REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Interviu su Kuršėnų politechnikos mokyklos mokiniu Linu Abaku Nuotraukos

Linas Abakas kuklus, ramus, visada besišypsantis Kuršėnų politechnikos mokyklos automobilių mechaniko specialybės mokinys. Susitikę koridoriuje net neįtartumėte, kad prieš jus tvirtas, jėgos trikovės, savo amžiaus ir svorio kategorijoje, šešis kartus Lietuvos Respublikos jėgos trikovės, laimėtojas. Linas prieš tapdamas šios šakos sportininku, buvo aktyvus lengvosios atletikos mėgėjas. Vėliau atletiką iškeitė į jėgos trikovę. Vaikinas nesigaili praleisto laiko treniruotėse, skina laurus svarbiausiose Europos bei Lietuvos respublikos varžybose ir užtikrintai eina link savo tikslo – būti geriausiu.

Kada susidomėjai jėgos trikovės sportu?

Tai įvyko 7 klasėje. Buvo žiema, galimybių bėgioti stadione neturėjau, tai mokytojas pasiūlė pabandyti jėgos trikovę. Nuo tada ir pradėjau aktyviai sportuoti: pritūpimai su štanga, spaudimas, atkėlimai nuo žemės. Tai vienintelė šaka, kurią rimtai sportuoju iki šiol.

Kur sportuoji ir kas tavo treneris?

Sportuoju Kuršėnų miesto sporto klube „Kristalas“, o mano treneris yra Antanas Gricius.

Kokių savybių reikia jėgos trikovės sportininkui?

Reikia turėti kantrybės ir ištvermės siekiant rezultatų. Gali būti stiprus, bet jeigu nemokėsi kontroliuoti savo minčių ar prieš startą nesusikoncentruosi į tikslą – nieko neišeis. Sportuojant šią sporto šaką, turi sunkiai ir su atsidavimu dirbti, reikia mylėti šį sportą, o kartais net reikia save priversti eiti toliau.

Ar būna sunkių dienų kai tingisi eiti į treniruotes? Ką tada darai?

Pasitaiko (Linas šypsosi). Kartais tenka pačiam save motyvuoti, kad eičiau į treniruotes. Tokiu metu tiesiog pasijungiu praėjusių varžybų filmuotą medžiagą, peržiūriu ir vėl kyla noras veikti, kilti ir eiti treniruotis.

Linai, ar patiri šiame sporte traumų?

Patiriu, bet jos nebūna labai rimtos. Kartais pasitempiu kojos raumenis, bet tik dėl to, kad būnu atlikęs per trumpą apšilimą prieš treniruotę. Medikų pagalbos dar niekada neprireikė, susitvarkau su traumomis pats.

Kokios būna paskutinės minutės prieš startą?

Aš stengiuosi labiau atsipalaiduoti, nors labai sunku. Dažnai mintyse būna šiek tiek baimės, kad užduoties neatliksiu. Tas jaudulys yra didžiausias mano priešas.

Koks laimėjimas tau svarbiausias?

Europos trikovės čempionate, kuris vyko Ispanijoje savo amžiaus ir svorio kategorijoje, laimėjau II vietą. Po kol kas man tai svarbiausias laimėjimas.

Kokie tavo ateities planai?

Planų turiu nemažai (juokiasi). Tikslas tapti sporto treneriu. Baigęs automobilių mechaniko specialybę ketinu studijuoti toliau. Tikrai neapleisiu sporto, nes jis man svarbiausias. Ir dar, turiu svajonę – tapti Pasaulio čempionu.

Dėkoju už pokalbį ir sėkmės!

 

Kalbino Inga Viršilienė

Nuotraukos iš asmeninio Lino Abako albumo

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Spalio mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 val. iki 17 val.  Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

EDUKACINĖ VEIKLA

Spalio mėnesį
8 val. – 18 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salė (Ventos g. 11A, Kuršėnai) aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai. Patalpas nuomoja instruktorė Kristina tel. 86 82 52244.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: