Aktualijos Kultūra Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Po 6 turų SK „Kristalo“ vienvaldystė Nuotraukos

Po šeštojo turo, įveikę „Ginkūnus“, vienvaldžiais turnyro lyderiais išlieka SK „Kristalas“, dar nepatyrę pralaimėjimo, antroje vietoje SK „Kuršėnų senukai“, penkios pergalės ir vienas pralaimėjimas, trečioje – „Ginkūnai“ – 4 pergalės, 2 pralaimėjimai. Rezultatyviausių žaidėjų sąraše į pirmą vietą kyla Sigitas Šapas, pasiekęs ŠRVMKL sezono rezultatyvumo rekordą – 38 taškai.

Sigito Šapo solo

38 taškus pelnęs Sigitas Šapas, atvedė Kužių „Kužių“ (2/4) krepšininkus vos į antrąją pergalę šiame sezone. Kužiskiai namie įveikė Naisių „Naisius“ ir susilygino su jais pergalių ir pralaimėjimų santykiu.

Apčiuopamą persvarą Kužių ekipa įgijo dar pirmajame kėlinuke, susikrovę 12 taškų persvarą (28:16) ir nors vėliau žaidimas išsilygino, kiek aptirpdyti persvarą naisiškiams sutrukdė S. Šapo solo pasirodymas. Galutinis rezultatas 89:81ir „Kužiai“ kyla laipteliu aukštyn, į penktą vietą, aplenkdami „Naisius“.

Kužių „Kužių“ ekipos treneris Egidijus Averlingis džiaugėsi pergale: Visų pirma norėčiau pasveikinti komanda su pergale, kuri buvo jau labai reikalinga mums. Varžybos sekėsi ganėtinai gerai, pirmajame kėlinyje susikrovėme nemažą persvarą ir išsaugojome ją iki pat 4 kėlinio, bet kaip jau darosi įprasta mūsų Achilo kulnas tampa ketvirtasis kėlinys, per kurį varžovai likus žaisti 2 minutėmis atsilikinėjo tik 5 taškų persvara. Visa laimė, kad nepalūžome ir iškovojome pergalę. Iš komandos norėčiau išskirti ir pagirti Sigitą Šapą, kuris žaidė lyg ant sparnų, be to jam puikiai talkino Karolis Šuniukas, bei Tomas Čeputis“, – laurų vainikus kabino E. Averlingis.

Tuo tarpu Naisių „Naisių“ ekipos treneris Gediminas Šerepka išskyrė pirmąjį kėlinuką ir žaidėjų traumas: „Sveikiname Kužių komandą su pergale, jie buvo jos verti. Mūsų pralaimėjimą lėmė prastas pirmas kėlinys ir kelių svarbių žaidėjų traumos“.

„Per vėlai pradėjome taikyti asmeninę gynybą , todėl Kužiai ir susikrovė didelį pranašumą pirmajame kėlinyje. Noriu padėkoti vyrams, kad nepalūžo rungtynių eigoje ir stengėsi kovoti iki galo ir susigrąžino intrigą ketvirtame kėlinyje, gaila tik kad pritrūkome jėgų pakeisti rungtynių baigtį. Kitame rate stengsimės atsirevanšuoti“, – revanšą žadėjo G. Šerepka.

Kužių „Kužiai“ – Naisių „Naisiai“ 89:81
(
28:16 23:25 15:16 23:24)

Kužių „Kužiai“: S. Šapas 38, K. Šniukas 19
Naisių „Naisiai“: R. Truškauskas 23, A. Baliutavičius 15

Kiti rezultatai

Per pirmą pusę susikrovę 12 taškų pranašumą (39:51), SK „Kristalas“ nesnaudė ir po ilgosios pertraukos, kuomet skirtumą padvigubino iki 24 taškų (55:79) ir nors paskutiniame ketvirtyje kelias minutes kuršėniškiai išsibaudavo ir liko tik keturiese, skirtumas buvo pernelyg didelis, kad ginkūniškiai pakeistų rungtynių eigą, ir Kuršėnų ekipa iškovoja šeštą pergalę iš eilės, sustiprindama savo pozicijas čempionate, tuo tarpu „Ginkūnams“ tai antrasis pralaimėjimas ir jie rikiuojasi treti.

Ginkūnų „Ginkūnai“ – Kuršėnų SK „Kristalas“ 83:99
(18:24 21:27 16:28 27:20)

Ginkūnų „Ginkūnai“: A. Bačkys 27, A. Buivydas 16
Kuršėnų SK „Kristalas“: M. Mikšys 22, D. Mikolaitis 20, K. Venclovas 20

Pergalių badą nutraukė Daugėlių „Flamingas“ (1/5) iškovojęs pirmąją pergalę prieš Kuršėnų „Entuziastus“ (0/6), kurie lieka vieninteliais, šiame sezone dar neiškovojusiais pergalės.

Nors skirtumas nemažas, bet aikštėje vyko įnirtinga kova, ir tik rungtynių pabaigoje daugėliškiai sugebėjo palaužti „Entuziastų“ pasipriešinimą, pelnę keletą taškų be atsako.

Po mačo Daugėlių „Flamingo“ treneris M. Cikanavičius po mačo šypsojosi: „Išvargom pergalę, rezultatas neatspindi to, kas vyko aikštelėje, nebuvome nusiteikę rungtynėms. Tikiuosi, kad kitą savaitę bus kovingai visi nusiteikę“.

Kuršėnų „Entuziastai“ – Daugėlių „Flamingas“ 59:86
(13:19 19:24 15:18 12:25)

Kuršėnų „Entuziastai“: O. Ulkštinas 22, A. Imbrožaitis 10, R. Savickas 10
Daugėlių „Flamingas“: M. Veresovas 19, A. Kudrevičius 16

Pirmame kėlinuke pelnę 41 tašką, SK „Kuršėnų senukai“ (5/1) nepasigailėjo Gruzdžių „Gruzdžių“ (4/2) ekipos.

Itin rezultatyviame mače Gruzdžių ekipa nerado jokių priešnuodžių D. Brazio, O. Medišausko ir A. Liulio trio, kuris kartu pelnė 75 taškus, o „senukai‘ laimėjo 117:72.

Kuršėnų SK „Senukai“ – Gruzdžių „Gruzdžiai“ 117:72
(41:16 24:18 29:13 23:25)

Kuršėnų SK „Senukai“: D. Brazys 29, O. Medišauskas 24
Gruzdžių „Gruzdžiai“: A. Vozgirdas 25, K. Jasotis 17

Rezultatyviausių žaidėjų trejetuke į pirmą vietą kyla Sitas Šapas vis tvirčiau besijaučianti Kužių „Kužių“ lyderiu, ir pelnantis po 23,2 taško per rungtynes. Antroje – Nedas Daugmaudis (Kuršėnų „Entuziastai“) – 20,2 taško per rungtynes, o trečioje – iš septintos vietos šuolį padaręs Arūnas Bačkys (Ginkūnų „Ginkūnai“) vid. 18 tšk.

Turnyrinę lentelę rasite čia.
Rezultatyviausių žaidėjų dešimtuką bei kitų žaidėjų rezultatyvumą rasite čia.

Gegužės mėnesį
13 – 17 val. Kuršėnų kultūros centro parodų salėje (Ventos g. 11A, Kuršėnai) veikia meno kalendorių ekspozicija. Muzikos, dailės, fotografijos, teatro ir literatūros kalendoriai. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com.

Iki gegužės 23 d.
8-17 val. pirmadieniais-penktadieniais tautodailininkų Marytės Janulienės ir Ryčio Milkinto autorinių darbų paroda.

EDUKACINĖS VEIKLOS

Gegužės 25 d.
17:30 val. Kuršėnų kultūros centro diskotekų salėje (Ventos g. 11A, Kuršėnai) teorinis – Praktinis užsiėmimas „JUOKO JOGA“. Lektorė –Ingrida Kazragytė.

8 – 17 val. pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo), vilnos vėlimo edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 1,50 Eur, 1,5 val. suaugusiam 3,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel.( 8-41) 58 34 22.

Trečiojo amžiaus universitetas

Kiekvieną penktadienį
14 val. Dramos studija. Lektorius /atsakingas asmuo: Albina Budreckienė – dramos studijos vadovė. Vieta: Pavenčių mokykla

Kiekvieną ketvirtadienį
15 val. Anglų kalbos fakultetas. Lektorius /atsakingas asmuo: Valdonė Verseckienė – anglų kalbos fakulteto vadovė. Vieta: Kuršėnų L. Ivinskio gimnazija

12 val. Dainavimo studija. Lektorius /atsakingas asmuo: Lina Jaroševienė – dainavimo  studijos vadovė. Vieta: Kuršėnų meno mokykla

Pastaba: papildoma informacija telefonu 8 41 372148 – švietimo centras, 860116144 – Lina Kasparienė – metodininkė

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.