REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Linksmai ir išradingai paminėta Vaikų knygos šventė „Pasibelsk į knygos širdį“ Nuotraukos

Kaip ir kasmet, taip ir šiemet, balandžio 3-ąją, saulėtą ir šiltą pavasario dieną, Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centre Kuršėnuose buvo paminėta Vaikų knygos šventė „Pasibelsk į knygos širdį“, kurią organizavo Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos Vaikų literatūros skyrius. Šių metų Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos tradicinis kreipimasis į pasaulio vaikus – „Augti su knyga“, kurį kūrė rusų rašytojas Sergėjus Machotinas.

Šventė Kuršėnuose prasidėjo netradiciškai ir smagiai – visus visus atėjusius – ir vaikus, ir senelius, tėvelius ir kitus svečius pasitiko Lapės, Krokodilo ir Pepės Ilgakojinės personažai. Jie atėjusiesiems aprodė Daugėlių lopšelio-darželio knygelių parodą „Išmintingosios pelėdos patarimai“, kuri puošė šventę. Buvo gera matyti pilnutėlę salę vaikų, auklėtojų ir mokytojų, tėvelių ir senelių. Taip pat džiugu, kad pamatyti šventę atvyko Šiaulių rajono savivaldybės administracijos  Kultūros skyriaus vedėjas Tomas Vaitkus, Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Ingrida Klupšaitė, Kuršėnų miesto seniūnijos seniūno pavaduotoja Giedrė Karkalienė bei svarbiausia renginio viešnia, šventės rėmėja, bibliotekos globėja, Lietuvos Respublikos Seimo pirmininko pirmoji pavaduotoja Rima Baškienė su padėjėja Ada Grakauskiene.

Renginys prasidėjo itin žaismingai. Jo vedančiosios taip pat buvo personažai – tai maža, raudona Boružėlė bei energinga ir šmaikšti Kakė Makė. Pagrindinis Tarptautinės vaikų knygos šventės akcentas – apdovanoti vaikus, kurie mėgsta skaityti ir myli knygą. Tad nominuoti už ilgametį skaitymą ir apdovanoti knygomis bibliotekos globėjos Rimos Baškienės buvo Livija Staponkutė, Kajus Grigalaitis bei Evelina Kazlauskaitė. Už aktyvų ir sistemingą skaitymą ir naudojimąsi skaitmenine „Vyturio“ leidykla buvo apdovanotos Egidija Bužinskaitė ir Kamilė Masiliūnaitė. Taip pat bibliotekos globėjos dovanomis už aktyvų skaitymą buvo apdovanotos Urtė Jocaitė bei Džiuginta Molytė. Na ir paskutinieji, patys mažiausieji, kuriuos į biblioteką palydi jų šauniosios mamos buvo Džiugas ir Vakaris Korsakai bei Melana Asačiova.

Žinoma, šventėje netrūko dainų ir muzikos. Nuostabiai akordeonų klavišus valdė Kuršėnų meno mokyklos akordeonistai Goda ir Kristijonas (vadovė – Nadežda Bukantas), taip pat galėjome pasiklausyti Kuršėnų meno mokyklos solistės Urtės Janutytės dainos bei merginų kvarteto (mokytoja – Hana Mockienė, akomponavo – Danutė Streckienė).

Renginį užbaigė Kultūros centro vaikų ir jaunimo teatras „Ikaras“. Visi galėjo pasimėgauti spektakliu „Pasaka apie mergaitę ir mėlynas akis“ pagal Justinos Jocaitės-Rutkauskienės kūrinį (režisierė Leontina Valskienė).

Dėkojame visiems atėjusiems, dalyvavusiems, garbiems svečiams bei šventės rėmėjai, bibliotekos globėjai, Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininko pirmajai pavaduotojai Rimai Baškienei. Džiugu, kad jau 12-tą kartą galėjome puikiai praleisti laiką taip pagerbiant ne tik tuos, kurie skaito, bet ir pačią knygą. Ne veltui Antuanas de Sent Egziuperi (pranc. Antoine de Saint-Exupéry) yra pasakęs: „Matyti galima tik širdimi. Tai, kas svarbiausia, nematoma akimis“. Taip pat yra ir su knygomis –reikia ne tik skaityti, bet ir stengtis suprasti, išgyventi tai, ką skaitai. Tikimės lygiai po metų susitikti toje pačioje vietoje tuo pačiu laiku su tokia pat gera nuotaika.

Vilma Grudžinskienė,
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vaikų literatūros skyriaus vyresnioji bibliotekininkė

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Spalio mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 val. iki 17 val.  Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

EDUKACINĖ VEIKLA

Spalio mėnesį
8 val. – 18 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salė (Ventos g. 11A, Kuršėnai) aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai. Patalpas nuomoja instruktorė Kristina tel. 86 82 52244.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: