REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Vienintelis stresas Kalėdų atostogų metu – sveikinimai Kalėdų proga

Foto: Shutterstock.com

Foto: Shutterstock.com

Paklausus „Kokia jūsų mėgstamiausia šventė metuose?“, daugelis nesuabejoję atsakytų „Kalėdos“.

Kalėdų laikotarpis vadinamas stebuklingu ne veltui. Ši šventė sukurią unikalią aurą visame pasaulyje, kuri visus apgaubia šiluma ir jaukumu, vaikai žymi dienas savo spalvinguose kalendoriuose iki tos vienintelės metuose nakties, kurios metu visų namus aplanko Kalėdų Senelis su dovanomis ir, galbūt, pasivaišina pienu ir sausainiais, kuriuos kūčių vakarą vaikai palieka ant stalo.

Tačiau pripažinkime, kad sveikinimai Kalėdų proga yra sugadinami dėl įtampos, kuri apgaubusi sąžinę liepia nupirkti dovanas. O tam reikia atsakomybės, kadangi dovanos privalo būti tinkamos, kad sveikinimai Kalėdų proga nebūtų nejaukūs.

Internete yra gausu įvairių patarimų perkant dovanas, tačiau mes norime patarimais pasidalinti atvirai – kaip akis į akį. Ar įmanoma šio vargo atsikratyti greičiau? Ir jeigu įmanoma – kaip tai padaryti?

Geriausia dovana už mažiausius pinigus

Foto: Shutterstock.com

Pripažinkime, kad visi pirkdami dovanas norime šiek tiek sutaupyti ir neišleisti daug santaupų. Gaila, bet dažnai manoma, kad labiausiai džiuginanti dovana gali būti tik už didelius pinigus.

Kaina yra rodiklis tiems, kurie dovanas perka, o žmonės, kurie gauna dovanas, kaina nėra svarbiausia. Jie džiaugsis tada, kai dovana jiems patinka ir ją galės panaudoti praktiškai. Todėl sūnui, kuriam labai patinka kompiuteriniai žaidimai, padovanoję automobilį, galite jo visiškai nesudominti ir, negana to, išleisti gerokai per didelius pinigus.

Taip pat nereikėtų vaikytis „madų“. Kaip žinoma, šiomis dienomis vaikai yra labai gerai prisitaikę prie šiuolaikinių išmaniųjų technologijų, todėl gali atrodyti, kad išmanusis telefonas yra itin gera dovana – ypač jeigu jis yra vienas iš brangiausių. Tačiau ar tai tikrai yra tiesa?

Jeigu, pavyzdžiui, vaikui perkate naują, brangų išmanųjį telefoną tam, kad jis atsinaujintų savo turimą išmanųjį telefoną – tai nėra pati geriausia mintis. Visi telefonai panašūs – vieni galingesni, kiti turi šiek tiek daugiau funkcijų, tačiau galutinis rezultatas yra beveik toks pat daiktas, ir dovana nusibos labai greitai. Todėl pinigus investuokite į daiktus, kurių vaikas neturi – tarkime, dviratis, rogutės žiemai, dronas ir panašiai. Tokiais atvejais galite ne tik labai nudžiuginti vaikus, bet ir sutaupyti!

Tiesa, jeigu pasiryžote pirkti labai brangią dovaną, reikėtų atsiminti ir tai, kad sekantį kartą taip pat gali prireikti pakratyti savo kišenę. Pavyzdžiui, įsivaizduokite tokią situaciją, kuri yra lyg vieša paslaptis – jeigu vaikinas merginai perka po 20 rožių, tai kitą kartą perkant mažiau, mergina gali pamanyti, kad kažkas ne taip. Vaikai valgykloje gavę didesnę porciją apsidžiaugs, o gavę mažesnę – supyks. Taigi, pigesni sveikinimai Kalėdų proga taip pat gali būti netikėti.

Populiariausios dovanos

Foto: Shutterstock.com

Turbūt jau atsibodo vartyti įvairius interneto puslapius ieškant idėjų Kalėdinėms dovanoms? Mes tai puikiai suprantame, todėl atrinkome perkamiausias dovanas visai šeimai:

  • Išmanieji prietaisai – kalbame apie telefonus, planšetinius kompiuterius, išmaniuosius laikrodžius ir t.t. Jie patinka visiems – tiek suaugusiems, tiek vaikams.

Pasirinkti, pavyzdžiui, išmanųjį telefoną nebus sudėtinga – nusistatykite savo biudžetą ir įsigykite sau labiausiai patinkantį. Nuo kainos priklauso ir prietaiso galia bei įvairios funkcijos, todėl čia būtų galima teigti – kuo brangesnis, tuo geresnis.

Patys populiariausi ir labiausiai trokštami išmanieji telefonai yra prabangieji Samsung Galaxy S8, Iphone 8, tačiau, jeigu jūsų biudžetas nėra tiek išpūstas, pigiausių išmaniųjų telefonų kaina nesiekia net 100 eurų!

  • Žaislai – klasikinė, visada pasiteisinanti dovana vaikams. Sunku pasakyti, ar tai vienas pigiausių sprendimų, kadangi vieni žaislai kainuoja vos kelis, o kiti net ir keletą šimtų eurų.

Vis dėlto, išrinkti tinkamą žaislą vaikui gali būti išties sudėtinga. Visų pirma, nereikėtų atsižvelgti tik į matomus reklamuojamus žaislus – rinkoje yra daugybė žaislų ir rinktis reikėtų pagal vaiko pomėgius.

Mergaitėms geriausia dovana gali būti lėlės arba netgi lėlių namelis – tokios dovanos greitai neatsibos, kadangi vaizduotės dėka mergaitės nuolat kurs naujus scenarijus. Tuo tarpu, berniukams dovanoti įvairių super herojų figūrėles gali būti klaida, kadangi pirmas įspūdis, aišku, bus įspūdingas, bet ta figūrėlė nusibos tikrai labai greitai. Tokiu atveju, patys geriausi sveikinimai Kalėdų proga vaikams bus Lego arba kitokie konstruktoriai, kurie tikrai neleis nuobodžiauti!

  • Žaidimų konsolės – patikėkite, tokia dovana beprotiškai apsidžiaugs ne tik kiekvienas vaikas, bet ir kai kurie suaugusieji. Turbūt kiekvienas esate girdėję apie Xbox arba Playstation – tai pačios populiariausios žaidimų konsolės visoje rinkoje.

Žaidimų konsolės yra labai populiari pramoga įvairiais atvejais, pavyzdžiui, jos praverčia susirinkus draugų kompanijai, kai draugų būrelis susėdęs prie televizoriaus gali varžytis vienas prieš kitą įvairiausiuose žaidimuose. Šiuolaikinės konsolės leidžia žaisti ir internetu, todėl galėsite žaisti kartu su kitais žaidėjais iš viso pasaulio!

  • Kvepalai – nuostabi dovana tiek vyrams, tiek moterims. Išraiškingas, spindintis kvepalų buteliukas po egle Kalėdų ryta nudžiugintų kiekvieną.

Tačiau, pats svarbiausias išlieka kvapas, tai kaip jį pasirinkti perkant internetu? Nebijokite, jums nereikės pirkti knygos pagal jos viršelį. Geriausias būdas išbandyti kvepalus yra apsilankant vietinėje kvepalų parduotuvėje. Apie kvapą sužinoti galite paskaitę kvepalų aprašymą, kurie būna itin detalūs ir vaizdžiai aprašomi, dėl ko kvapą suprasti tampa itin paprasta.

  • Įrankiai – kiekvienas tikras vyras turi įrankių garaže. Įvairiausių rūšių įrankiai yra viena geriausių dovanų bet kuriam vyrui – jeigu įrankių jis nenaudoja, tada bus proga pradėti tai daryti!

Nebijokite, išsirinkti įrankius dovanojimui paprasta. Jeigu vyras mėgsta automobilius, tada raktų rinkinys yra vienas geriausių pasirinkimų. Jei automobiliai nėra tokie aktualūs, tačiau, tarkime, medienos darbai jam labiau „prie širdies“, tada, atitinkamai, medienos apdirbimo įrankiai taip pat bus tikras džiaugsmas Kalėdų rytą.

  • Vaizdo registratoriai – nepakankamai įvertinamas daiktas, kuris gali sutaupyti daug pinigų nelaimės atveju. Vaizdo registratoriai nuolat filmuoja tai, ką jūs matote priekyje vairuodami. Net ir mažiausios avarijos atveju, dėka vaizdo registratoriaus galėsite be jokių problemų įrodyti tiesą.

Vaizdo registratorių pasirinkimas nemažas, tačiau rinkitės tik pagal poreikius: naktinis įrašymas, judesio daviklis, aukšta vaizdo raiška ir t.t. – visos šios funkcijos daro įtaką kainai.

Tai yra prekės, kurios itin dažnai perkamos, kaip dovanos. Kaip pastebėjote, mes nenurodėme konkrečių produktų modelių, o tik prekių sritis, kad susidarytumėte vaizdą, kokios dovanos yra aktualios. Galutinį sprendimą paliekame jums!

Akivaizdžiausias būdas yra paprasčiausias

Foto: Shutterstock.com

Žinote, kaip reikia išrinkti 100% tinkamą dovaną? – žinoti, ko jis arba ji nori.

Mes dažnai ieškodami dovanų sukame galvą, ką reikia išrinkti ir kas tiktų ar netiktų. Tačiau kartais pakanka atsiminti ankstesnius pokalbius, kai tas žmogus pasakojo, ką jis nori nusipirkti, ko jam reikia ir atsiminti, ar jis tai jau turi. Jūs tik įsivaizduokite, jeigu, tarkime, jūsų mama kažkada užsiminė, kad reikėtų įsigyti naują mikrobangų krosnelę, tačiau iki šiol to dar nėra padariusi. Tuomet jūs turite puikų šansą lengvai išrinkti dovaną, kuri mamai bus ne tik naudinga, bet ir labai nudžiugins dėl to, kad jūs atsiminėte tai, ko ji norėjo.

Sveikinimai Kalėdų proga – pats svarbiausias momentas švenčių metu. Kiekvienas iš mūsų norime sulaukti malonių ir įdomių dovanų, todėl pradėkite nuo savęs ir visai savo šeimai dovanas išrinkite atsakingai. Linksmų Švenčių!

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Rugsėjo mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 val. iki 17 val.  Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

Rugsėjo mėn.
Filialo darbo valandomis. Kairių filiale Kairių neįgaliųjų bendruomenės draugijos kūrybinių darbų paroda.

Rugsėjo 5 d. – rugsėjo 25 d.
14 val. Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre ( Ventos g. 7A, Kuršėnai ) VšĮ „Dienos centro sutrikusio intelekto asmenims“ darbų parodos atidarymas.
Pirmadieniais – Penktadieniais nuo 8 val. – 18 val. Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre ( Ventos g. 7A, Kuršėnai ) „Dienos centro sutrikusio intelekto asmenims“ darbų paroda.
Šeštadieniais nuo 10 val. – 15 val. Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre ( Ventos g. 7A, Kuršėnai ) „Dienos centro sutrikusio intelekto asmenims“ darbų paroda.

EDUKACINĖ VEIKLA

Rugsėjo mėnesį
8 val. – 18 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salė (Ventos g. 11A, Kuršėnai) aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai. Patalpas nuomoja instruktorė Kristina tel. 86 82 52244.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: