Aktualijos Kultūra Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

ŠRVMKL IX ture įspūdingas „Ginkūnų“ sugrįžimas ir pergalė Nuotraukos

Devintajame ture vienintelė atkakli dvikova vyko Kužiuose, kur vietos „Kužiai“ tik rungtynių pabaigoje palūžo prieš „Ginkūnus“, SK „Kuršėnų senukai“ ir „Naisiai“ vargo prieš oponentus neturėjo, o SK „Kristalo“ ir „Gruzdžių“ dvikova nukelta į ateinantį ketvirtadienį.

Paskutinis metimas pergalės neatnešė

Turo rungtynės vyko Kužiuose, kur susitiko vietos „Kužiai“ (3/6) ir Ginkūnų „Ginkūnai“ (6/3). Itin atkakliose rungtynėse pirmajame kėlinuke į priekį išsiveržė (20:18) „Ginkūnai“, bet tuomet po trumpos pertraukos į priekį pabėgo „Kužiai“, kurie momentais sugebėjo persvarą padidinti iki 15 taškų persvaros ir nors baigiantis trečiam kėlinukui, kužiškiai dar valdė situaciją, turėdami 7 taškų persvarą (57:50), viskas apsivertė lemiame ketvirtyje.

Svečiai taikliais metimais ėmė nenumaldomai artėti link varžovų, ir rezultatą netik išlygino, bet ir persvėrė savo naudai, susikrovę 11 taškų persvarą. Tiesa, šeimininkai nenuleido rankų, sumažinę skirtumą iki minimumo, ir nors lemiama ataka priklausė jiems, pergalę galėjęs išplėšti metimas buvo netaiklus, ir „Ginkūnai“ rankas į viršų – 72:71.

Po pergalingų rungtynių Ginkūnų „Ginkūnų“ komandos vadovas Arnas Lukošaitis prisiminė rungtynes: „Rungtynių pirmas kėlinys vyko taškas į tašką. Tačiau antrame kėlinyje Kužių komandos jaunimas įrodė, kad su jais juokauti nevalia ir jokių atsipalaidavimų ar poilsio atokvėpių gynyboje jie neatleis. Mūsiškiai žaidė per minkštai, be kontakto, be pražangų. O tuo naudodamiesi varžovai tolo. Deficitas buvo išaugęs iki 15 taškų, ir tik pabaigoje kėlinuko sugebėjome skirtumą padaryti vienženkliu“.

„Trečiajame kėlinyje bandėme artėti, tačiau tada įsišaudė varžovų toliašaudė artilerija. Ir pasibaigus trečiajam kėliniui skirtumas sumenko vienu tašku. Lemiamame ketvirtyje griebėme varžovus už gerklių: gerai gynėmės ir puolime sekėsi. Tad likus apie 3 minutėms iki kėlinio pabaigos įgijome 11 taškų pranašumą“.

„Tačiau kužiškiai nė nebandė nusileisti. Siuntė vieną po kito taiklius metimus į mūsų krepšį, o mums krepšys lyg užsirišo. Nepataikėme laisvi ir iš dėkingų padėčių. Viską išsprendė varžovų paskutinė ataka, kurioje jie, pagaliau, nepataikė, o mes atkovojome kamuolį ir laimėjo vienu taškeliu. Sveikinu saviškius už kovingumą. Dėkui kužiškiams už geras pamokas. Ir kas ten žino, gal dar šiemet susitiksim“, – šypsojosi A. Lukošaitis.

Tuo tarpu „Kužių“ ekipos treneris Egidijus Averlingis apgailestavo, per anksti patikėjęs pergale: „Rungtynės tikrai buvo geros, nors tris kėlinius pirmavome, eilinį kartą mūsų ketvirtas kėlinys parodė, kad negalima per anksti džiaugtis pergalę“.

„Labai trūksta mūsų ,,mažiukų“ žaidėjų indėlio, nes kol kas beveik visus taškus pelno aukštį žmonės. Po tokių varžybų tereikia pagirti priešininkus ir pasidarius išvadas ruoštis kitoms varžyboms“, – didesnio indėlio iš gynėjų norėtųsi E. Averlingiui.

Kužių „Kužiai“ – Ginkūnų „Ginkūnai“ 71:72
(
18:20 20:10 19:20 14:22)

Kužių „Kužiai“: T. Čeputis 21, A. Averlingis 13
Ginkūnų „Ginkūnai“: R. Neimantas 16, A. Bačkys 14

Kiti rezultatai

Ketvirtą pergalę iškovojo Naisių „Naisiai“ (4/5), namie lengvai sudoroję fatališkai netaikliai atakavusius Daugėlių „Flamingo“ (1/8) vyrus. Priešingai nei pirmajame mače, šįkart šeimininkai nuo pat pradžių įgijo didelę persvarą ir palaidojo varžovų viltis kovoti dėl pergalės dar pimajame kėlinuke.

Po mačo „Flamingo“ treneris Marius Cikanavičius kaltino nesuderintus taikiklius: „Pralošėme išvykoje Naisiams, nes nepataikėme būdami visiškai laisvi… Nei tritaškių, nei baudų, nei iš vidutinio nuotolio. Juoda diena, sakyčiau…“.

Naisių „Naisiai“ – Daugėlių „Flamingas“ 91:60
(19:7 17:21 24:10 31:22)

Naisių „Naisiai“: A. Baliutavičius 17, M. Kairys 14, K. Daukša 14
Daugėlių „Flamingas“: A. Kudrevičius 17, M. Veresovas 9

Aštuntą pergalę iškovojo SK „Kuršėnų senukai“ (8/1), namie lengvai įveikę svečio teisėmis žaidusius Kuršėnų „Entuziastus“ (0/9).

Dar pirmajame kėlinuke įgiję 18 taškų persvarą (9:27), „senukai“ ją nuosekliai didino, ir rungtynių pabaigoje švietė skaičiai 63:107, o daugiausiai prie pergalės 34 taškų skirtumu prisidėjo Arnas Liulys, pelnęs 31 tašką.

Kuršėnų „Entuziastai“ – Kuršėnų SK „Senukai“ 63:107
(9:27 16:24 15:28 23:28)

Kuršėnų „Entuziastai“: N. Daugmaudis 23, R. Savickas 20
Kuršėnų SK „Senukai“: A. Liulys 31, T. Grigalius 19

Gruzdžių „Gruzdžių“ ir Kuršėnų SK „Kristalo“ mačas nukeltas į ateinantį ketvirtadienį, kovo 2 d.

Rezultatyviausių žaidėjų trejetuke ketvirtą savaitę iš eilės pirmauja Sigitas Šapas iš Kužių „Kužių“, pelnantis po 22,9 taško per rungtynes. Antroje – Nedas Daugmaudis (Kuršėnų „Entuziastai“) vid. 19,1 tšk., o trečioje Arūnas Bačkys (Ginkūnų „Ginkūnai“) vid. 17 tšk.

Turnyrinę lentelę rasite čia.
Rezultatyviausių žaidėjų dešimtuką bei kitų žaidėjų rezultatyvumą rasite čia.

Gegužės mėnesį
13 – 17 val. Kuršėnų kultūros centro parodų salėje (Ventos g. 11A, Kuršėnai) veikia meno kalendorių ekspozicija. Muzikos, dailės, fotografijos, teatro ir literatūros kalendoriai. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com.

Iki gegužės 23 d.
8-17 val. pirmadieniais-penktadieniais tautodailininkų Marytės Janulienės ir Ryčio Milkinto autorinių darbų paroda.

EDUKACINĖS VEIKLOS

Gegužės 25 d.
17:30 val. Kuršėnų kultūros centro diskotekų salėje (Ventos g. 11A, Kuršėnai) teorinis – Praktinis užsiėmimas „JUOKO JOGA“. Lektorė –Ingrida Kazragytė.

8 – 17 val. pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo), vilnos vėlimo edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 1,50 Eur, 1,5 val. suaugusiam 3,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel.( 8-41) 58 34 22.

Trečiojo amžiaus universitetas

Kiekvieną penktadienį
14 val. Dramos studija. Lektorius /atsakingas asmuo: Albina Budreckienė – dramos studijos vadovė. Vieta: Pavenčių mokykla

Kiekvieną ketvirtadienį
15 val. Anglų kalbos fakultetas. Lektorius /atsakingas asmuo: Valdonė Verseckienė – anglų kalbos fakulteto vadovė. Vieta: Kuršėnų L. Ivinskio gimnazija

12 val. Dainavimo studija. Lektorius /atsakingas asmuo: Lina Jaroševienė – dainavimo  studijos vadovė. Vieta: Kuršėnų meno mokykla

Pastaba: papildoma informacija telefonu 8 41 372148 – švietimo centras, 860116144 – Lina Kasparienė – metodininkė

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.