REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Gilaičių bibliotekos skaitytojų susitikimas su instrumentų kolekcionieriais

2017 metų kovo 27 dieną Gilaičių bibliotekos jaunieji skaitytojai susitiko su Kužiuose gyvenančiais muzikos instrumentų kolekcionieriais. Jadvyga Žaromskienė ir Jonas Rimkus sutiko  dalį savo kolekcijos atvežti į Kužių seniūniją ir parodyti vaikams.

Jaunieji gilaitiškiai su didžiuliu susidomėjimu apžiūrinėjo armonikas, akordeonus, būgnus, ir net su gražuoliu bajanu iš arčiau susipažino. Paklausti, ar jiems teko pabandyti groti kokiu instrumentu, dauguma pripažino, kad rankose laikė gitarą, dūdelę, o kai kuriems teko ir pianino klavišais muzikuoti. Muzikos kolekcionieriai Jadvyga ir Jonas papasakojo vaikams, kaip jiems kilo mintis įsigyti tiek instrumentų, ir prisiminė  įdomesnes įsigijimo istorijas. Štai Jonas Rimkus didžiuodamasis išsitarė, kad bajaną iš Švedijos  parvežė jo dukra, o vaikai išgirdę , jog šis puikus instrumentas kainavo beveik 1000 eurų net išsižiojo iš netikėtumo.

Jadvyga Žaromskienė paminėjo ir tokį faktą, kad norėdama įsigyti nedidelį akordeoną, apvažiavo pusę Lietuvos, pabuvojo ne pas vieną kolekcininką ir instrumentų meistrą.

Jonas ir Jadvyga ne tik turi sukaupę įvairių instrumentų, bet ir patys – puikūs liaudies muzikantai, respublikinių  dainų švenčių dalyviai.

Abu kolekcionieriai pripažino, kad jų aistra nemažai kainuoja. Pasirodo jie ne tik kad perka instrumentus, bet ir juos remontuoja, veža pas geriausius Lietuvos instrumentų meistrus. „Jei instrumentas stovi padėtas ir dulka, iš jo  nėra naudos… jis turi gyventi“ –  taip apie savo sukauptą kolekciją kalbėjo Jonas Rimkus.

Kolekcionieriai, pristatydami eksponuojamus muzikos instrumentus, surengė trumpą koncertą. Susitikimo pabaigoje vaikai galėjo patys pamėginti paspausti vieną kitą instrumentų klavišą,  suduoti per būgną, ar išmėginti barškalų skambėjimą.

Susitikimo  dalyviai susipažino su beveik 90 metų senumo Gilaičių bibliotekininkės senelio,  muzikanto Tado Bikniaus natų sąsiuviniais.

Prieš išsiskiriant, vaikučiai paklausė, kada vėl galės ateiti čia dar kartą … Į šį klausimą kolekcionieriai šypsodamiesi pažadėjo, kitą kartą pakviesti juos visus  į savo namus.

Rita Bielskienė,
Gilaičių bibliotekos bibliotekininkė

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Rugsėjo mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 val. iki 17 val.  Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

Rugsėjo mėn.
Filialo darbo valandomis. Kairių filiale Kairių neįgaliųjų bendruomenės draugijos kūrybinių darbų paroda.

Rugsėjo 5 d. – rugsėjo 25 d.
14 val. Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre ( Ventos g. 7A, Kuršėnai ) VšĮ „Dienos centro sutrikusio intelekto asmenims“ darbų parodos atidarymas.
Pirmadieniais – Penktadieniais nuo 8 val. – 18 val. Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre ( Ventos g. 7A, Kuršėnai ) „Dienos centro sutrikusio intelekto asmenims“ darbų paroda.
Šeštadieniais nuo 10 val. – 15 val. Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre ( Ventos g. 7A, Kuršėnai ) „Dienos centro sutrikusio intelekto asmenims“ darbų paroda.

EDUKACINĖ VEIKLA

Rugsėjo mėnesį
8 val. – 18 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salė (Ventos g. 11A, Kuršėnai) aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai. Patalpas nuomoja instruktorė Kristina tel. 86 82 52244.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: