REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

XII kūrybinė-edukacinė stovykla Palangoje Nuotraukos

Dvyliktąjį kartą Šiaulių rajono savivaldybės Kuršėnų kultūros centro teatro „Ikaras“ vadovai Leontina ir Petras Valskiai kartu su Palangos senosios gimnazijos mokytojais į stovyklą „Svajoti, kurti, tobulėti… kartu“ Palangoje sukvietė Šiaulių rajono, Užvenčio, Skapiškio, Punsko bei Palangos gimnazijos vaikų ir jaunimo kolektyvus, neabejingus jūrai, teatrui, muzikai ir klounadai. Kūrybinių atostogų komandą sudarė „ Ikaro“ kolektyvas (NVŠ gavėjas), grupė Palangos senosios gimnazijos muzikuojančių mokinių (vadovė Rima Griciutė),  šiuolaikinių šokių grupė „Čip čip“ (vadovė Gitana Ramanauskaitė), Pavenčių mokyklos lėlių teatro „Lėliukai“ kolektyvas (vadovė Rasa Poškienė), Užvenčio teatras „Pepinukas“ (vadovė Onutė Granickienė), Skapiškio teatro „Ku kū“ atstovai (vadovė Vita Vadoklytė), Punsko lietuvių kultūros namų vaikų teatras „Kregždutė“ ir jaunimo teatras „Kregždė“ (vadovė Jolanta Malinauskaitė -Vektorienė).

Šiaulių rajono kolektyvai savo kelionę į stovyklą pradėjo Klaipėdoje, dalyvaudami UAB „Roshen“ organizuotoje edukacinėje ekskursijoje.

Į stovyklos atidarymą atvyko Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro vyriausiasis režisierius Zenonas Gestautas, kuris šmaikščiai pasveikino stovyklautojus ir įteikė kultūros centro direktorės Jovitos Lubienės padėkas už kūrybišką bendradarbiavimą Palangos senosios gimnazijos direktoriui Leonui Šidlauskui, pavaduotojai ugdymui Jolitai Vaičiulienei ir Kuršėnų Pavenčių mokyklos direktorei Janinai Banienei.

Kaip ir kasmet, viena iš svarbiausių stovyklos veiklų buvo kūrybinės dirbtuvėlės, kuriose stovyklautojai turėjo galimybę išbandyti save įvairiose veiklose, patirti kūrybos džiaugsmą neįprastomis aplinkybėmis, išbandyti ką nors naujo. Šiemet savo teatro pažinimo paslaptis kūrybingam jaunimui atskleidė Joniškio kultūros centro vaikų ir jaunimo  teatro „Bendraamžiai“ režisierius Arvydas Butkus, kuris pasirodymui surado įvairias ir netikėtas erdves. Joniškio rajono Gasčiūnų kaimo bendruomenės teatro „Kitaip“ režisierė Virgilija Staševičiūtė supažindino su visiškai neįprasto žanro – klounados – pradžiamoksliu, išmokė kai kurių cirko gudrybių, padėjo suvokti, kaip nelengva yra prajuokinti reiklų žiūrovą. Dainuoti, muzikuoti antrus metus iš eilės stovyklautojus įkvėpė Palangos senosios gimnazijos muzikos mokytoja Rima Griciutė. Per keturias stovyklos dienas buvo pastatytas mini miuziklas pagal lietuvių liaudies pasaką „ Eglė žalčių karalienė“. Stovyklautojai patys grojo gitara, būgneliais, dainavo. Miuziklui žodžius sukūrė Palangos gimnazijos mokiniai, o muziką – pati mokytoja Rima Griciutė. Kaip ir kasmet, stovykloje dirbo „spaudos štabas“- jaunieji žurnalistai. Jiems padėjo Palangos senosios gimnazijos mokytoja, buvusi „ikarietė“ Jolita Vaičiulienė. Tie, kurie į žurnalistų gretas įsiliejo ne pirmą kartą, pasiryžo kurti filmuką apie stovyklos veiklas ir nuotykius, o „pirmokai“ fiksavo informaciją tiek nuotraukose, tiek užrašuose, rengė straipsnį.  Stovyklautojai nekantravo pamatyti vieni kitų nuveiktus darbus, nes vienas potyris juos stebint niekada nesikeičia – visi žiūri vieni į kitus, žavisi ir nesiliauja stebėtis, kaip per tokį trumpą laiką įmanoma pastatyti mini spektaklį ar miuziklą, sukurti dėmesį prikaustančius klounados etiudus ar nufilmuoti ir sumontuoti filmą apie tai, kas ką tik įvyko ir, rodos, dar tebevyksta…

Stovyklautojai ne tik dirbo, bet ir kūrybiškai pramogavo.  Atidarymo dieną vyko tradicinė eisena Palangos miesto gatvėmis, tikslas buvo Palangos tilto galas, nuo kurio į jūrą įmestas „laimės pinigėlis” turi galią visus sugrąžinti į Palangą dar ir dar kartą.  Audringi vėjo gūsiai nupūtė kepures, daugelį sulaikė nuo maudynių, bet vis tiek džiugino jūra ir išradingi savo miestelių pavadinimų užrašai ant smėlio. Vakare kiekvienas kolektyvas teatrališkai pristatė savo miestelių legendas, į svečius atvyko UAB „Vakarų pramoga” direktorius, buvęs „ikarietis” Tadas Račkauskis, kuris gimnazijos vidiniame kiemelyje sukūrė tikrą žaidimų fiestą. Kitais vakarais buvo švenčiami gimtadieniai, vyko „naktišokiai“, stovyklautojai ėjo grožėtis muzikos ir spalvų fontanu, lydėjo saulę, muzikavo, rašė vieni kitiems linkėjimus.

Kiekvieną stovyklos rytą atsibusti padėdavo mankšta prie jūros. Ji prasidėdavo pasisveikinimu su jūra, o baigdavosi statulų vaizdavimu ar net masiniu šokiu „Zumba”.

Kasmet atvykę į Palangą kolektyvai stengiasi sužinoti vis ką nors naujo apie miestą, dalyvauti renginiuose. Šiemet Palangos gimnazijos mokytoja Rima Griciutė visus pakvietė apžiūrėti miesto naujovių. Visi oriai pasivaikščiojo naująja grafų Tiškevičių alėja, nusifotografavo su grafais, išklausė pasakų atnaujintame vaikų Pasakų parke, klausėsi jaunųjų talentų atliekamos klasikinės muzikos parko Rotondoje, o liepos 6-osios vakarą su Palangos miesto kolektyvais išsidabinę tautine atributika ant legendinio Birutės kalno giedojo Tautišką giesmę. Ir, be abejo, kiekvieną laisvą minutę vaikai mėgavosi jūra, maudynėmis, romantiškais rytais bėgant per pušyną bei vakaro saulėlydžiais.

Naujos pažintys, kūrybiniai patyrimai, nuotykiai ir pamokos į jauno žmogaus patirtį įsirašo kur kas giliau, kai juos pagardini  jūros druskos ir paplūdimio smėlio prieskoniu. Už visus šiuos potyrius stovyklautojai dėkingi Leontinai ir Petrui Valskiams bei Palangos senosios gimnazijos šeimininkams – direktoriui Leonui Šidlauskui ir pavaduotojai ugdymui Jolitai Vaičiulienei.

„Spaudos štabas“ – Ieva Poškutė, Ugnė Lideikytė, Goda Dijokaitė, Paulina Petkutė, Aušrinė Ivanavičiūtė, Nerija Daukintytė

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Spalio mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 val. iki 17 val.  Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

EDUKACINĖ VEIKLA

Spalio mėnesį
8 val. – 18 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salė (Ventos g. 11A, Kuršėnai) aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai. Patalpas nuomoja instruktorė Kristina tel. 86 82 52244.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: