REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Mokytojų bendradarbiavimas edukacinėse išvykose Nuotraukos

Lopšelio-darželio mokytojai nuolat siekia, kad jų veiklos būtų šiuolaikiškos, patrauklios, informatyvios, skatinančios ugdytinius veikti, tyrinėti, atrasti, pažinti. Vienas labiausiai vaikams patinkančių metodų – tai edukacinės išvykos. Norėtume pasidalyti įspūdžiais iš bendrų meninio ugdymo mokytojo ir auklėtojo organizuotų veiklų su „Žiogelių“ grupės vaikučiais.

Pirmoji išvyka į Šiaulių rajono etninės kultūros ir tradicinių amatų centrą. Čia vaikai išbandė balso skambesį naujoje aplinkoje, žaidė liaudies ratelius, dainavo skaičiuotes, švilpavo švilpynėmis, muzikinį ritmą išgavo medinėmis lazdomis, šoko avėdami klumpėmis, veltiniais, kuriuos lygino su šiandieniniu savo apavu. Intarpuose tarp liaudiškų linksmybių netrūko mįslių, patarlių. Vaikai sužinojo padavimą apie Kuršėnų atsiradimą, kurį papasakojo šio centro direktorė Birutė Poškienė, išsiaiškino lietuviškų raštų reikšmes, prisiminė litus, skaičiavo juos. Dirbtuvėlėse gražino molinius vazonėlius, o tai daryti juos pamokė septintasis Lietuvos puodžių karalius Algimantas Tamašauskas. Galiausiai kartu su kultūrinių renginių ir parodų koordinatore Ilona Motuziene apsilankėme keramikės Ritos Alkevičienės šiuolaikinių molio dirbinių parodoje. Taip buvo žengtas žingsnis į lietuvių praeitį, jų etnines vertybes.

Pakeliui į darželį apžvelgėme dabartinius Kuršėnų miesto objektus. Per Ventą ėjome siauru tilteliu parke ir plačiu Stasio Raštikio vardu pavadintu tiltu, apžiūrėjome medžio drožėjo Raimondo Baškio skulptūras, miesto simbolius – ąsočius, Kuršėnų herbą prie seniūnijos. Netikėtas vaikų  pastebėjimas – ant miesto autobusų taip pat puikuojasi Kuršėnų miesto herbas.

Antroji organizuota išvyka – tai tarsi žingsnis į ateitį. Tai kelionė į Kuršėnų meno mokyklą, kurią galbūt ne vienas mažylis lankys artimoje ateityje. Mokykloje mus maloniai sutiko direktorė Ilona Vaičiulienė ir direktoriaus pavaduotoja ugdymui Audronė Vaitekūnienė, o po to vyko informatyvi apžvalga ir praktinė veikla tikrame meno pasaulyje. Pažintis su jaunųjų menininkų darbais, jų pasiekimais, muzikos instrumentais, dainavimas klasėse ir net koncertų salėje. Veiklos niekam netrūko. Darželinukai su dideliu susidomėjimu prisilietė prie tikrų instrumentų, klausėsi jų skambesio, šoko, dainavo. Didelę nuostabą sukėlė negirdėti marimbos garsai, pasak vaikų, skambėjusių kaip „indėnų muzika“, kaip  „lietus“. Violončelę ugdytiniai pavadino „dideliu smuiku“. Mažyliai piršteliais liesdami skaičiavo kanklių stygas, jų buvo net dvidešimt devynios. O kur dar suteikta galimybė – mušti elektrinius būgnus. Energija ir entuziazmas liejosi per kraštus.

Galiausiai, vaikų dėmesį patraukė Meno mokyklos vestibiulyje stovintis maisto prekybos automatas. Ten esantys produktai užima pačią mažiausią dalį sveikos mitybos piramidėje, bet vis tik vaikų akys sužibo, sunku buvo atsispirti pagundai. Atsižvelgėme į piramidėje esančią rekomendaciją „vartoti mažai ir retai“ ir nusipirkome po vieną pasirinktą šokoladuką. Edukacijos ir čia buvo, juk reikėjo centus skaičiuoti ir teisingai mygtuką su skaičiais paspausti.

Praeitis-dabartis-ateitis, mokytojų bendradarbiavimas, aplinkų įvairovė, išvykų organizavimas – svarbūs veiksniai tikslingam vaikų ugdymui(si).

Šiaulių r. Kuršėnų lopšelio-darželio „Buratinas“
vyr. meninio ugdymo mokytoja Irena Baipšienė,
metodininkė Jūratė Vileikienė

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Spalio mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 val. iki 17 val.  Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

EDUKACINĖ VEIKLA

Spalio mėnesį
8 val. – 18 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salė (Ventos g. 11A, Kuršėnai) aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai. Patalpas nuomoja instruktorė Kristina tel. 86 82 52244.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: