Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

ŠRVMKL IV turas su dramos prieskoniu

Praeitą savaitę tradiciškai įvyko trejos rungtynes, kurių pagrindinis epicentras buvo Kužiuose, kur susitiko dar nepralaimėjusios komandos – „Kužiai“ ir „Kristalas“, o pergalę po pratęsimo šventė svečiai, taipogi už rimtą sportinio reglamento pažeidimą Kuršėnų „Fortūnai“ praeitose turo rungtynėse įskaitytas techninis pralaimėjimas, o apie kitus rezultatus plačiau kiek žemiau.

Antrą pergalę į kraitį įsirašė Daugėlių „Flamingas“ (2/2), namie nugalėjęs Kuršėnų „Fortūnos“ (0/4) krepšininkus, kuriems po techninio pralaimėjimo tai jau ketvirta iš eilės nesėkmė, ir nuo jos neišgelbėjo itin rezultatyviai žaidęs G. Viliušis, pelnęs net 41 tašką.

Justą Prakapą iš emigracijos susigražinę daugėliškiai vis tvirčiau jaučiasi po krepšiu, ir nors po dvejų kėlinukų turėjo tik keturių taškų persvarą (44:40), iškart po pertraukos smogė negrįžtamai ir įsirašė į savo sąskaitą antrą pergalę, pakildami į ketvirtą turnyrinės lentelės vietą.

Po rungtynių „Flamingo“ treneris Marius Cikanavičius buvo kaip visuomet lakoniškas ir trumpai glaustai nupasakojo situaciją: „Sunkiai sekėsi žaisti prieš „Fortūną“, pirmoje rungtynių pusėje tinginiavome, rezultatas buvo lygus beveik, o antroje pusėje jau sekėsi geriau, bet irgi neįspūdingai. Smagu tik tai, kad komandinis žaidimas ir taiklumas gerėja“.

Daugėlių „Flamingas“ – Kuršėnų „Fortūna“ 89:66
(19:16 25:24 21:8 24:18)

Daugėlių „Flamingas“: J.Prakapas 18, M. Veresovas 18
Kuršėnų „Fortūna“: G. Viliušis 41, R.Savickas 11

Gana lengvą pirmą pergalę iškovojo Gruzdžių „Gruzdžiai“ (1/2), namie šeimininkų teisėmis žaidusią „Be talento“ (1/3).

Dar pirmoje pusėje Gruzdžių ekipa įgijo 18 taškų persvarą (24:42), kurią tolygiai didino ir antroje rungtynių pusėje, tad rungtynės užbaigtos ramiai ir be jokio streso, o gruzdžiškiai pagaliau atidaro pergalių skrynią.

Po rungtynių „Be talento“ vadovas Robertas Štitilis pasidalijo mintimis: „Rungtynės buvo sunkios, o leidžiamas žaidimas rungtynėse buvo fizinis su labai daug kontakto. Mūsų komanda buvo išretėjusi dėl ligų ir traumų, todėl vėl į rungtynes atvykome iš esmės „be suolo“. Priešininkai puikiai išnaudojo savo aukštaūgius, ypač vos prasidėjus antrai rungtynių pusei, kuomet trečiojo kėlinio pradžioje mūsų aukštieji žaidėjai išnaudojo pražangų limitą“. „Kovoti su „Gruzdžių“ aukštais žaidėjais tampa neįmanoma, kai penketuko ūgio vidurkis lieka vos 1.80cm ar mažiau… Daugiau juokais galiu pridėti tik tiek: jei dar yra aukštų žaidėjų be komandos, mielai pasikviestume juos į pagalbą“, – šypsojosi R. Štitilis.

Kuršėnų „Be talento“ – Gruzdžių „Gruzdžiai“ 54:86
(10:18 14:24 12:23 18:21)

Kuršėnų „Be talento“: R. Štitilis 17, A. Navickas 12
Gruzdžių „Gruzdžiai“: K. Jasotis 30, Š. Bernotas 19

Didžiausia šio sezono drama įvyko Kužiuose, kur vietos „Kužiai“ (3/1) tik po pratęsimo išleido pergalę iš rankų ir patyrė pirmąjį pralaimėjimą. Tik penkiese susirinkę SK „Kristalas-SM Feniksas“ puikiai atliko darbą aikštelėje, ir nors „Kužiai“ išplėšė pratęsimą, jo metu stipresni buvo kuršėniškiai.

SK „Kristalo“ žaidėjas Karolis Jonuška, laikinai atliekantis spaudos atstovo darbą, kaip visuomet buvo ne itin kalbus ir į detales nesileido: „Pusė komandos serga arba traumuoti, tad susirinkome tik penkiese“.

„Rungtyniu pradžia buvo labai gera, bet po to pavargom. Visgi komanda užsispyrusi, kovojom, nepasidavėm ir išvargom pergalę“, – sėkminga pabaiga buvo patenkintas K. Jonuška.

„Kužių“ ekipos atstovas mąstė apie motyvacines priemones: „Varžybų pradžia kaip ir jau darosi įprasta buvo tragiška. Pirmajame kėlinyje priešininkai susikrovė 18 taškų persvarą. Likusį varžybų laiką bandėme tirpdyti pranašumą, nors ir pavyko „iškovoti“ pratęsimą, pratęsime laimėjo tie kas norėjo laimėti labiau. Sveikinu „Kristalą“ su pergalę ir linkiu, kad kitą kartą į varžybas susirinktu jų komandos narių daugiau, nes šį kartą jie buvo 5, o kai yra 5 žaidėjai teisėjai nori nenori „nešvilps“ į abi puses vienodai. Savo komandai norėčiau palinkėti išspręsti tarpusavio nesutarimus, nes atmosfera komandoje man kelia nerimą. Reiks pirtelės“, – šypsojosi Egidijus Averlingis.

Kužių „Kužiai“ – Kuršėnų „Kristalas-SM Feniksas“ 94:99
(13:31 30:27 24:14 21:16 6:11)

Kužių „Kužiai“: P. Ručinskas 27, S. Šapas 17, A. Averlingis 17
Kuršėnų „Kristalas-SM Feniksas“: V. Kaubrė 25, R. Norutis 23

Rezultatyviausių žaidėjų dešimtuke po keturių turų sąlyginė ramybė, kadangi pagrindiniai lyderiai ir komanda SK „Kuršėnų senukai“ nežaidė. Pirmoje vietoje Arnas Liulys (SK „Kuršėnų senukai“) – 25,3 taškai per rungtynes, į antra kyla sėkmingai žaidžiantis Karolis Jasotis (Gruzdžių „Gruzdžiai“) – 17 taškų per rungtynes, o trečioje Egidijus Ralys (SK „Kuršėnų senukai“) – 18,7 taško per rungtynes.

Turnyrinę lentelę rasite čia.
Rezultatyviausių žaidėjų dešimtuką bei kitų žaidėjų rezultatyvumą rasite čia.