REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Projekto „Žolelių magija“ apibendrinimas

„Taip, kaip Dievas maloningai mums dovanojo maistą, kurį valgome, taip pat sukūrė aplink nuostabias lauko žoleles, kad jos mus gydytų, kai susirgsime. <…> Kiekviena jų turi tokių savybių, kurios sustiprina mūsų asmenybės savybes ir tai padeda mūsų organizmui išsilaisvinti nuo klaidų, formuojančių pagrindinius blokus“ (J. Howard, J. Ramsell, 2012). Projekto „Žolelių magija“ iniciatyvinė grupė, kurią sudaro VšĮ „Dienos centras sutrikusio intelekto asmenims“ lankytojai ir  darbuotojai, yra įsitikinę, kad žolelės – sveikatos šaltinis. Pagrindinis šiais metais įgyvendinamo projekto tikslas – formuoti teigiamą bendruomenės narių požiūrį į sveiką gyvenimo būdą bei kurti sveiką aplinką, skatinant sveikatingumą ir fizinį aktyvumą. Projektas vykdytas 2016 m. birželio-spalio mėnesiais kartu su Šiaulių rajono Micaičių ir Pakumulšių bendruomenėmis bei asociacijos „Senjorų klubas“ nariais. Susitikimų metu įgyvendintos šios veiklos:

  1. Susipažinimas su lauko žolėmis, turinčiomis gydomųjų savybių. Dienos centro lankytojai projekto įgyvendinimo metu Šiaulių rajono laukuose rinko visiems gerai pažįstamas lauko žoleles. Vėliau jos buvo džiovinamos, sudedamos į lininius pasiūtus maišelius. Dienos centro lankytojams šis užsiėmimas suteikė žinių apie gamtos teikiamas dovanas ir paskatino daugiau laiko praleisti lauke.
  2. Fizinio aktyvumo skatinimas. Vos tik atšilus orams Dienos centro lankytojai visus sutiktus žmones kvietė mankštintis ant Pavenčiuose įrengtų lauko treniruoklių. Juk sportuojantis žmogus geriau sugeba valdyti savo kūną, todėl sėkmingiau prisitaiko prie gyvenimo aplinkybių.
  3. Informacijos apie vaistažoles sklaida. Rugsėjo 28 d. visi norintys turėjo galimybę dalyvauti biologės Airinos Šulskienės paskaitoje apie žoleles ir jų teikiamą naudą. Dalyvavusieji sužinojo kaip tinkamai rinkti ir paruošti naudojimui vaistažoles, skanavo 12 žolelių arbatą bei dalijosi gerąją patirtimi apie organizmo stiprinimą bei apsisaugojimą nuo peršalimo ligų natūraliomis priemonėmis.
  4. Psichosocialinės būklės gerinimas per kūrybinius saviraiškos užsiėmimus. Rugsėjo 27-29 dienomis vykos susitikimai su Micaičių ir Pakumulšių bendruomenėmis, kurių metu buvo gaminamas rankų darbo muilas su vaistažolėmis, spalvinamos mandalos, daromi suvenyrai iš spalvotų karoliukų bei degustuojama vaistažolių arbata. Visi numatyti užsiėmimai susilaukė didžiulio projekto dalyvių susidomėjimo. Tikėtina, kad užmegztas ryšys bus toliau puoselėjamas ir plėtojamas.
  5. Projekto pristatymas visuomenei vyko rudens gėrybių mugės Kuršėnuose metu. Kuršėniškiai ir atvykę svečiai galėjo pamatyti susitikimų metu sukurtų darbelių parodą bei susipažinti su įgyvendinto projekto tikslais ir rezultatais.

Projekto iniciatyvinė grupė tiki, kad tik fiziškai aktyvus žmogus gali žengti per gyvenimą laimingas, rūpintis savo šeimos ir bendruomenės gerove. Linkime būti aktyviais ir gyvenimą mylinčiais žmonėmis!

Projekto vadovė Renata Kačkienė

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Iki vasario 8 d.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 iki 20 val. Dėl parodos ir / ar kalendorių ekspozicijos lankymo kreiptis į administracijos korpusą. Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija – „Lietuva brangi“ – kalendorių ekspozicija, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com.

Vasario mėn. 16 d.
12.30 val. Kuršėnų kultūros centro parodų salėje Šiaulių rajono tautodailininkų darbų parodos atidarymas. Paroda veiks 8 – 17 val. Pirmadieniais-penktadieniais
Iki vasario mėn. 8 d. pirmadienį – penktadienį 10  – 20 val. Kuršėnų kultūros centro parodų salėje dizainerio Viliaus Purono paroda „Mūsų miestas – mūsų namai“.

Vasario 16 d. – vasario 28 d.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 iki 17 val.  Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija – Kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-687) 89 120 arba el. paštu zenonasgestautas@gmail.com.

EDUKACINĖ VEIKLA

Vasario mėnesį
8 – 17 val. Pirmadieniai – penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre Keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salėje aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: