REKLAMA
Aktualijos Kultūra Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Staselė Riškienė – tarp penkių geriausių Lietuvos mokytojų!

Staselė RiškienėKovo 9 d. 10.30 val. Vyriausybės rūmuose Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius ir švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė penkiems geriausiems 2015 m. mokytojams įteiks Metų mokytojo premijas, laureatų ženklus ir diplomus.

Metų mokytojais tapo Lina Kostiukovienė, Kauno Kazio Griniaus progimnazijos istorijos mokytoja ekspertė, Birutė Maciulevičienė, VšĮ Kauno technologijos universiteto gimnazijos chemijos mokytoja ekspertė, Vita Pimpienė, Visagino Česlovo Sasnausko menų mokyklos Dainavimo skyriaus vedėja, dainavimo mokytoja ekspertė, Stasė Riškienė, Šiaulių r. Kuršėnų Pavenčių mokyklos anglų kalbos mokytoja ekspertė, Donatas Vasiliauskas, Alytaus Putinų gimnazijos ekonomikos mokytojas.

Stasė Riškienė, Šiaulių r. Kuršėnų Pavenčių mokyklos anglų kalbos mokytoja ekspertė – iniciatyvi, kūrybiška, atsakinga ir novatoriška mokytoja.
2011-2012 m. mokytoja parengė ir įgyvendino tarptautinį Europos Komisijos programos „Comenius“ klasių mainų projektą „Pašėlę, bet saugūs internete“. 2013 m. mokytojos ruošta klasė laimėjo respublikinį „Euroscola“ konkursą ir buvo apdovanota kelione į Europos Parlamentą. Į tarptautinę veiklą mokytoja stengiasi įtraukti ir savo kolegas. 2014 m. mokytoja S. Riškienė parengė, laimėjo ir pradėjo įgyvendinti tarptautinį EK programos „Erasmus+“ projektą „Mokytojų mobilumas mobiliojo mokymo sistemos tobulinimui“. Taip pat pedagogė kasmet vykdo Europos Komisijos mokyklinio bendradarbiavimo programos „eTwinning“ projektus, o nuo 2011 m. yra šios programos ambasadorė Lietuvoje.
Mokytoja gerai žinoma Lietuvos švietimo bendruomenei kaip mobiliųjų įrenginių diegimo ugdymo procese ekspertė. 2013-2014 m. S. Riškienė atstovavo Lietuvai ir dalyvavo Europos Komisijos Švietimo ir kultūros generalinio direktorato užsakytame Europos IKT poveikio švietimui bei švietimo strategijų formavimui projekte „NMC Horizon Report: 2014 European Schools Edition“ kaip viena iš 24 eksperčių. Nuo 2013 m. mokytoja nuolat konsultuoja Lietuvos mokyklų bendruomenes ir įvairių dalykų mokytojus apie mobiliųjų įrenginių taikymo ugdymo procese principus, metodus bei naujoves. Taikomomis naujovėmis mokytoja dalijasi tinklaraštyje www.iklase.lt.
2014 m. S. Riškienė buvo išrinkta Šiaulių rajono Metų mokytoja.

Lina Kostiukovienė, Kauno Kazio Griniaus progimnazijos istorijos mokytoja ekspertė – bendruomenės lyderė, ugdomosios veiklos organizatorė, lektorė, pedagoginių stažuočių vadovė (mentorė), įvairių darbo grupių narė. Pedagogė konsultuoja ugdymo turinio planavimo, pamokos uždavinių formulavimo, šiuolaikinės pamokos organizavimo, efektyvių mokymo metodų pasirinkimo, mokinių pažangos stebėjimo bei fiksavimo, mokinių bendrųjų kompetencijų ugdymo klausimais. Lina Kostiukovienė vadovauja Kauno miesto švietimo įstaigų istorijos mokytojų metodiniam būreliui. Istorijos mokytoja nuolat veda atviras ir  nuotolines interaktyvias pamokas Kauno miesto ir šalies mokytojams, rengia edukacines programas. Lina Kostiukovienė 2012 m. tapo Metų mokytoja Kauno mieste, 2014 m. Kauno pedagogų kvalifikacijos centro organizuotame konkurse tapo Metų švietėja, Nacionalinė mokyklų vertinimo agentūra mokytojai įteikė apdovanojimą „Naujovių nešėja“.

Birutė Maciulevičienė, VšĮ Kauno technologijos universiteto gimnazijos chemijos mokytoja ekspertė, aktyvi visuomenininkė yra gerai žinoma miesto, šalies ir tarptautiniu mastu. Kūrybinga, energinga, atsakinga ir reikli pedagogė, mylima mokinių ir jų tėvų. Neatsitiktinai 2015 m. KTU gimnazijos alumnai B. Maciulevičienei įteikė Metų mokytojo apdovanojimą, kuris tradiciškai atitenka mokinių išrinktam mokytojui. 2011 m. B. Maciulevičienė tapo Kauno miesto Metų mokytoja, 2012 m. apdovanota Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino medaliu.
Chemijos mokytoja yra išugdžiusi ne vieną jaunąjį talentą, jos rengti mokiniai kiekvienais metais tampa miesto, šalies laimėtojais ir atstovauja Lietuvai tarptautinėse olimpiadose, konkursuose, pavyzdžiui, 2015 m. pelnyti laimėjimai – bronzos medalis tarptautinėje chemijos olimpiadoje Azerbaidžane, aukso medalis Europos Sąjungos gamtos mokslų olimpiadoje Austrijoje, trys bronzos medaliai tarptautinėje jaunių gamtos mokslų olimpiadoje Pietų Korėjoje. Jos ugdytiniai sėkmingai tęsia studijas stipriausiuose Lietuvos bei prestižiniuose Europos (Kembridžo) universitetuose. Nuo 2009 m. vadovauja Kauno miesto chemijos metodiniam būreliui. Nuo 2008  m.  B. Maciulevičienė yra kasmetinės Kauno miesto moksleivių chemijos olimpiados organizatorė bei Kauno miesto 8-ųjų klasių Chemijos konkurso „Jaunieji chemikai“ iniciatorė ir organizatorė.
Mokytoja dalijasi sukaupta pedagogine ir dalykine patirtimi su kolegomis. Pedagogė yra parengusi metodinį leidinį „Chemijos užduotys 9-10 kl. gabiems mokiniams“, yra viena iš leidinių „Chemijos žinynas“, „Chemijos struktūrizuotos užduotys“, „Greitkelis į gimnaziją“ autorių.

Vita Pimpienė, Visagino Česlovo Sasnausko menų mokyklos Dainavimo skyriaus vedėja, mokytoja ekspertė. V. Pimpienė – talentinga pedagogė, išugdžiusi ne vieną respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatą. Svarbus pedagogės talento aspektas yra gebėjimas meninės kūrybos ir muzikinės veiklos pagalba integruoti tautinių mažumų vaikus.
Mokytoja su savo auklėtiniais aktyviai koncertuoja ne tik mokyklos, miesto, bet ir įvairiuose šalies koncertiniuose renginiuose, dalyvauja Lietuvos ir tarptautiniuose konkursuose, televizijos laidose. TV konkurse „Dainų dainelė“ dalyvavo 160 V. Pimpienės paruoštų kolektyvų, iš kurių 32 tapo laureatais.

Daugiau kaip dvidešimt buvusių Vitos Pimpienės mokinių tęsia muzikines studijas šalies ir užsienio aukštosiose mokyklose, kolegijose, Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Pedagogė išugdė daug žymių ir gabių šalies dalininkų (O. Kolobovaitė, I. Aksionov, L. Gurina, M. Pogrebniak ir kt.). V. Pimpienė sukūrė dainavimo skyriaus ugdymo programą, rengia kvalifikacijos kėlimo seminarus, konsultuoja mokytojus dainavimo dėstymo metodikos klausimais. Pedagogė yra neįgaliųjų vaikų ir jaunimo festivalio „Nepasiduok“ organizatorė.

Donatas Vasiliauskas, Alytaus Putinų gimnazijos ekonomikos mokytojas. Jo pastangomis gimnazijoje įkurta pirmoji mokomoji moksleivių bendruomenė (MMB). 2013 m. Belgijoje vykusioje Europos moksleivių mokomųjų bendrovių mugėje jo vadovaujama MMB iškovojo 3 vietą geriausio produkto kategorijoje. Donatas Vasiliauskas surado stiprius socialinius partnerius („Lietuvos Junior Achievement“, DNB bankas, Alytaus kolegija, Alytaus krašto verslininkų asociacija ir kt.) ir gimnazijoje įkūrė Socialinio verslumo mokyklą, tai – neformalaus ugdymo mokykla, kurioje mokiniai ugdosi verslumo gebėjimus per praktinę veiklą. Per 3 darbo gimnazijoje metus mokytojas su moksleiviais įkūrė 15 mokomųjų moksleivių bendrovių.

D. Vasiliauskas organizuoja vasaros verslumo stovyklas Alytaus miesto ir rajono moksleiviams.

Pedagogas mokymo procese aktyviai naudoja modernius mokymo metodus ir šiuolaikines technologijas. Jis įkūrė interneto svetainę www.verslumomokymai.lt, kurioje daug  informacijos apie  ugdymo procesą, moksleivių pasiekimus. Pedagogas pirmas Lietuvoje sukūrė ir įgyvendino trumpų ir patraukliai pateiktų vaizdo pamokų idėją, sulaukusią gerų ne tik moksleivių, bet ir visos Lietuvos ekonomikos mokytojų, studentų atsiliepimų.

Apie premiją:
Metų mokytojo premija skiriama už reikšmingiausius pedagogikos srities darbus, visuomenės demokratinės kultūros, bendražmogiškų ir pilietinių vertybių ugdymą. Premiją kasmet skiria švietimo ir mokslo ministras. Kandidatus premijai gauti teikia mokyklų vadovų ir mokytojų asociacijos, švietimo įstaigų steigėjai, taip pat ministerija. Premijos dydis – 4 560 Eur.

Metų mokytojo premiją Švietimo ir mokslo ministerija įsteigė 1998-aisiais. Iki šiol premijomis buvo apdovanota per  90 mokytojų.

Kovo 9 d. 12 val. Švietimo ir mokslo ministerijoje vyks knygos „Lietuvos Metų mokytojai 1998-2014“ pristatymas. Jame dalyvaus Metų mokytojai, gavę premijas iki 2015-ųjų metų.

ŠMM inf.

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Liepos mėnesį
13 – 17 val.
Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) veikia meno kalendorių ekspozicija. Muzikos, dailės, fotografijos, teatro ir literatūros kalendoriai. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

Iki rugsėjo 8 d.
10 – 15 val. (išskyrus savaitgalius)
Kuršėnų kultūros centro parodų salėje (Ventos g. 11A, Kuršėnai)Vitos Žabarauskaitės tapybos darbų paroda „Seku seku pasaką“.

EDUKACINĖS VEIKLOS

Liepos mėnesį
8 – 17 val. pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo), vilnos vėlimo edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 1,50 Eur, 1,5 val. suaugusiam 3,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel.( 8-41) 58 34 22.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti:

  

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Plačiau

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close