REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Respublikinė mėgėjų teatrų šventė „Tegyvuoja teatras“ Priekulėje Nuotraukos

Teatras yra ta meno šaka, kuri apjungia dailės, literatūros, architektūros, muzikos, šokio, pantomimos ir kitus menus. Teatre menininkai ne tik įtaigiai papasakoja istorijas, bet ir perteikia savo pasaulėžiūrą. Jų požiūris į gyvenimą ne būtinai sutampa su valdžios ar daugumos gyventojų nuomone, bet yra įdomus. Žmonės iš prigimties yra smalsūs, jie nori daugiau sužinoti, pažinti, tobulėti. Gal todėl ir Kuršėnuose, keičiantis kartoms, teatro mėgėjų ratas tik plečiasi.

Mylėk tai, ką darai, daryk tai, ką myli, nes gyvenimą turime tik vieną. Toks susidarė įspūdis būnant pačioje didžiausioje Lietuvos mėgėjų teatrų šventėje „Tegyvuoja teatras“ Priekulėje, Mažojoje Lietuvos sostinėje. Į svetingą pamario Priekulės kultūros centrą susirinko ypač gausus, virš dviejų šimtų, teatralų būrys iš visos Lietuvos. Jau dvyliktą kartą rengiamos šventės metu išdalyta vienuolika „Tegyvuoja teatras“ statulėlių, į kurias pretendavo net devyniasdešimt vienas kūrėjas – režisieriai, aktoriai, dramaturgai, scenografai iš trisdešimt šešių šalies mėgėjų teatrų. Tarp jų nominaciją ir diplomą, kaip ryškiausias sezono aktorius, pelnė ir Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Kuršėnų teatro „Mozaika“ aktorius Artūras Valinevičius už Kosto vaidmenį spektaklyje „Jau aš – ne aš“, pagal V. Vytauto Landsbergio dramą „Bunkeris“, režisuotą Petro Valskio.

Šios iškilios šventės metu Šiaulių rajono savivaldybės administracijos kultūros skyriaus vedėjas Tomas Vaitkus ir kultūros centro direktorė Jovita Lubienė, puoselėjant iškilios aktorės ir režisierės, gimusios Kuršėnuose, Kazimieros Kymantaitės atminimą, perėmę iš Forumo „Kultūros eksperimentai“ apdovanojimų tęstinumą, įteikė Kazimieros Kymantaitės vardo prizą, už originalios teatro kalbos ieškojimus, nacionalinės dramaturgijos puoselėjimą, Biržų kultūros centro Boriso Dauguviečio teatrui ir režisierei Vitai Vorienei, bei Kazimieros Kymantaitės vardo diplomus Kretingos rajono kultūros centro Egidijaus Radžiaus teatro aktorei Liudai Grikpėdienei, ir Varėnos rajono kultūros centro Matuizų filialo mėgėjų teatro „Giraitė“ aktorei Birutei Akstinienei. Šiuos diplomus pasirašė Lietuvos nacionalinio kultūros centro teatro poskyrio vadovė Irena Maciulevičienė, kultūros centro direktorė Jovita Lubienė ir Kazimieros Kymantaitės dukra, aktorė, Agnė Gregorauskaitė. Kultūros centro direktoriaus pavaduotojas Zenonas Gestautas šventės metu visus teatralus pakvietė liepos 22-23 dienomis atvykti į Kurtuvėnuose vyksiantį teatrų festivalį, skirtą Povilo Višinskio vardo prizui laimėti, ir įteikė naujausią fotografo A. Kontrimo albumą „Teatro atlaidai Kurtuvėnuose 2016“. Šventėje dalyvavo rajono kultūros centro teatro  „Mozaika“ aktoriai ir režisierius Petras Valskys, vaikų ir jaunimo teatras „Ikaras“, režisierė Leontina Valskienė, bei Gruzdžių filialo Šeimos lėlių teatro „Abra kadabra“ režisierė Jurgita Jasiškytė.

Visi grįžome iš pamario krašto su gera nuotaika ir puikiais įspūdžiais.

Straipsnio autorius Zenonas Gestautas
Foto nuotraukos Petro Valskio

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Spalio mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 val. iki 17 val.  Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

EDUKACINĖ VEIKLA

Spalio mėnesį
8 val. – 18 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salė (Ventos g. 11A, Kuršėnai) aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai. Patalpas nuomoja instruktorė Kristina tel. 86 82 52244.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: