REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

„Metų tautodailininke“ išrinkta tekstilininkė iš Meškuičių

Jau šešioliktą kartą „Metų tautodailininko“ titulas skiriamas geriausiam Šiaulių rajono auksarankiui. Šiais metais „Metų tautodailininko“ premijos pretendentų vertinimo komisijai, kuriai vadovavo menotyrininkė Michalina Adomavičienė, buvo pristatyti trys pretendentai į „Metų tautodailininko“ premiją – Rasa Šiškuvienė iš Bridų, Stanislovas Koviera iš Kuršėnų ir Zita Lukytė iš Meškuičių.

Tradicinėje tautodailininkų šventėje Kuršėnuose buvo paskelbta, kas tapo „Metų tautodailininko“ premijos laureatu. Nedidele balsų persvara vertinimo komisija pirmenybę atidavė meškuitiškei tekstilininkei Zitai Lukytei. Jai Šiaulių rajono savivaldybės meras Antanas Bezaras ir Kultūros skyriaus vedėjas Tomas Vaitkus įteikė premiją, gėlių, padėkos raštą.

„Metų tautodailininkė“ Zita Lukytė apjuosta vardine tautine juosta. Laureatę taip pat sveikino kolegos tautodailininkai, Meškuičių ir Kuršėnų seniūnijų saniūnai, LR Seimo pirmininko pirmosios pavaduotojos Rimos Baškienės padėjėja Ada Grakauskienė, Lietuvos tautodailininkų sąjungos Šiaulių skyriaus pirmininkė Laima Kelmelienė, kiti sveikintojai…

Vertinimo komisijos pirmininkė menotyrininkė Michalina Adomavičienė pažymėjo, jog Lietuva, o ir Šiaulių kraštas yra nedideli, bet tam, kad išsilaikytų Lietuva, kad išsilaikytų jos vardas, kaip tik reikalingi tokie meistrai, kaip Zita Lukytė, kuri sugeba išlaikyti tą senąją sodžiaus tradiciją, kurią perduoda jaunajai kartai.

Pati Zita pripažįsta, kad siuvinėjimas yra jos gyvenimo būdas. Baigiant vidurinę mokyklą, ji pamatė siuvinėtų darbelių parodą, kuri padarė didelį įspūdį. Tad buvo siuvinėjimo meno mokytasi Kauno taikomosios dailės technikume. Vėliau dirbta Panevėžio suvenyrų gamybos įmonėje „Tulpė“, Mados ir dizaino firmoje „Ramutė“ Šiauliuose.

Nuo 1994 metų Zita Lukytė dalyvauja kasmetinėse Šiaulių krašto tautodailininkų parodose.

1997 metais ji priimta į Tautodailininkų sąjungą. 2007 metais suteiktas meno kūrėjo statusas.

Zita nuolat dalyvauja Meškuičių visuomeniniame gyvenime, dalyvauja įvairiuose renginiuose, kasmetinėse tautodailės parodose, amatų šventėse. Tai kūrėja, puoselėjanti lietuviškas tradicijas, skatinanti grožio pajautimą, neleidžianti netikėčiausiuose savo darbų deriniuose išnykti lietuviškai tautinei ornamentikai.

Šventėje pagerbti kiti nusipelnę tautodailininkai, koncertavo ansamblis „Nesenstantys širdimi, buvo pristatytas projektas „Baltų kelias“.

Šiaulių rajono savivaldybės inf.

Nuotraukos Zigmo Ripinskio

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Spalio mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 val. iki 17 val.  Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

EDUKACINĖ VEIKLA

Spalio mėnesį
8 val. – 18 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salė (Ventos g. 11A, Kuršėnai) aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai. Patalpas nuomoja instruktorė Kristina tel. 86 82 52244.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: