkis proanūkius. Visi mano rankose augo, visi mano vaikai.

– Užaugau ir aš.
– Greitai laikas prabėgo.

– O tu nelabai pasikeitei… Žinai, šimtamečių visi klausia: ką valgote?
– Valgykit lašinius, mėsą, avižas, duoną, daržoves – būsite sveiki ir stiprūs. Ir daugiau dirbkite.

– Manai, šiuolaikinis jaunimas pernelyg tingus?
– Tikrai taip. Mes patys viską auginome, verpėme, audėme… O dabar? Užtenka nueiti į parduotuvę. Ir šiaip jaunimas labai aptingęs. Nori gero gyvenimo, bet dirba tik vienas kitas.

– O ką mums, jauniems ir šiek tiek tingintiems, patartum?
– Nebijokite darbo. Kuo daugiau dirbsite, tuo ilgiau gyvensite. Daugiau džiaukitės. Būkite laimingi.

– O tu ar laiminga?
– Visada.

Pasveikinta Kuršėnų miesto šimtametė

Informaciją parengė Kuršėnų miesto seniūno pavaduotoja
Giedrė Karkalienė

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Spalio mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 val. iki 17 val.  Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

EDUKACINĖ VEIKLA

Spalio mėnesį
8 val. – 18 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salė (Ventos g. 11A, Kuršėnai) aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai. Patalpas nuomoja instruktorė Kristina tel. 86 82 52244.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: