Aktualijos Kultūra Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

IX ture – įspūdingos „Ginkūnų“ ir „Senukų“ pergalės Nuotraukos Vaizdo reportažas

Likus dviems turams turnyrinėje lentelėje darosi karšta – puikią pergalę iškovojo SK „Kuršėnų senukų“, tiesiog pervažiavusi iki tol tik vieną pralaimėjimą patyrusius „Kairius“, puikią pergalę išsivežė ir „Ginkūnai“, po pratęsimo komplikavę „Kristalo“ padėtį dėl aukštesnių pozicijų.

Įspūdinga pergalė po pratęsimo

Įdomiausia turo dvikova vyko Kuršėnuose, kur susitiko dėl aukščiausių vietų kovojantys SK „Kristalas“ ir Ginkūnų „Ginkūnai“. Itin atkakliose rungtynėse pirmaujanti ekipa keitėsi daug kartų, o pirmasis kėlinukas baigėsi lygiai 17:17. Antrajame kėlinuke kiek didesnę persvarą, spausdami varžovus, įgijo šeimininkai, kuriems pavyko susikrauti 6 taškų pranašumą (44:38).

Po ilgosios pertraukos iniciatyvą ir toliau laikė „Kristalas“, kurių persvara išaugo iki 11 taškų (64:43), tačiau lemiame ketvirtyje ginkūniškiai per porą minučių sugražino intrigą į rungtynes, ir nors paskutinėmis sekundėmis SK „Kristalas“ turėjo galimybę išplėšti pergalę, tačiau Gražvydo Mockaus mestas tritaškis išsisuko iš lanko, o pratęsime jau stipresni buvo „Ginkūnai“, kurie iškovojo pergalę trijų taškų skirtumu – 94:91.

Po pergalės Ginkūnų „Ginkūnų“ vadovas Arnas Lukošaitis prisiminė eigą: „Nuo pat pradžių užvirė įnirtinga kova. Pirmavo tai vieni, tai kiti. Pirmame kėlinyje vedė varžovai, mes išlyginome, antrame jau mes vedėm virš 10 taškų, bet varžovų spaudimas rezultatą ištirpdė, o kėlinio pabaigoje jie jau priekyje 6 taškais“.

„Trečio kėlinio pradžia taip pat nieko gero nežadėjo, „Kristalas“ priekyje 14 taškų. Po 3 kėlinių pralošinėjom 10 taškų. Tada pradedame gintis šiek tiek kibiau ir per porą minučių rezultatą persveriame savo naudai. Ir iki pat ketvirto kėlinio nebuvo aišku kas laimės. Pratęsimas“.

„Kaip bebūtų keista, pratęsime mes išsaugojome daugiau jėgų ir visą laiką pirmavome bei nugalėjome. Sirgaliams varžybos turėjo patikti. Sveikinu saviškius už ryžtą ir kovą iki paskutinių sekundžių. Ačiū varžovams už kai kurias pamokas, linkiu nenusiminti, kas ten žino, gal dar susitiksime“, – šypsojosi A. Lukošaitis.

Tuo tarpu SK „Kristalo“ atstovas Benediktas Jonuška apgailestavo, kad trūko komandai keleto žaidėjų: „ Puikiai supratome rungtynių svarbą, tačiau nepavyko surinkti pilnos komandos. Trūko tiek keleto svarbių gynėjų, tiek Martyno Mikšio“.

„Rungtynės buvo tikrai banguotos, todėl viskas sprendėsi ketvirtajame kėlinyje. Šį kartą strigo mūsų puolimas, neįkrito tokie metimai, kurie dažniausia būna taiklūs, o varžovai puikiai išnaudojo spragas mūsų komandos gynyboje. Mūsiškių metimas dar galėjo išplėšti pergalę, ar dar vieną pratęsimą, tačiau tą dieną fortūna buvo ne mūsų pusėje“.

„Sveikiname Ginkūnus, kurie tikrai gali keliauti iki finalo, o dabar belieka stebėti situaciją ir kauptis mūšiui Bubiuose paskutiniame ture“, – sveikino varžovus B. Jonuška.

Kuršėnų „Kristalas“ – Ginkūnų „Ginkūnai“ 91:94
(17:17 27:21 20:16 15:26 12:15)

Kuršėnų „Kristalas“: G. Mockus 19, B. Jonuška 16
Ginkūnų „Ginkūnai“: A. Volskis 30, R. Vaitkevičius 29

Kiti rezultatai

Nors ir pirmavo ketvirto kėlinuko pradžioje 20 taškų, tačiau jaunieji kuršėniškiai iš SM98/99 (1/8) nesugebėjo išlaikyti šalto proto ir pralaimėjo laimėtas rungtynes Gruzdžių „Gruzdžiams“ (4/5) – 56:61.

Po rungtynių SM98/99 treneris Arnas Liulys sveikino varžovus: „Sveikinu varžovus su sunkia pergale. Jie įrodė savo kovingumą ir nusiteikimą rungtynėms visas 40 minučių, kuo negalime pasigirti mes“.

„Paskutinį kėlinuką sugebėjome pralošti 20 taškų, daug skubotų, neparuoštų, prastų sprendimų ir vėl tragiškai sužaista pabaiga. Jaunatviškumas vėl pakišo koją. Bandysime taisyti klaidas“, – žadėjo išmokti pamokas A. Liulys.

Kuršėnų SM-98/99 – Gruzdžių „Gruzdžiai“ 56:61
(7:14 21:11 20:8 8:28)

Kuršėnų SM-98/99: P. Jurašius 19, E. Sparvelis 17
Gruzdžių „Gruzdžiai“: A. Vozbutas 22, O. Bugys 14

Kužiuose vykusiuose rungtynėse susitiko be pralaimėjimų žengiantys Kužių „Kužiai“ (9/0) ir pergalės skonio nepatyrusi Kuršėnų „Politechnika“ (0/9), o vienintelė intriga vykusiame mače buvo, kiek abi komandos pelnys taškų, kur panašu, gynyba negalėjo pasigirti abi ekipos. Abi pelniusios net 236 taškus kartu, pasiekė ŠRVMKL rezultatyvumo rekordą. Įdomu ir tai, kad kuršėniškiai, iki tol pelnę vidutiniškai tik po 54 taškus, šįkart taipogi pasiekė rezultatyvumo rekordą, sugebėję įridenti net 83.

Kužių „Kužiai“ – Kuršėnų „Politechnika“ 153:83
(38:20 38:11 38:31 39:21)

Kužių „Kužiai“: S. Šapas 34, R. Liutkus 22
Kuršėnų „Politechnika“: A. Imbrožaitis 34, R. Savickas 17

Ketvirtą pergalę iškovojo ir savo šansus patekti į atkrintamąsias sustiprino Verbūnų „Pakogama“ (4/5), namie gana lengvai nugalėjusi Daugėlių „Flamingo“ (1/8) ekipą, kuriai itin nesisekė mesti tritaškių, o lemiamas buvo trečiasis kėlinukas, kurį daugėliškiai pralaimėjo 20:31

Verbūnų „Pakogama“ – Daugėlių „Flamingas“ 84:63
(
21:12 21:18 31:20 11:13)

Verbūnų „Pakogama“: G. Milašauskas 17, M. Žalys 16, A.Balitavičius 16
Daugėlių „Flamingas“: M. Cikanavičius 13, M. Veresovas 12, I. Laureckis 12

Namie žaidę Bubių „Bubiai“ (6/3) vargo su Kuršėnų „Feniksu“ (2/7) neturėjo jau nuo pirmų minučių ir nugalėjo juos 86 taškų skirtumu, iškovoję jau šeštą pergalę čempionate ir toliau žengiantys ketvirtoje vietoje, tiesa, tokį pat pergalių ir pralaimėjimų santykį turi ir SK „Kristalas“ ir „Kuršėnų senukai“, tad paskutiniuose turuose bus įdomu, kaip susidėlios galutinės vietos. Tuo tarpu SK „Feniksui“ patekti tarp TOP8 komandų galimybė tolsta, ir panašu, kad jie ir liks 9 turnyrinės lentelės vietoje.

Bubių „Bubiai“ – Kuršėnų „Feniksas“ 130:64
(27:15 28:15 42:6 33:28)

Bubių „Bubiai“: A. Urbonas 23, T. Daraška 21
Kuršėnų „Feniksas“: A. Auškalnis 22, l. Valackis 15

Pasistiprinę SK „Kuršėnų senukai“ (6/3) namų darbus paruošė puikiai ir namie priėmę Kairių „Kairius“ (7/2) ne akimirkai neleido suabejoti savo pranašumu ir sutriuškino varžovus 27 taškų skirtumu, o daugiausia prie pergalės prisidėjo naujas „senukų“ pasistiprinimas Dainius Brazys, kuris buvo ne tik rezultatyviausias ekipoje, tačiau įnešė nemažai sumaišties varžovų  stovykloje savo gera gynyba.

Kuršėnų SK „Senukai“ – Kairių „Kairiai“ 112:85
(
24:14 32:21 26:24 30:30)

Kuršėnų SK „Senukai“: D. Brazys 25, D. Pakarklis 21
Kairių „Kairiai“: G. Ickys 26, D. Dauskurdis 21

Rezultatyviausių žaidėjų trejetuke likus dviems turams pirmauja Deividas Dauskurdis (Kairių „Kairiai“), kuris pelno po 23,1 taško per rungtynes. Antroje – Daivaras Pakarklis (SK „Kuršėnų senukai“) – 21,3 taško, o trečioje – Aurimas Urbonas (Bubių „Bubiai“) su 21 tašku per rungtynes.

Turnyrinę lentelę rasite čia.
Rezultatyviausių žaidėjų dešimtuką bei kitų žaidėjų rezultatyvumą rasite čia.