REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Kodėl nevertinamos kuršėniškių sukurtos Valstybinės reikšmės tradicijos?

Šį kartą norisi atkreipti dėmesį iš anksto prieš renginį. Daugelis dar puikiai pamename, kad rugpjūčio 23 dieną į “Baltijos kelią” kuršėniškiai išvyko nuo vienos svarbiausių vietų Kuršėnuose- t.y. nuo Vyčio paminklo. Mes, Kuršėnų krašto žmonės, būtent akcentavome trispalvės, Vyčio ir “Baltijos kelio” svarbą „Ribentropo – Molotovo“ pakto dieną. Kodėl vis kažkam kyla noras pakeisti Lietuvos trispalvės kėlimo vietą (t.y. vis ne prie Vyčio paminklo)? Ar ji šį kartą iš vis neplanuojama kelti? Visuomet Lietuvos Valstybei svarbių švenčių metu  renkamės prie Vyčio paminklo kelti savo šalies trispalvę.

Nekalbu apie tai, kad Panevėžio rajone šalia Paįstrio gyvenvietės  stovi du mūsų krašto pastatyti kryžiai (Šiaulių rajono Sąjūdžio žmonių ir Pavenčių Sąjūdžio grupės). Galiu tik akcentuoti, kad yra grupė žmonių, kurie nuolat randame laiko nuvažiuoti į Panevėžio rajoną pabendrauti su vietiniais Paįstrio gyventojais daug padedančiais šių kryžių priežiūroje.

Suprantu, kad mes visi turime savo nuomonę ir supratimą. Bet ar galime leisti sau pamiršti kada, kas ir kur vyko…?  Nemanau.

O gal mes tikrai skirtingai suprantame himno, trispalvės kėlimo tradicijas ar Vyčio paminklo svarbą Lietuvos Valstybės istorijoje ir savo krašto žmonių pilietiškumo ugdyme?

Beje, tikiuosi tik keistas sutapimas, kad ta tema aktuali pasidaro Šiaulių rajoną valdant vienai iš partijų.

Pagarbiai Jonas Novogreckis

Tai yra asmeninė Kuršėnų bendruomenės portalo skaitytojo nuomonė ir www.kursenai.lt redakcija nebūtinai su ja sutinka bei už ją neatsako.

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Spalio mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 val. iki 17 val.  Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

EDUKACINĖ VEIKLA

Spalio mėnesį
8 val. – 18 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salė (Ventos g. 11A, Kuršėnai) aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai. Patalpas nuomoja instruktorė Kristina tel. 86 82 52244.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: