REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Prasideda fotomeno kursai Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekoje Nuotraukos

2017 metų balandžio 10 dieną Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekoje įvyko pirmasis fotomeno kursų dalyvių susitikimas, įgyvendinant Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos projektą „Fotomeno erdvės Kuršėnų bibliotekoje“. Projekto vadovas Almantas Šlivinskas papasakojo apie fotografijos istoriją, numatomas veiklas ir kas antrą pirmadienį, 16 val. bibliotekoje planuojamus fotomeno užsiėmimus. Projekto dalyviai išsakė savo lūkesčius, ko jie tikisi iš šių mokymų, taip pat pasidalijo turima fotografine patirtimi. Lektorė Inga Viršilienė supažindino su pagrindiniais fotografijos kompozicijos principais, papasakojo apie numatomas kūrybines mokymų temas: „Šviesa ir spalva, taikant dirbtinį, siluetinį ir gamtinį apšvietimą“, „Portretas: grimas ir makiažas, režisavimas ir nuotaikos pateikimas“, „Kompiuterinės fotografijos manipuliacijos“ ir kt. Pasak I. Viršilienės, projekto dalyviai fotografuos neatsižvelgiant į oro sąlygas, švies saulė ar lietus lis, todėl gali prireikti ir botų ar skėčio, tačiau dėl tokio kūrybingo lektorės požiūrio dalyviai tik dar labiau apsidžiaugė ir nekantriai laukia kitų užsiėmimų.

Šiuo projektu Kuršėnų Vytauto Vitkausko biblioteka, panaudodama savo turimą fotomeno literatūros fondą, bendradarbiaudama su Šiaulių „Aušros“ muziejaus Fotografijos padaliniu, Šiaulių krašto fotomeninkais, įkurs bibliotekoje Fotomeno edukacines erdves: fotomeno mokyklą ir foto parodų galeriją, kurios padės atsiskleisti žmonių individualybei, o per fotomeno darbų analizę sudarys sąlygas jų tobulėjimui, ugdymuisi, kūrybiškumo lavinimui. Tokiu būdu biblioteka, jau sukūrusi vaikų edukacinį lavinimą su turimais smėlio ir spalvų terapijos staliukais ir šviečiančiais molbertais, sukurs atskirą erdvę kitam gyventojų sluoksniui – jaunimui, suaugusiems, norintiems nemokamai šio meno pramokti, jį kūrybiškai plėtoti ir skleisti, populiarinti.

Domiesi fotografija? Turi fotoaparatą ar kokybiškai fotografuojantį išmanųjį telefoną? Kviečiame į Kuršėnų Vytauto Vitkausko biblioteką prisijungti prie mūsų komandos ir gyvenimui suteikti dar daugiau nepaprastų spalvų ir kūrybingo polėkio!

Roberta Rasikienė,
Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos kultūrinės veiklos vadybininkė
Autorės nuotraukos

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Spalio mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 val. iki 17 val.  Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

EDUKACINĖ VEIKLA

Spalio mėnesį
8 val. – 18 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salė (Ventos g. 11A, Kuršėnai) aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai. Patalpas nuomoja instruktorė Kristina tel. 86 82 52244.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: