REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Dalyvavome nacionalinėje Žaliojoje Olimpiadoje

Kovo mėnesį šūkiu „Maži darbai – dideliems pokyčiams“ prasidėjusi Žalioji olimpiada kvietė Lietuvos švietimo įstaigas keisti savo bendruomenės požiūrį į vartojimą, rūšiavimą ir antrinį atliekų panaudojimą. Olimpiados tikslas buvo ne tik išmokyti rūšiuoti, o apskritai atkreipti dėmesį į šiuolaikinio žmogaus elgseną, gilintis į šiuo metu aktualias aplinkosaugos problemas ir imtis realių veiksmų, prisidedant prie problemų prevencijos (http://www.zaliasistaskas.lt/visuomenei/naujienos/250-lietuvos-mokyklu-per-menesi-isrusiavo-40-000-kg-atlieku.html). „Žalioji olimpiada“ yra pirmasis nacionalinis konkursas, kurio metu moksleiviai skatinami ugdyti ekologinį sąmoningumą ir galvoti žaliai. Konkursą organizuoja VšĮ „Žaliasis taškas“ ir VšĮ „RV Agentūra“.

Kuršėnų Pavenčių mokyklos bendruomenė  prisideda prie vartojimo mažinimo ir didžiąją dalį darbų atlieka panaudodami antrines žaliavas. Pradinių klasių mokiniai „Žaliajai palangei“ naudoja plastikinius butelius, vienkartinius puodelius… Dailės ir technologijų pamokose naudojamos tekstilės atraižos, seni laikraščiai, lankstinukai… Bendrabutyje gyvenantys mokiniai pirštinines ir lazdelines lėles teatro vaidinimams siuva tik iš žaislus gaminančių įmonių panaudotų tekstilės atliekų…

Pirmojo etapo darbai ir užduotys vyko balandžio mėnesį. Bendrabutyje gyvenantys mokiniai, padedami auklėtojų ir auklyčių, rūšiavo šiukšles ir kvietė prisijungti  visą mokyklos bendruomenę. Susumavus pirmojo etapo rezultatus ir išrinkus daugiausia resursų sutaupiusias mokyklas, pusfinalyje pakviestos dalyvauti 82 komandos iš įvairių Lietuvos regionų, tarp kurių ir mūsų mokykla!  Gegužės 19 d. Šiaulių universiteto bibliotekoje  mūsų mokyklos komanda, kurią sudarė 6-9 klasių mokiniai Deivydas Milčius, Osvaldas Pocius, Greta Vaišvilaitė, Lukas Abromavičius, Enrida Sprindytė, Karolis Ašinskas, Lukas Dyglys, Povilas Alūzas, Gabrielė Vismantaitė,  3,5 valandos rungėsi su 8 komandomis iš Panevėžio, Pasvalio, Joniškio, Šiaulių r. mokyklų ir iškovojo II vietą. Nors į finalą nepatekome, tačiau per vasarą atlikę specialias užduotis dar turime galimybę patekti į finalą rudenį Vilniuje ir kovoti dėl kelionės į Vokietiją.

Šaunuoliai komandos nariai!  Jūsų puikios ekologijos ir aplinkosaugos žinios ir aukštas sąmoningumas rodo pavyzdį aplinkiniams!

Auklėtoja metodininkė Rasa Poškienė

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Spalio mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 val. iki 17 val.  Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

EDUKACINĖ VEIKLA

Spalio mėnesį
8 val. – 18 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salė (Ventos g. 11A, Kuršėnai) aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai. Patalpas nuomoja instruktorė Kristina tel. 86 82 52244.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: