REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Tarptautinė nerūkymo diena

Tarptautinė nerūkymo diena, tai puiki proga atkreipti rūkančiųjų dėmesį į galimybes atsisakyti rūkymo savo ir savo artimųjų sveikatos labui.

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento (toliau – Departamentas) 2016 metų duomenimis du trečdaliai (67 proc.) 15-64 m. Lietuvos gyventojų nurodė bent kartą gyvenime rūkę ar mėginę rūkyti (cigaretes, cigarus, pypkę). 36 proc. teigė tai darę bent kartą per paskutinius 12 mėn., o per paskutinį mėnesį – 34 proc. Dauguma (73 proc.) rūkiusių ar rūkančių tyrimo dalyvių teigė mėginę mesti rūkyti. Įrodyta, kad metimas rūkyti yra veiksmingiausias būdas, norint sumažinti sergamumą rūkymo sukeltomis ligomis ir mirtingumą nuo jų.

MESTI RŪKYTI NAUDINGA BET KURIAME AMŽIUJE.

Ar žinote, kad:

  • Tabako rūkymas yra labiausiai paplitusi priklausomybės liga, klasifikuojama tarptautinėje ligų klasifikacijoje TLK-10 šifru F-17.
  • Kiekvienas tabako įkvėpimas sutrumpina gyvenimą vienu įkvėpimu, o cigaretė 15 min.
  • Rūkymas labai pavojingas ankstyvame amžiuje, nes plaučiai dar nebūna susiformavę, tyrimai parodė, kad rūkančių paauglių krūtinės apimtis 25 proc. mažesni, o tai rodo prastesnį plaučių išsivystymą.
  • Rūkymo žalą paaugliams padidina greitas rūkymas slepiantis nuo tėvų ar mokytojų. Tokiu būdu į organizmą patenka du kartus daugiau nuodingų medžiagų, negu tabakui degant lėtai.
  • Šiandien yra žinomos daugiau nei dvidešimt penkios rūkymo sukeliamos ligos. 

Nuo 2016 m. gegužės 20 d. interneto adresu www.nerukysiu.lt pasiekiama svetainė, kuri motyvuoja nerūkyti, o rūkančius asmenis atsisakyti šio žalingo įpročio. Departamentas, siekdamas pritraukti didesnį lankytojų skaičių, šiemet atnaujino interneto svetainės dizainą ir turinį. Svetainei viešinti socialiniame tinkle Facebook sukurta paskyra https://www.facebook.com/nerukysiu.lt/.

Kviečiame susipažinti su atnaujintu www.nerukysiu.lt internetinės svetainės dizainu ir turiniu.

Svetainėje rasite:
– interaktyvius testus, kurie padeda sužinoti rūkančiojo tipą bei priklausomybės laipsnį;
– rūkymo išlaidų skaičiuoklę;
– interaktyvų žmogaus kūną parodantį žalą sveikatai ir pokyčius metus rūkyti;
– naują ir aktualią rubriką apie elektronines cigaretes, kurioje informacija paremta naujausiais moksliniais tyrimais;
– interaktyvų Lietuvos žemėlapį, kur kreiptis pagalbos metant rūkyti;
– galimybę užduoti klausimus specialistui tiesiai svetainėje.

TIKIMĖS, KAD ŠI INTERNETINĖ SVETAINĖ MOTYVUOS NERŪKYTI, O RŪKANČIUS ASMENIS ATSISAKYTI ŠIO ŽALINGO ĮPROČIO.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, šiemet dėl neatsargaus rūkymo kilo per 200 gaisrų. Ugnis juose pasiglemžė 31 žmogaus gyvybę, 26 gyventojai buvo traumuoti. Ugniagesiai dar kartą įspėja gyventojus: jeigu nenorite tapti gaisro auka, nerūkykite lovoje, saugokite savo ir artimųjų gyvybes.

Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro sveikatos stiprinimo specialistė Skaistė Grigytė

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Spalio mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 val. iki 17 val.  Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

EDUKACINĖ VEIKLA

Spalio mėnesį
8 val. – 18 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salė (Ventos g. 11A, Kuršėnai) aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai. Patalpas nuomoja instruktorė Kristina tel. 86 82 52244.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: