REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Fotomeno erdvių įkūrimas Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekoje

Kuršėnai – miestas, turintis per 11000 gyventojų, tačiau labai mažai parodinių erdvių ir sąlygų kūrybinei saviraiškai… Jame iki šiol nebuvo nei fotomeno kursų, nei specializuotos parodinės galerijos. Todėl 2017 metų balandžio 10 dieną Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekoje įvyko pirmasis fotomeno kursų dalyvių susitikimas, įgyvendinant Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos projektą „Fotomeno erdvės Kuršėnų bibliotekoje“. Projektą remia Lietuvos kultūros taryba. Prabėgo daugiau nei pusė metų nuo jo pradžios. Nuveikta daug įdomių darbų, pravesta įvairių edukacijų, nufotografuota išskirtinių kadrų. O lapkričio 6 d., pirmadienį, 15.30 val. šioje bibliotekoje pristatome naują fotomeno parodų erdvę ir joje eksponuojamą pirmąją kursų dalyvių darbų parodą „Portreto paieškos“. Jų autoriai – projekto dalyviai, kuriems mokymai įkvėpė norą tobulėti ir dar labiau pamilti fotografijos meną.

Fotografijos mokymai tebevyksta. Pirmąjį pusmetį juos vedė lektorė Inga Viršilienė, nuo rugsėjo mėn. – Rolandas Parafinavičius. Jie nuoširdžiai dalijosi savo patirtimi su dalyviais: supažindino su pagrindiniais fotografijos kompozicijos principais, išdėstė kūrybines mokymų temas: „Šviesa ir spalva, taikant dirbtinį, siluetinį ir gamtinį apšvietimą“, „Portretas: grimas ir makiažas, režisavimas ir nuotaikos pateikimas“, „Kompiuterinės fotografijos manipuliacijos“ ir kt.

Įdomiausia mokymų dalis buvo fotomeno praktika. Šioje parodoje ir norėjome pateikti kuo įvairesnių nuotraukų ir akimirkų, siužetų iš mokymosi užsiėmimų. Dar kartą dėkojame visiems dalyvavusiems.

Šiuo projektu Kuršėnų Vytauto Vitkausko biblioteka, panaudodama savo turimą fotomeno literatūros fondą, bendradarbiaudama su Šiaulių „Aušros“ muziejaus Fotografijos muziejumi, Šiaulių krašto fotomenininkais, įkūrė bibliotekoje Fotomeno edukacines erdves: fotomeno mokyklą ir foto parodų galeriją. Ši nauja erdvė, tikimės, praplės kuršėniškių galimybes kultūros ir meno pažinimui, paskatins juos dar labiau domėtis fotomenu, o kuriantiems padės atsiskleisti žmonių individualybei, o per fotomeno darbų aptarimus, analizę sudarys sąlygas jų tobulėjimui, ugdymuisi, kūrybiškumo lavinimui.

Fotografija yra tylos menas, bet kiekvienas jį stengiamės įgarsinti… Tikimės, kad mūsų įgarsinimas kartais muzikaliai spalvotas, kartais skaudžiai juodai baltas ar niūriai pilkas Jus taip pat įkvėps kurti.

O gal ir Jūs fotografuojate ir norite savo kūryba pasidalinti? Kviečiame kreiptis į Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos darbuotojus dėl parodos eksponavimo. Joje atsirado nauja fotomeno erdvė, kurioje gali būti ir Jūsų darbai!

Smulkesnę informaciją teikia projekto vadovas, Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos l. e. direktoriaus pavaduotojo p. Almantas Šlivinskas, tel. 52 37 98, el. p. projektai@biblioteka.w3.lt

 

 

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Spalio mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 val. iki 17 val.  Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

EDUKACINĖ VEIKLA

Spalio mėnesį
8 val. – 18 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salė (Ventos g. 11A, Kuršėnai) aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai. Patalpas nuomoja instruktorė Kristina tel. 86 82 52244.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: