REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Aplinkosauginis ugdymas nuo vaikystės – sveikos ir atsakingos visuomenės pamatas

Ugdydami šiuolaikinę, pilietišką, sveiką asmenybę vis daugiau dėmesio skiriame glaudžiam vaiko ir gamtos santykiui formuoti. Stengiamės, kad vaikai kuo daugiau laiko praleistų gamtoje, ją puoselėtų ir mylėtų. Jau eilę metų aplinkosauginis ugdymas yra viena svarbiausių sričių.

Vaikų požiūris į aplinkos problemas priklauso nuo daugelio faktorių, tačiau vienas iš svarbiausių – ugdymas darželyje ankstyvajame vaiko raidos etape ir gamtos atžvilgiu pozityvus bei gerosioms iniciatyvoms įkvepiantis suaugusiųjų pavyzdys.

Čia galima paminėti kasmetinę, visą Lietuvą apimančią, gamtos tvarkymo akciją „DAROM“. Šiemet šioje akcijoje dalyvavo gausus būrys Kuršėnų lopšelio-darželio „Buratinas“ ugdytinių ir darbuotojų. Į šalia darželio esantį pušyną sugužėjo 45 įstaigos ugdytiniai ir 9 darbuotojai. Juos pasitiko Kuršėnų miškų urėdijos vyriausiasis miškininkas Vytautas Rupšys ir Gulbinų girininkijos girininkas Raimondas Bernotas. Po trumpo susipažinimo, lyg mažosios darbštuolytės skruzdėlytės, visi išsibarstė po pušyną.

Netrukus šiukšlių maišai prisipildė ir talkininkai sugužėjo į Daugėlių estradą pasidalyti įspūdžiais. Po rimtų darbų ir rezultatų aptarimo – vaišės pats tas! Dėkojame miškininkams už saldumynus, kurių vaikams niekada nebūna per daug J.

Džiaugiamės prisidėję savo menkomis ir mažomis jėgomis prie akcijos ir tikimės, kad Daugėlių pušyno lankytojai taip pat džiaugsis gražesne ir švaresne juos supančia gamta.

Kai vaikas mato, kad visa bendruomenė įsitraukia į aplinkos gražinimo ir tvarkymo veiklas, jo pasąmonėje formuojasi vis stipresnis suvokimas, kad žmogus yra gamtos dalis ir privalo jausti atsakomybę už savo veiksmus gamtoje.

Auksė Buožienė
Šiaulių r. Kuršėnų lopšelioi-darželio „Buratinas“
direktoriaus pavaduotoja ugdymui

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Spalio mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 val. iki 17 val.  Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

EDUKACINĖ VEIKLA

Spalio mėnesį
8 val. – 18 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salė (Ventos g. 11A, Kuršėnai) aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai. Patalpas nuomoja instruktorė Kristina tel. 86 82 52244.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: