REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekoje susitikimas su „Metų knygos 2017“ poezijos penketuko knygos „Štai“ autore Agne Žagrakalyte

2018 m. sausio 9 dieną į Kuršėnų Vytauto Vitkausko biblioteką sugūžėjo maži ir dideli poezijos mėgėjai, kur vyko popietė „Poezija – širdies šešėlis“, skirta akcijai „Metų knygos rinkimai 2017“.

Biblioteka siekianti dar labiau aktyvinti skaitymo skatinimą ir populiarinti lietuvių autorių kūrybą, dalyvavo akcijos „Metų knygos rinkimai 2017“ paskelbtame paraiškų konkurse ir laimėjo poezijos knygų penketuką. O su poezijos knygų penketuku biblioteka sulaukė ir vienos iš knygų nominančių – autorės, poetės, literatūros kritikės, prozininkės Agnės Žagrakalytės, kuri pristatė naujausią eilėraščių knygą „Štai“. Ši knyga  – dešimties metų pasaulio stebėjimas: eilėraščiai apie meilę vengiant savistabos. Atsivertus knygą skaitytoją visų pirma pasitinka mintis: „Šios knygos aš labai stengiausi nerašyti“, tai atskleidžia, koks stiprus užsispyrimas ir talentas kaskart kūryboje lydi A. Žagrakalytę.

Viešnia iš tolimojo Briuselio pradėdama knygos pristatymą, kiek sudvejojo, kaip suprantamai ir aiškiai pristatyti eilėraščių rinkinį jaunajai kartai ir kaip pasielgti, kad neliktų nuskriausti suaugę. Tačiau autorei perskaičius keletą savo kūrybos eilėraščių, pasipylė įvairūs auditorijos klausimai, o tai bylojo, kad jos kūryba suprantama ir artima tiek jauniems, tiek vyresniems.

Naujausiame poezijos rinkinyje daugiausia eilėraščių apie meilę, moteriškumą, nors poetė teigė, kad dalis eilėraščių gimsta iš buities, kai kuriuose užrašytuose eilėraščiuose atsispindi realaus gyvenimo situacijos. O eilės jai kuriasi labai paprastai, visai kaip ritmiškas ėjimas. Paklausta, kuo jos knyga geresnė už likusias keturias poezijos penketuke, ji juokaudama atsakė: tuo, kad ji vienintelė moteris tarp keturių kūrėjų vyrų poezijos kategorijoje, ir tuo, kad jos kūriniai lengvi, gražūs, be žiaurumo, pykčio, negandų, o labiau spinduliuojantys meile.

Minėta knyga A. Žagrakalytės kūrybiniame bagaže – penktoji, o tarp poezijos – trečioji, nors mieliau rašo grožinius kūrinius, tačiau ketvirtoji poezijos knyga gerbėjams jau pažadėta.

Atėjusieji turėjo galimybę savo simpatijas už pristatytą A. Žagrakalytės knygą „Štai“ išreikšti tiesioginiu balsavimu, inovatyviai, pasitelkiant planšetinius kompiuterius bei susipažinti su kitomis nominuotomis poezijos knygomis: Gyčio Norvilo „Grimzdimas“, Rimvydo Stankevičiaus „Šermuonėlių mantija“, ir Vytauto Stankaus „Skruzdžių skandinimas“.

Karolina Jasiukevičiūtė,
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vedėja

Nuotraukos vyresniosios bibliotekininkės Astos Urbelienės

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Rugsėjo mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 val. iki 17 val.  Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

Rugsėjo mėn.
Filialo darbo valandomis. Kairių filiale Kairių neįgaliųjų bendruomenės draugijos kūrybinių darbų paroda.

Rugsėjo 5 d. – rugsėjo 25 d.
14 val. Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre ( Ventos g. 7A, Kuršėnai ) VšĮ „Dienos centro sutrikusio intelekto asmenims“ darbų parodos atidarymas.
Pirmadieniais – Penktadieniais nuo 8 val. – 18 val. Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre ( Ventos g. 7A, Kuršėnai ) „Dienos centro sutrikusio intelekto asmenims“ darbų paroda.
Šeštadieniais nuo 10 val. – 15 val. Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre ( Ventos g. 7A, Kuršėnai ) „Dienos centro sutrikusio intelekto asmenims“ darbų paroda.

EDUKACINĖ VEIKLA

Rugsėjo mėnesį
8 val. – 18 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salė (Ventos g. 11A, Kuršėnai) aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai. Patalpas nuomoja instruktorė Kristina tel. 86 82 52244.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: