REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Bibliotekininkai XVII respublikiniame Kurtuvėnų teatrų festivalyje Nuotraukos

Ak, tie metų laikai, kaip gerai,
Kad jie mus malonumais gaivina.
(Pierre Beranger)

Šiaulių rajono savivaldybės viešoji biblioteka savo edukacinėmis veiklomis papildė 2017 m. liepos 22 dieną prasidėjusį XVII respublikinį Kurtuvėnų teatrų festivalį „Atvyk, pamilk, pasilik… Kurtuvėnuose“. Tai tradicinė teatro meno gerbėjų minias sulaukianti ir dvi dienas trunkanti šventė, kurios pasveikinti atvyko ne tik rajono meras, bet ir pirmieji mūsų Seimo vadovai: pirmininkas Viktoras Pranckietis, pirmoji pavaduotoja Rima Baškienė ir daug kitų. Šventę organizavo Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centras, jos šauniais vedėjais buvo ne tik šio centro direktorės pavaduotojas Zenonas Gestautas, bet ir mūsų padalinio – Kurtuvėnų bibliotekos darbuotoja Aurelija Kniurienė.

Festivalio žiūrovų didelio susidomėjimo sulaukė visos mūsų organizuotos kūrybiškumą lavinančios veiklos. Gausybę lankytojų viliojo jau antrus metus vystomas piešimas ant šviečiančių smėlio terapijos staliukų: piešinių ir spalvų viražais džiaugėsi ne tik mažyliai, bet ir tėveliai. Kita, nauja bibliotekos pasiūlyta intriga – proginio asmeninio (staklėmis supresuoto metalinio) ženkliuko gamyba su savo vardu ar piešiniu. Bet prieš tai dalyviui reikėjo teisingai atsakyti į viktorinos klausimus apie Kurtuvėnus, (pvz., kelintas teatrų festivalis yra šiemet), pabaigti skanduočių, patarlių tekstus ir pan. Kitus domino naujų ir modernių vaikiškų knygų paroda. Šeimos su vaikučiais gėrėjosi ir su malonumu vartė ir skaitė interaktyvias, spalvingas, grojančias ir kalbančias bibliotekos knygutes. Kai kurioms skaityti reikia stereo vaizdo akinių, o kitoms net specialios programėlės, kuri pateikia personažų ar gyvūnų pasaulį 3D formatu per planšetę ar išmanųjį telefoną. Kitos kolegės organizavo naują, tik šiemet projekto lėšomis surengtą ir jau tapusį labai populiariu – petankės žaidimą. Ši iš Prancūzijos atklydusi sporto rungtis labai patiko įvairiausio amžiaus festivalio lankytojams, ypač tiems, kurie jau buvo stebėję ar žaidę jį kitose šalyse. Tos šeimos azartiškai žaidė, skaičiavo taškus, domėjosi jo atsiradimo istorija, taisyklėmis, inventoriumi.  Jos džiugiai ir linksmai parungtyniavo tarpusavyje priešais Kurtuvėnų svirną žaliuojančioje pievelėje. Kitiems patiko pateikti savo meilę dvarininkės portretui fotodekoracijoje ir kartu su ja įsiamžinti. Šią dekoraciją sukūrė Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos darbuotoja Asta Urbelienė.

Pasibaigus mokslo metams matome, kad mūsų bibliotekos edukacinės veiklos ne tik kad nesumažėjo, bet vien per šį liepos mėnesį jas pamatė tūkstančiai… Taip, tikrai tiek jų buvo Naisių vasaros festivalyje liepos 8 d., o dar tie šimtai, kurie mus aplankė liepos 22 d. Kurtuvėnuose, teatrų festivalyje, o dar tos numatomos progos, kurioms užsakymai jau plaukia… Pasirodo, šioms kūrybiškoms ir pramoginėms veikloms atostogų nebūna.

Almantas Šlivinskas, Vida Ragauskienė
Fotografijos Artūro Staponkaus, Almanto Šlivinsko, Astos Urbelienės.

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Spalio mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 val. iki 17 val.  Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

EDUKACINĖ VEIKLA

Spalio mėnesį
8 val. – 18 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salė (Ventos g. 11A, Kuršėnai) aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai. Patalpas nuomoja instruktorė Kristina tel. 86 82 52244.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: