Aktualijos Kultūra Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

III ture – Gruzdžių „Gruzdžių“ antausis „Ginkūnams“

Po trumpos švenčių pertraukos į Šiaulių rajono krepšinio aikštes vėl grįžo krepšinio batalijos, o III ture įdomiausia dvikova vyko Gruzdžiuose, kur praeitų metų ketvirtfinalio dalyviai Gruzdžių „Gruzdžiai“ir Ginkūnų „Ginkūnai“ vėl surėmė ginklus, ir šįkart vėl stipresni buvo pirmieji.

Neįkandamas riešutėlis

Itin atkakli dvikova vyko Gruzdžiuose, kur susitiko praeitų metų ketvirtfinalio dalyviai – Gruzdžių „Gruzdžiai“ (2/1) ir Ginkūnų „Ginkūnai“ (2/1).

Itin įtemptame mače didesnės persvaros nepavyko įgyti nei vienai ekipai, o gruzdžiškiai į priekį stipriai šovė trečiajame kėlinuke, bet įgyta dviženklė persvara greit išritpo, tad rungtynių baigtis sprendėsi rungtynių pabaigoje, kurioje tiksliau sužaidę, pergalę šventė gruzdžiškiai – 86:83, kuriems tai antroji pergalė, tuo tarpu Ginkūnų ekipa patyrė pirmąjį pralaimėjimą reguliajame čempionate.

Gruzdžių „Gruzdžių“ ekipos vadovas Aurimas Skėrys buvo patenkintas komandos susirinkimu: „Rungtynės nuo pat pirmų minučių vyko atkakliai. Gruzdžių komandoje, pirmą kartą susirinko 12 žaidėjų, todėl atliekant daug keitimų, pavyko palaikyti greitą tempą“.

„Trečiam kėlinį buvom įgiję 10 taškų persvarą, bet padarius keletą klaidų, ketvirto kėlinio pradžioje, Ginkūnai persvėrė rezultatą.

„Ketvirtasis kėlinys vyko taškas į  tašką, rungtynių pabaiga sėkmingesnė buvo mūsų komandai, nors rungtynių gale buvo pramesta daug baudų“.

„Svarbiais rungtynių momentais taikliais tritaškiais komandą į priekį vedė K. Jasotis, į komandą gerai įsiliejo po kelių metų grįžęs Š, Bernotas. Rungtynes gerai sužaidė visi žaidėja, na o pergalę lėmė sėkmė ir mes gal labiau norėjome laimėti“, – akcentavo norą A. Skėrys.

Tuo tarpu Ginkūnų „Ginkūnų“ ekipos vadovas Arnas Lukošaitis akcentavo Karolio Jasočio žaidimą: „Rungtynės nuo pat pradžių vyko apylygiai pirmavo tai viena, tai kita komanda. Antrame kėlinuke buvom įgiję dviženklę persvarą, tačiau Karolis Jasotis tritaškėmis bombomis neleido toli pabėgti (kiek esu jį matęs turbūt geriausios jo varžybos)“.

„Labai prastai sulošėm trečią kėlinį, kuriame patys atsilikinėjome dviženkle persvara. Tačiau ketvirtame kėlinyje pavyko išlyginti ir vėl šiek tiek pirmauti. Viskas sprendėsi, kaip visada su gruzdiškiais paskutinėmis sekundėmis. Atsilikinėjome 1 taškeliu, tačiau neįmetėm iš po krepšio, o varžovai pridėjo du taškelius nuo baudos metimų linijos. Žodžiu, pralaimėjom, tačiau saviškių žaidimu tikrai patenkintas (išskyrus 3 kėlinio kelias minutes), nereikia pamiršti, kad buvo daug švenčių ir išeiginių. Noriu pagirti varžovų komandą, ant kurios atsarginių suolelio vietos nesimatė. Šiandien fortūna buvo jų pusėj, bet mes nenukabiname nosies, bandysime atsigriebti namuose. Sėkmės visiems, o ypač Dainiui Braziui“, – paslaptingai šypsojosi A. Lukošaitis.

Gruzdžių „Gruzdžiai“ – Ginkūnų „Ginkūnai“ 86:83
(
15:14 23:26 24:13 24:31)

Gruzdžių „Gruzdžiai“: K. Jasotis 26, Š. Bernotas 12
Ginkūnų „Ginkūnai“: A. Buivydas 23, R. Vaitkevičius 2

Kiti rezultatai

Pirmajame kėlinuke itin gausiai klydę Daugėlių „Flamingo“ (0/3) krepšininkai leido SK „Kuršėnų senukams“ (3/0) įmesti net 37 taškus, kai patiems pavyko tik 15, tad nors likusį laiką aikštės šeimininkai pagirtinai kovojo, bet tai buvo jau šaukštai po pietų ir svečiai išsivežė pergalę 97:79.

Daugėlių „Flamingas“ ir toliau lieka turnyre be pergalių, ir kitame ture panašu, kad gali serija prasitęsti su vienais favoritų SK „Kristalu“, tuo tarpu SK „Kuršėnų senukai“, iškovoję .trečią pergalę, kartu su SK „Kristalu“ dalijasi 1-2 vietas.

Daugėlių „Flamingo“ treneris Marius Cikanavičius apgailestavo dėl žioplų klaidų: „Darėme daug žioplų klaidų, tad pirmajame kėlinuke taip stipriai pralaimėjome. Keletas žaidėjų su traumomis, todėl negalėjo padėti, o neturėdami keitimų, pavargom ir nesugebėjom pasipriešinti“.

Daugėlių „Flamingas“ – Kuršėnų SK „Senukai“ 79:97
(15:37 16:15 21:22 27:23)

Daugėlių „Flamingas“: M. Cikanavičius 25, D. Skerstonas 16, A. Kudrevičius 16
Kuršėnų SK „Senukai“: A. Liulys 25, O. Medišauskas 19

Namie rungtyniavę Kužių „Kužiai“ (1/2) iškovojo pirmą pergalę, įveikę kol kas be pergalių liekančius Kuršėnų „Entuziastus“ (0/3). Kaip jau darosi įprasta, kuršėniškiai jėgų su varžovais kovoti kaip lygūs su lygiais turėjo pirmą kėlinuke, tuomet šeimininkai šovė į priekį, ir rungtynės tapo formalumu.

Kužiškių gretose išsiskyrė Karolis Šniukas, pelnęs 28 taškus, įdomu tai, kad iki tol du mačus jis buvo pelnęs tik po 9 taškus, tuo tarpu „Entuziastų“ ekipo įprastai pirmu smuiku grojo Nedas Daugmaudis – 20 taškų

Kužių „Kužiai“ – Kuršėnų „Entuziastai“ 96:52
(
20:20 26:7 29:7 21:18)

Kužių „Kužiai“: K. Šniukas 28, A. Averlingis 18
Kuršėnų „Entuziastai“: N. Daugmaudis 20, R. Savickas 18

Negausiai susirinkę Kuršėnų SK „Kristalo“ (3/0) vyrai Naisiuose turėjo daug vargo, kol palaužė vietinių vyrų kovinę dvasią. „Naisių“ (1/2) ekipa pirmavo po dvejų kėlinukų 44:40, ir stengėsi laikyti vadžias savo rankose, tačiau itin atkakliose rungtynėse nenusileido nei vieni, nei kiti, o rungtynių pabaigą geriau sužaidė svečiai, kurie pasinaudoję klaidomis, įgijo persvarą, leidusią jiems švęsti jau trečią pergalę, 73:69.

SK „Kristalo“ ekipos atstovas spaudai Benediktas Jonuška akcentavo prastą susirinkimą: „ Šį kartą į rungtynes susirinko tik 6 žaidėjai, nes dauguma negalėjo dėl ligų ir darbų. Nors rungtynes pradėjome spurtu 6:0, tačiau Naisių komanda nepaleido mūsų į priekį ir visą laiką iki ilgosios pertraukos vyko apylygis žaidimas“.

„Antroje pusėje priekyje visada buvo naisiškiai. Visgi rungtynių planas rungtyniauti per aukštus žmones pasiteisino, protingai mūsiškiai sužaidė paskutines rungtynių minutes ir iškovojo svarbią pergalę svečiuose. Šiose rungtynėse debiutavo komandos naujokas Stasys Kardašius, aišku laiko prisiderinti prie komandos reikės, tačiau džiaugiamės papildymu ir tikimės, kad vis gausiau rinksimės į rungtynes“, – džiaugėsi B. Jonuška.

Svečių gretose nesustabdomai rungtyniavo Ramūnas Norutis, pelnęs 28 taškus ir pagerinęs savo sezono rezultatyvumo rekordą, tuo tarpus svečių gretose išsiskyrė Andrius Baliutavičius, sužaidęs rezultatyviausias savo rungtynes su 20 taškų.

Tuo tarpu Naisių „Naisių“ vadovas Gytis Milašauskas akcentavo, kad lengva nebuvo abejoms ekipoms: „ Rungtynės buvo įtemptos nuo pat pradžios iki pat pabaigos.“

„Nors priešininkai susirinko tik šešiese, bet buvo labai kovingai nusiteikę. Visas rungtynes rezultatas svyravo, bet nei viena komanda neatitrūko. Ketvirtame kėlinyje padarėme kelias grubias klaidas ir nepataikėme svarbių metimų. Varžovai tuo metu neklydo ir įsiveržė į priekį. Mums nepavyko jų prisivyti ir pralaimėjome“, – nesėkmės priežastį įvardijo G. Milašauskas.

Naisių „Naisiai“ – Kuršėnų SK „Kristalas“ 69:73
(23:22 21:18 15:17 10:16)

Naisių „Naisiai“: A. Baliutavičius 20, R. Truškauskas 16, M. Kairys 16
Kuršėnų SK „Kristalas“: R. Norutis 28, D. Mikolaitis 15

TOP3 rezultatyviausių žaidėjų trejetukas keičiasi, lyg orai žiemą, o šįkart į viršų šauna Ramūnas Narutis (SK „Kristalas“), labai stipriai prisidėjęs prie kuršėniškių pergalės Naisiuose praeitame ture, jo vidurkis – 22,7 taško per rungtynes. Antroje vietoje stabiliai rungtyniaujantis Nedas Daugmaudis (Kuršėnų „Entuziastai“) su 21,7 taško, o trečioje – Marius Cikanavičius iš Daugėlių „Flamingo“ su 19,7 taško per rungtynes.

Turnyrinę lentelę rasite čia.
Rezultatyviausių žaidėjų dešimtuką bei kitų žaidėjų rezultatyvumą rasite čia.