REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Pristatytas modernios bibliotekos Kuršėnų mieste projektas Nuotraukos

Kuršėnų kultūros centre negausus kuršėniškių būrys rinkosi į projekto „Pastato, Vytauto g. 1, Kuršėnuose, rekonstravimas ir paskirties keitimas į kultūros, pritaikant Šiaulių rajono viešosios bibliotekos reikmėms” pristatymą. Aptarime dalyvavo Šiaulių rajono vadovai – meras Antanas Bezaras ir administracijos direktorius Gipoldas Karklelis.

Projektą pristatė UAB „Atamis” projektų vadovė Ieva Puidokaitė ir architektas, projekto dalies vadovas Gražvydas Sabaliauskas.

Ieva Puidokaitė pažymėjo, jog buvo gautas prašymas pradėti rengti pastato, esančio Vytauto g. 1, Kuršėnuose, projektą ir išnagrinėti galimybę tame pastate įrengti biblioteką, atitinkančią šiuolaikinės bibliotekos standartus. Iš keturių projekto eskizų buvo išrinktas vienas.

Gražvydas Sabaliauskas akcentavo bibliotekos svarbą mažame Kuršėnų mieste. Jos atsiradimas tinkamoje vietoje labai papuoštų Kuršėnus. Biblioteka šiais laikais nebėra tik ta vieta, kur ateinama knygų pasiimti. Jos paskirtis daug platesnė – čia žmonės ateina po darbo, skaito knygas, pabendrauja, dalyvauja įvairiuose renginiuose, rašo mokslinius darbus, naudojasi šiuolaikinėmis elektroninėmis priemonėmis. Būtent tokia biblioteka ir projektuojama, kad ji būtų skirta visiems ir taptų traukos centru.

Architektai planuoja pastatą rekonstruoti, užstatant vieną aukštą, kad viena pastato dalis būtų trijų aukštų, o kita – dviejų. Rūsyje būtų įrengta knygų fondo saugykla, archyvas, konferencijų salė. Bus suformuotos 2 terasos ant stogo. Viena bus skirta kameriniams renginiams, kita – kaip apžvalgos  aikštelė, nes pastatas stovi ant kalno ir iš čia atsiveria graži Ventos upės slėnio panorama.

Pastatas bus pritaikytas neįgaliesiems. Tam bus skirtas liftas. Automobilių stovėjimo aikštelė dabar įrenginėjama šalia esančioje Gedimino gatvėje. Pastatas yra L formos, todėl vidiniame kiemelyje žadama suformuoti amfiteatrą, skirtą įvairiems renginiams.

Šiaulių rajono viešosios bibliotekos direktorė Ingrida Klupšaitė, susipažinusi su projektu, liko labai patenkinta. Projektu patenkintas ir Šiaulių rajono savivaldybės meras Antanas Bezaras. Jo nuomone, projektas daug kam patiks ir yra viltis, kad Šiaulių rajono savivaldybės tarybos nariai tam pritars. Lėšų projektui vykdyti bus ieškoma Europos Sąjungos fonduose ir programose, taip pat lėšų bus skiriama iš Šiaulių rajono savivaldybės biudžeto.

Susitikime diskutuota, pasikeista nuomonėmis. Projektuotojai žada dar kartą susitikti su kuršėniškiais ir aptarti ruošiamą projektą.

Šiaulių rajono savivaldybės inf.

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Spalio mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 val. iki 17 val.  Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

EDUKACINĖ VEIKLA

Spalio mėnesį
8 val. – 18 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salė (Ventos g. 11A, Kuršėnai) aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai. Patalpas nuomoja instruktorė Kristina tel. 86 82 52244.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: