REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Šeštokų pažintis su bibliotekininko profesija Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje

2017 metų lapkričio 24 dieną Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos Vaikų literatūros skyrius sulaukė gausaus būrio šeštos klasės mokinių. Šis susitikimas bibliotekininkėms buvo ypatingai svarbus ir džiugus, nes Kuršėnų Stasio Anglickio mokykloje penktadienį paskelbus „Profesijos dieną“, mokiniai panoro susipažinti būtent su bibliotekininko profesija. Iškart paprašėme ne tik vaikus, bet ir jų mokytoją Sandrą Petkuvienę ištarti šios profesijos pavadinimą. Bib-lio-te-ki-nin-kas, b-i-b-l-i-o-t-e-k-i-n-i-n-k-a-s. Tikrai ne visiems pavyko ištarti taisyklingai. Pasimokius greitakalbės, buvo šaunu iš mokinių išgirsti, kad vis dėlto stereotipas, jog bibliotekininkas – susiraukęs žmogus, tik skaitantis ir išduodantis knygas, vis labiau traukiasi. Šiais moderniais laikais bibliotekininkas – nuolat tobulėjantis, žingeidus, kompetentingas žmogus, einantis koja kojon su šiuolaikinėmis technologijomis. Bibliotekininkai bene pirmieji visose srityse, visuose moksluose ir apie visus dalykus sužino viską, kas yra parašyta, atspausdinta, įrašyta įvairiose informacijos priemonėse. Vaikai taip susidomėjo, jog apipylė darbuotojas klausimais. Jiems buvo smalsu, kokias studijas reikia baigti norint tapti šios profesijos atstovu, ką dar be knygų išdavimo ir priėmimo daro bibliotekininkas, kokiose projektinėse veiklose tenka dalyvauti, kaip per LIBIS sistemą išduodamos ir grąžinamos knygos. Pasakojome vaikams su užsidegimu. Visgi ne taip dažnai tenka pasakoti apie savo kasdienį taip mėgstamą ir gerbiamą darbą. Su viltimi išlydėjome moksleivius tikėdamiesi, kad bent vienas iš jų ateityje pasirinks būtent bibliotekininko profesiją.

Vilma Grudžinskienė,
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vyresnioji bibliotekininkė

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Spalio mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 val. iki 17 val.  Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

EDUKACINĖ VEIKLA

Spalio mėnesį
8 val. – 18 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salė (Ventos g. 11A, Kuršėnai) aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai. Patalpas nuomoja instruktorė Kristina tel. 86 82 52244.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: