REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Kuršėnuose paminėta šviesos diena Nuotraukos

Gruodžio 13 d. – reikšminga ir tradiciniame metų cikle, ir savo kultūrine atmintimi. Šiuo metu lietuviai nuo seno pradėdavo švęsti žiemos saulėgrįžą – laukiama saulės sugrįžtant. Į Lietuvą atėjus krikščionybei, ši šventė sutapatinta su Šv. Liucijos varduvėmis, kuri yra krikščioniškas šviesos simbolis.

Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro vaikų ir jaunimo teatro „Ikaras“, šiuolaikinių šokių grupių „P.M.“, „Čip čip“, „Jamp“ ir liaudiškų šokių studijos „Diemedėlis“ nariai, nešini žibintais, sveikino kuršėniškius ir miesto svečius su švente ir kvietė į  L. Ivinskio aikštę, kuri nuo gruodžio 1 d. iki sausio 6 d. yra tapusi Kalėdų Senelio kiemu.

Čia buvo galima sušilti prie arbatos puodelio, paskanauti sausainių, o kad būtų dar šilčiau, šviesiau ir jaukiau folkloro ansamblis „Nesenstantys širdimi“ kvietė kartu dainuoti Adventines dainas, išsiskiriančias magiškais refrenais „kalėda“, „leliumai“ ir kt.

Taip pat visi galėjo įsijungti į „flešmob‘ą“ – sąspietį ir kartu su „eglute“ (ŠRSKC šiuolaikinių šokių kolektyvų vadovė Gitana Ramanauskaitė) smagiai pašokti skambant tiek populiariai, tiek folklorinei muzikai.

Renginio vedėjai – ŠRSKC vaikų ir jaunimo teatro „Ikaras“ aktoriai bei Šviesos mergelė Liucija –  kvietė vaikus aplankyti Kalėdų Senelį, kuris buvo užsukęs ir šiltai vakarą su užsukančiais svečiais leido rėmėjų Jolantos Rugenienės IĮ. „RMC kubilai“ pirtelėje, su nykštukais pažaisti ir pasivaržyti Kalėdų Senelio kiemelyje, kuris taip pat įrengtas rėmėjų UAB „Dovimesta“ pagalba.

Atsisveikinti su šventėmis ir kalėdinėmis eglutėmis bei „išparduoti“ Kalėdų Senelio kiemą, visus kviečiame į Trijų Karalių šventę sausio 6 d. 11:30 val.

Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro informacija

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Spalio mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 val. iki 17 val.  Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

EDUKACINĖ VEIKLA

Spalio mėnesį
8 val. – 18 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salė (Ventos g. 11A, Kuršėnai) aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai. Patalpas nuomoja instruktorė Kristina tel. 86 82 52244.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: