Aktualijos Kultūra Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Itin atkaklus penktasis ŠRVMKL turas

Penktajame ture pirmąjį pralaimėjimą patyrė SK „Kuršėnų senukai“, sunkias pergales iškovojo „Gruzdžiai“ ir „Ginkūnai“, o rezultatyviausių žaidėjų viršūnėje kol kas be konkurencijos pirmauja Nedas Daugmaudis.

Sunki SK „Kristalo“ pergalė

Sunkią pergalę Kuršėnų derbyje iškovojo SK „Kristalo“ (5/0) krepšininkai, namie įveikę SK „Kuršėnų senukus“ (4/1), kurie patyrė pirmąjį pralaimėjimą.

Itin atkakliose rungtynėse, didesnio pranašumo neįgijo nei viena ekipa, o po dvejų kėlinukų pirmavo Kristalas – 40:38. Antroje pusėje nutolti nepavyko, tačiau visas žaidimo gijas rankose laikė šeimininkai, kurie rungtynių pabaigoje įgijo 5 taškų persvarą ir pergalės iš rankų nebepaleido – 79:72.

SK „Kristalo“ atstovas spaudai Benediktas Jonuška akcentavo sunkias rungtynes: „ Rungtynės buvo sunkios ir abiejose komandose trūko žaidėjų. Visas rungtynes vyko įtempta kova, o pabaigoje, kaip jau tapo įprasta, sužaidė geriau mūsiškiai ir liko nepralaimėję. Pergalė tikrai svarbi ir džiaugiuosi vyrais. Belieka ruoštis kitoms rungtynėms su stipria Ginkūnų komanda, tikimės kad mūsų komandos naujokai debiutuos jau kitame ŠRVMKL ture ir įsilies į komandą.

Kuršėnų SK „Kristalas“ – Kuršėnų SK „Senukai“ 79:72
(19:20 21:18 18:17 21:17)

Kuršėnų SK „Kristalas“: R. Norutis 23, J. Staponkus 16
Kuršėnų SK „Senukai“: K. Grigalius 22, A. Liulys 18

Kiti rezultatai

Vargo išvykoje turėjo Ginkūnų „Ginkūnai“ (4/1), kurie tik rungtynių pabaigoje palaužė Daugėlių „Flamingo“ (0/5) vyrus rezultatu 76:72.

Ginkūniškiai po dvejų kėlinukų buvo įgiję 18 taškų pranašumą (45:27), kurį kiek atsipalaidavę per likusį laiką išvaistė. Ir nors iki rungtynių pabaigos likus 30 sekundžių, iš visos persvaros bebuvo likęs tik vienas taškas, svečiai sugebėjo suvaldyti krizę ir išsivežti pergalę keturių taškų skirtumu.

Tiesa, nors ir pralaimėjo penktąkart iš eilės, daugėliškiai gali džiaugtis gerėjančiu žaidimu ir savitarpio supratimu, o pergalės sąskaitą galės atidaryti jau ateinančiame mače, kur susitiks su Kuršėnų „Entuziastais“.

Po pergalės „Ginkūnų“ vadovas Arnas Lukošaitis prisiminė rungtynes: „Nuo rungtynių pradžios įgijome šiokį tokį pranašumą, o pirmo kėlinuko viduryje jau vedėme dviženkle persvara. Tačiau varžovams pakrito tolimi metimai ir po pirmo kėlinuko pirmavome 5 taškais. Antras kėlinys buvo beveik idealus: sekėsi tiek puolime, tiek gynyboje. Taip įgyjome dvidešimties taškų persvarą. Ji šiek tiek sumenko kėlino pabaigoje. Per pertrauką vyrukai atsipalaidavo, o varžovai pakilo it Feniksas iš pelenų“.

„Po trijų kėlinių dar pirmavome dviženkle persvara. Ji išliko ir iki rungtynių pabaigos likus 3 minutėms. Va tada ir prasidėjo: nors ir bandėm dirbti gynyboje, tačiau varžovai įsišaudė iš toli bei vertė taškus iš po krepšio. O likus apie 30 sekundžių buvo likęs tik vienas taškas. Tačiau mūsiškiai sugebėjo susikaupti ir išlošti varžybas. Sveikinimai varžovams už sugebėjimą atsitiesti ir kovingumą. Tikiuosi, kad mūsiškiams jau užteks pamokų ir kitas varžybas susikristalizuosime“, – tikėjosi A. Lukošaitis.

Tuo tarpu „Flamingo“ treneris Marius Cikanavičius, kaip visad trumpai ir aiškiai apibūdino rungtynes: „Nepasisekė laimėti ir prieš „Ginkūnus“. Daug neįmetėm dėkingų metimų iš po krepšio, kažkas nesuvokiamo. Baudų metimai beveik visi pro šalį, bet neliūdim, nes komandos žaidimas gėrėja“, – šypsojosi M. Cikanavičius.

Daugėlių „Flamingas“ – Ginkūnų „Ginkūnai“ 72:76
(15:20 12:25 25:17 20:14)

Daugėlių „Flamingas“: A. Česnauskas 19, M. Veresovas 15
Ginkūnų „Ginkūnai“: A. Bačkys 22, R. Vaitkevičius 14

Namie žaidę Naisių „Naisiai“ (2/3) didelio vargo su Kuršėnų „Entuziastais“ (0/5) neturėjo. Dar pirmajame kėlinuke įgiję 13 taškų persvarą (25:12), iki ilgosios pertraukos labai nepersistengė ir išėjo ilsėtis turėdami 15 taškų pranašumą – 44:29.

Vaizdas nesikeitė aikštėje ir po ilgosios pertraukos. V. Grincevičiaus, kuris pagerino sezono rekordą su 33 taškais, vedami Naisių krepšininkai po truputį tolo ir rungtynių sirena paskelbė „Naisių“ pergalę 24 taškų skirtumu -83:59.

Po rungtynių „Naisių“ treneris Gediminas Šerepka trumpai pakomentavo mačą: „Rungtynės buvo ganėtinai lengvos ir intrigos nebeliko pirmajame kėlinyje. Tai buvo puiki proga leisti žaisti savo atsarginiams žaidėjams. Varžovai kartas nuo karto pataikydavo tritaškius iš ypač sudėtingų padėčių ir neleisdavo mums labiau padidinti pranašumą. Bet mums to užteko kad galėtume išbandyti naujus derinius ir pasitreniruoti senus.

Naisių „Naisiai“ – Kuršėnų „Entuziastai“ 83:59
(25:12 19:17 16:13 23:17)

Naisių „Naisiai“: V. Grincevičius 33, M. Kairys 13
Kuršėnų „Entuziastai“: N. Daugmaudis 25, R. Savickas 9

Sunkią pergalę iškovojo Gruzdžių „Gruzdžiai“ (4/1), dėl ligų susirinkę tik šešiese. Itin atkakliose rungtynėse su Kužių „Kužiais“ (1/4), gruzdžiškiai iniciatyvą perėmė tik paskutiniajame kėlinuke, kuomet daugiausiai K. Jasočio pastangomis rezultatą persvėrė savo naudai, o paskutinis kužiškių metimas buvo netikslus ir šeimininkai iškovojo ketvirtą pergalę – 81:80.

Po rungtynių „Gruzdžių“ vadovas Aurimas Skėrys teigė : „Rungtynėse dalyvavo tik 6 Gruzdžių krepšininkai kiti sirgo gripu. Rungtynes geriau pradėjo Kužiai, po pirmo kėlinio įgijo 9 taškų persvarą. vėliau rungtynės išsilygino, rezultatas svyravo nuo 9 iki 3 taškų, pastoviai pirmavo Kužiai. Gruzdžių komandai sunkiai sekėsi kovoti dėl kamuolių, leidome varžovams mesti laisviems, neatsikovojome kamuolių. Viskas sprendėsi ketvirtame kėlinyje, nors atrodė ,kad daugiau jėgų turi kužiškiai, bet pavyko nuteikti komandą lemiamam šturmui. K. Jasočio ir N. Palubinskio taiklūs metimai, gera kova dėl atšokusių kamuolių, tiek po savo, tiek po varžovų krepšiu, leido. likus kelioms minutėms iki 4 kėlinio pabaigos sulyginti ir persverti rezultatą. Kužiai likus 10 sekundžių pirmavo dviem taškais. paskutinėje atakoje K. Jasotis prasiveržė pro kelis varžovus ir iš po krepšio persvėrė rezultatą. Paskutinė Kužių ataka nepavyko. Džiugu ,kad komanda sėkmingai sužaidė rungtynių pabaigą. Dabar laukia dvi sunkios rungtynės išvykose su Kuršėnų „Senukais“ ir „Naisiais““, – jau apie sekančias rungtynes galvojo A. Skėrys.

Tuo tarpu „Kužių“ vadovas Antanas Kievišas džiaugėsi rungtynių kokybe: „Rungtynės su Gruzdžiais buvo tikrai geros. Norėčiau pasveikinti priešininkus su pergale, nors beveik visų rungtynių metu turėjome persvarą, tačiau ketvirtajame kėlinyje šiek tiek išsibalansavome ir Jasočio neįtikėtini metimai mus pribaigė. Ši karta fortūna buvo ne mūsų pusėje. Taip pat reiktų pagirti teisėjus už tikrai gerą teisėjavimą. Tokios varžybos tikrai daug ko išmoko ir pakelia mūsų žaidėjų pasitikėjimo lygį manau  ateityje žaisime dar geriau“.

Gruzdžių „Gruzdžiai“ – Kužių „Kužiai“ 81:80
(17:26 17:18 22:20 25:16)

Gruzdžių „Gruzdžiai“: K. Jasotis 26, N. Palubinskis 21
Kužių „Kužiai“: S. Šapas 27, A. Stundžia 15

Rezultatyviausių žaidėjų trejetuke pirmoje vietoje antrą turą iš eilės laikosi Nedas Daugmaudis (Kuršėnų „Entuziastai“), kiek pakėlęs savo vidurkį iki 24,2 taško per rungtynes. Antroje iš ketvirtos šuolį padaręs Sigitas Šapas (Kužių „Kužiai“) – 20,2 taško, o trečioje – Marius Cikanavičius (Daugėlių „Flamingas“) po 18,4 taško per rungtynes.

Turnyrinę lentelę rasite čia.
Rezultatyviausių žaidėjų dešimtuką bei kitų žaidėjų rezultatyvumą rasite čia.