REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Medijos ir informacija – kaip jas suvaldyti šiuolaikiniam žmogui?

2017 m. spalio 4 dieną Šiaulių valstybinėje kolegijoje vyko dr. Vinco Grigo ir doc., dr. Andriaus Šumino paskaita-seminaras „Medijos ir informacija – kaip jas šiuolaikiniam žmogui suvaldyti”. Lektoriai supažindino su kasdienio gyvenimo naujienų pagrindiniu generatoriumi – informacija, sklindančia įvairiais socialinės medijos kanalais: internetu (ypač socialiniu tinklu Facebook), žiniasklaida, telefonu ir pan. Jie apibrėžė socialinių medijų sampratą ir aptarė dažniausiai naudojamų socialinių medijų priemones, paaiškino jų funkcijas ir vaidmenį kasdieniame žmonių gyvenime.

Išsamiai apžvelgė ir paanalizavo informacijos ir paieškų valdymo, naujienų atrankos kriterijų temas. Savo pristatymą papildė informatyviomis ir svarbiausia išraiškingomis skaidrėmis, pateikė tendencijas apie lankomiausius Lietuvos ir užsienio tinklalapius.  Anot dr. V. Grigo, problema yra ne naujo dokumento sukūrimas, bet gebėjimas rasti jau esantį dokumentą. Dauguma mūsų naudojamės Google paieškų sistema (pirmaujančia pasaulyje), kuri ir formuoja mūsų pasaulėžiūrą, tačiau tai yra informacijos pažinimo ribotumas, nes ši sistema neapima nei pasaulinių duomenų bazių, nei bibliotekose esančių kartotekų ar duomenų iš intraneto. Skaitydami savo pranešimus lektoriai įtraukė auditoriją: uždavinėjo klausimus, suteikė progą diskutuoti su kolegomis. Aktyvūs seminaro dalyvių klausimai patvirtino faktą, kad šiuolaikiniame pasaulyje medijos ir informacija žmonėms sukelia daug klausimų ir tuo pačiu nerimo, kaip nepaskęsti informacijos vandenyne ir iš gausybės šaltinių teisingai surasti dominančią informaciją, kokius paieškos įrankius naudoti, nes  Google, kaip ir Youtube ar kitos sistemos, pasiūlys ir daug šalutinės, parinktos pagal ankstesnes vartotojo vykdytas paieškas. Pasak lektorių pacituoto mokslininko Tom D. Wilson, informacijos ieška nėra įgimta, jos išmokstama. Šis seminaras ir buvo puiki galimybė kaip to mokytis. Tobulėkite, nes tai vienintelis kelias nepasiklysti informacijos labirintuose!

Ši paskaita yra Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vykdomo projekto „Išdrįskime pasitikti kintantį pasaulį”, finansuojamo Lietuvos kultūros tarybos ir Šiaulių rajono savivaldybės, informacinių gebėjimų ugdymo dalis.

Roberta Rasikienė,
Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Informacijos ir kraštotyros skyriaus kultūrinės veiklos vadybininkė

Nuotr. Roberta Rasikienė ir Almantas Šlivinskas

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Spalio mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 val. iki 17 val.  Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

EDUKACINĖ VEIKLA

Spalio mėnesį
8 val. – 18 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salė (Ventos g. 11A, Kuršėnai) aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai. Patalpas nuomoja instruktorė Kristina tel. 86 82 52244.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: