Aktualijos Kultūra Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Reguliaraus ŠRVMKL sezono pabaiga su sėkmingu metimu

Baigėsi reguliarusis sezonas, po kurio aštuonios komandos pasidalijo vietas ir po dvejų savaičių stos į ketvirtfinalio mūšius. Rezultatyviausiu lygos žaidėju tapo Daivaras Pakarklis iš SK „Kuršėnų senukų“.

Pergalė po metimo iš kone vidurio

Įspūdingai reguliarų sezoną baigė Gruzdžių „Gruzdžiai“ (5/6), svečiuose įveikę Verbūnų „Pakogamą“ (4/7) ir po metų pertraukos vėl iškovojusi kelialapį į atkrintamąsias rungtynes. Svečiuose žaidę gruzdžiškiai įpusėjus rungtynėms turėjo net 30 taškų deficitą, o tuomet lyg burtų lazdele pamojus, ėmė viską pataikyti ir varyti verbūniškius į neviltį. Sparčiai tirpęs šeimininkų pranašumas pasiekė piką likus 5 sekundėms iki rungtynių pabaigos. Vieno persvarą deficitą turėję Gruzdžiai pabandė suregzti ataką, ir metimas iš kone vidurio atnešė jiems pergalę ir emocijų pliūpsnį – 72:70 ir „Gruzdžiai“ bandys atkrintamųjų varžybų etape įveikti Ginkūnų laiptelį, tuo tarpu nesėkmę patyrusiai „Pakogamai“ teks nemenkas iššūkis – šiemet dar nepralaimėję „Kužiai“.

Po rungtynių „Pakogamos“ ekipos vadovas Edgaras Šapkus neslėpė emocijų: „Sunku vertinti rungtynes. Turėjome dvi puses. Pirmoje pusėje turėjome 30 taškų persvarą, o tuomet atėjo „Gruzdžių“ sėkmės valanda. Viską pataikė. O tuomet rungtynių pabaigoje metimas beveik iš vidurio, kone iš fantastiškos srities pasiekė tikslą. Nesmagi sezono pabaiga, tačiau bandysime atsitiesti ir kovoti su „Kužiais““.

Verbūnų „Pakogama“ –  Gruzdžių „Gruzdžiai“ 70:72
(26:14 20:11 11:28 13:19)

Verbūnų „Pakogama“: A. Ščevinskas 15, A. Balitavičius 15
Gruzdžių „Gruzdžiai“: O. Bugys 20, A. Vozgirdas 18

Tik antrą pergalę iškovojo Daugėlių „Flamingas“ (2/9), namie įveikęs taip pergalės ir neiškovojusius Kuršėnų „Politechnikos“ (0/11) krepšininkus. Nieko nelėmusiose rungtynėse daugėliškiai aukšta nata pradėjo jau pirmą kėlinuką, ir ją išlaikę visas rungtynes, nunešė varžovus 84 taškų skirtumu, o labiausiai prie pergalės prisidėjo Donatas Skerstonas, pelnęs 31 tašką, bei Tadas Daukšas – 25. Abejoms komandos rungtynės jau nieko nelėmė. Daugėliai liko 10, tuo tarpu „Politechnikos“ ekipa neiškovojo nei vienos pergalės ir užėmė 12 vietą.

Daugėlių „Flamingas“ – Kuršėnų „Politechnika“ 137:53
(
30:6 31:9 41:9 35:29)

Daugėlių „Flamingas“: D. Skerstonas 31, T. Daukšas 25
Kuršėnų „Politechnika“: R. Savickas 32, A. Kavaliauskas 9

Antrajame kėlinuke spurtavę Ginkūnų „Ginkūnai“ (9/2) lengvai susidorojo su Kuršėnų SM98/99 (2/9) jaunaisiais krepšininkais ir iškovoję devynias pergales, bei patyrę du pralaimėjimus užėmė antrą vietą, į priekį praleidę tik Kužių „Kužius“.

TOP8 etape, ginkūniškiai išbandys jėgas su Gruzdžių „Gruzdžiais“, kuriuos reguliariajame sezone įveikė tik vienu tašku, tad turėtų būti įdomi dvikova, tuo tarpu SM98/99 šiemet baigė sezoną devinti ir liko už atkrintamųjų varžybų borto.

Kuršėnų SM-98/99 – Ginkūnų „Ginkūnai“ 58:83
(19:24 14:25 14:15 11:19)

Kuršėnų SM-98/99: N. Daugmaudis 14, E. Laurinavičius 13
Ginkūnų „Ginkūnai“: M. Jonaitis 14, A. Šavėla 11, R. Neimantas 11

Namie žaidę Kužių „Kužiai“ (11/0) vargo su Kairių „Kairiais“ (8/3) neturėjo. Per pirmą pusę įgiję 19 pranašumą (50:31), kužiškiai tvirtai laikė rungtynių kontrolę savo rankose ir iškovojo 11 pergalę, šiemet sausai užbaigę reguliarujį sezoną. Tiesa, užduotį šeimininkams kiek Kairių komandos lyderio D. Daugskurdžio nebuvimas, kurio taškų kiti žaidėjai neįstengė kompensuoti.

Po šios pergalės Kužiai tvirtai užėmė reguliaraus sezono nugalėtojo vietą ir atkrintamosiose susitiks su Verbūnų „Pakogama“, tuo tarpu Kairiams pralaimėjimas lėmė galutinę penktą vietą, ir ketvirtfinalyje kairiškiai susikaus su SK „Kuršėnų senukais“.

Kužių „Kužiai“ – Kairių „Kairiai“ 95:66
(22:13 28:18 22:18 23:17)

Kužių „Kužiai“: A. Liutkus 16, T. Čeputis 15
Kairių „Kairiai“: D. Macijauskas 25, M. Jokubauskas 22

Bubiuose žaidę Kuršėnų „Kristalas“ (8/3) sprendė rebusą su kuria komanda žais TOP8 etape ir jį išsprendė, galima sakyti, savo naudai. Gerai pradėję rungtynes, svečiai jau pirmajame kėlinuke įgijo 13 taškų pranašumą (24:11), kurį iki ilgosios pertraukos dar ir padidino. Po ilgosios pertraukos dominavimas tęsėsi, ir nors Bubiai lemiame kėlinuke bandė kiek varžovus prisivyti, tačiau buvo šaukštai popiet ir „Kristalas“ iškovojo 8 pergalę, užimdamas trečią vietą reguliajame sezone, tuo tarpu „Bubiai“ liko šešti ir paskutiniame ture šios tarpusavy kovojusios komandos susitiks ir ketvirtfinalyje.

Bubių „Bubiai“ – Kuršėnų „Kristalas“ 70:83
(11:24 21:24 20:24 18:11)

Bubių „Bubiai“: A. Urbonas 27, K. Reimantas 15
Kuršėnų „Kristalas“: M. Mikšys 21, G. Mockus 17

Lengva pergale džiaugėsi SK „Kuršėnų senukai“ (8/3), įveikę SK „Feniksą“ (2/9), prie kurios daugiausiai prisidėjo Daivaras Pakarklis, kurio pelnyti 27 taškai atnešė jam ir rezultatyviausio ŠRVMKL žaidėjo titulą.

Iškovoję 8 pergales ir patyrę tris pralaimėjimus „senukai“ užėmė ketvirtą vietą ir atkrintamosiose susitiks su Kairių „Kairiais“, tuo tarpu SK „Feniksas“ su dvejomis pergalėmis ir 9 pralaimėjimais liko 11 ir dalyvaus paguodos turnyre.

Kuršėnų SK „Senukai“ – Kuršėnų „Feniksas“ 104:57
(
22:16 27:9 25:8 30:14)

Kuršėnų SK „Senukai“: D. Pakarklis 27, T. Viluskis 25
Kuršėnų „Feniksas“: L. Valackis 23, V. Kaubrė 18

Viliaus Janušausko filmuotos rungtynės:

Rezultatyviausiu lygos žaidėju tapo Daivaras Pakarklis iš SK „Kuršėnų senukų“, kuris paskutiniame ture išsiveržė į priekį su 22 taškais per rungtynes. Antroje vietoje – Aurimas Urbonas su 20,9 taško, o trečias liko iki paskutinio turo pirmavęs praeitų metų nugalėtojas Deividas Daugskurdis su 20,6 taško per rungtynes.

Turnyrinę lentelę rasite čia.
Rezultatyviausių žaidėjų dešimtuką bei kitų žaidėjų rezultatyvumą rasite čia.