REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Išskirtinę keramiką kuriantis kuršėniškis konkurencijos nebijo

Išskirtinę keramiką kuriantis kuršėniškis konkurencijos nebijo Kuršėnuose gyvenantis keramikos meistras Mindaugas Turolevičius šiemet Kaziuko mugėje dalyvaus jau penktąjį kartą. Vyras didžiuojasi savo rankų darbo kūriniais ir vadina juos išskirtiniais – tai įvairūs buitinės keramikos gaminiai, išgaunami skirtingomis technikomis.

„Juodoji keramika, raugo keramika – tai mano sritys. Mugės lankytojams pristatau naująjį raugo keramikos būdą – tai speciali technika, kurios metu iš tūkstančio laipsnių krosnies metalinėmis žnyplėmis išimamas molio gaminys, tuomet jis merkiamas į raugą, „užgrūdinamas“, raugas uždegina molio poras ir taip atsiranda įspūdingi raštai, kaskart vis kitokie, kaskart unikalūs. Tai viduramžių laikų keramika – 100 procentų natūralus gaminys“, – pasakoja M. Turolevičius.

Išskirtinę keramiką kuriantis kuršėniškis konkurencijos nebijo

Keramikos meistras sako, kad vaikystėje šis užsiėmimas jam visai nepatiko. „Tik vėliau pamėgau žiesti. Meno mokykloje buvo tokia mergina, kuri žiedė geriau, vis norėdavau ją pralenkti. Taip tai ir tapo mano hobiu, aistra“, – pasakoja keramikos meistras. Vyras tikina, kad specialiai Kaziuko mugei jis niekada nesiruošia – visada turi, ką parduoti. Pasak jo, žmonės, vertinantys kokybišką rankų darbo keramiką, dažnai net nežiūri į kainą. Daugelį metų kurdamas keramikines lėkštes, indus, ąsočius, puodelius ir dubenėlius Mindaugas jau pelnė mugių lankytojų susidomėjimą ir lojalumą: „Dažnai žmonės prieš muges skambina, klausia, kurioj vietoj būsiu, kaip mane rasti. Būna, kad atvažiuoja net iš tolimiausių miestų gaminių atsiimti“, – pasakoja vyras.

Keramikos meistras tikina, kad net ir dalyvaudamas didžiausiose šalies mugėse konkurencijos nejaučia: „Kurdamas gaminius į juos įdedu tiek širdies ir laiko, kad kol pagaminu vieną, kiti per tą laiką penkis padaro, bet aš užtat galiu garantuoti puikią kokybę ir autentiškumą.  Todėl  man ir sekasi“, – šypsosi keramikas.

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Spalio mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 val. iki 17 val.  Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

EDUKACINĖ VEIKLA

Spalio mėnesį
8 val. – 18 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salė (Ventos g. 11A, Kuršėnai) aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai. Patalpas nuomoja instruktorė Kristina tel. 86 82 52244.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: