REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Kuršėniškio nuomonė: Buitinių atliekų surinkėjų savivaliavimas

Tikriausiai visi Kuršėnų miesto gyventojai gavo pranešimus apie dvinarę rinkliavą už atliekų tvarkymą. Nauja tvarka sukėlė pasipiktinimą ir jaučiuosi diskriminuojama. Pvz. „Gyvenantiems individualiuose namuose taikoma pastovioji įmokos dalis – 18,23 Eur per metus vienam gyventojui. Kintamos įmokos dalis priklauso nuo namo gyventojų naudojamų mišrių komunalinių ir žaliųjų atliekų konteinerių talpos ir išvežimų skaičiaus. Minimali paslauga – 12 mišrių komunalinių atliekų konteinerio išvežimų per metus, įmoka už juos privaloma. Pvz.: jei konteinerio talpa 0,12 m³, minimali kintamoji įmoka per metus – 12 x 0,76 Eur = 9,12 Eur. Naudojantiems 0,24 m³ talpos konteinerį, privaloma įmoka per metus sudarys 18,24 Eur, 1,1 m³ talpos – 83,52 Eur.“ (Šaltinis www.sratc.lt).

Esame suskaičiuoti, kaip viščiukai rudenį ir skaičiuojamas mokestis už tai, kad gyveni, o ne už tai kiek sutvarkoma susidariusių buitinių atliekų. Jei vienam gyventojui yra skaičiuojamas 18.23 eur mokestis ir jam skiriama 0.12 m3 konteineris, tai kodėl pvz. 5 asmenų šeimai pastovus mokestis yra 91.15 eur ir skiriamas 0.24 m3 konteineris už 18.24 eur. Jei mūsų 5 amenų šeima aktyviai rūšiuoja ir buitinių atliekų susidaro vienas 0.24 m3 konteineris, kodėl mes turime mokėti „už galvas“, o ne už atliktą paslaugą.

Pasidomėjus šia situacija, kitose savivaldybėse yra skaičiuojamas „vartų mokestis“ ir mokama už surinktų atliekų kiekį.  „Naujoji rinkliava skaičiuojama nekilnojamojo turto savininkams priklausomai nuo to turto paskirties. Pastovioji rinkliavos dalis paprastai skaičiuojama visiems turtiniams vienetams pagal jų paskirtį ir jiems nustatytų parametrų tarifus, o kintamoji dalis jau priklauso nuo surenkamų atliekų kiekio“. (Šaltinis http://www.delfi.lt ir Vilniaus miesto sav. Skelbiama info).

Jau tikriausiai atkreipėte dėmesį, kas dedasi prie daugiabučių ir viešose erdvėse esančių konteinerių. Bet negi čia bėda, pakelsim dar kainą ir viskas bus OK.

Tuoj ir už orą reiks susimokėti.

Tai yra asmeninė Kuršėnų bendruomenės portalo skaitytojo nuomonė ir www.kursenai.lt redakcija nebūtinai su ja sutinka bei už ją neatsako.

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Spalio mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 val. iki 17 val.  Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

EDUKACINĖ VEIKLA

Spalio mėnesį
8 val. – 18 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salė (Ventos g. 11A, Kuršėnai) aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai. Patalpas nuomoja instruktorė Kristina tel. 86 82 52244.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: