REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Vaikų klubo „Smalsučiai“ literatūrinė valandėlė, skirta Martynui Vainilaičiui

Nors šaltukas stipriai spaudžia, į biblioteką eiti niekas nedraudžia! Šįkart tokiomis savo sugalvotomis eilėmis Vaikų literatūros skyriaus bibliotekininkės pasitiko bibliotekos klubo „Smalsučius“ šaltą sausio 19-osios popietę. O skaityti bei kurti eiles norisi ne šiaip sau. 1933 metais, prieš 85 metus, sausio 26 dieną gimė Lietuvos vaikų poetas bei rašytojas, vertėjas Martynas Vainilaitis. Poeto knygose atskleidžiamos geriausios lietuvių poezijos vaikams ypatybės: jautrus melodingumas, vaizdo ir jausmo gyvumas, lyrizmas, humoras, tautosakos ir mitologijos elementai. Su vaikais nusprendėme surengti literatūrinę valandėlę ir pasistengti kuo išraiškingiau padeklamuoti autoriaus eilėraščius. O biblioteka tikrai turtinga M. Vainilaičio knygomis: čia galima rasti Mano volungėlė, Vario varteliai, Karaliaus žentas, mitologinę pasaką Bruknelė ir kt. Skaitant būta ir vaikų ausiai negirdėtų žodžių, tokių kaip triūbyti, supašyti, atmiešti, žvirgždas ar parėdas. Išsiaiškinę kiekvieno prasmę, priėjome prie antros užduoties. Pasirinkus bet kurį knygos viršelį ar knygoje esantį piešinį jį vaikai turėjo, kuo panašiau atkartoti. Bibliotekininkei paminėjus, jog bus renkamas gražiausias piešinys, „smalsučiai“ dar stropiau įniko į savo piešinius. Išrinkti vieną patį pačiausią bibliotekininkei buvo labai sunku, nes visi vaikai džiugino vien savo pastangomis ir užsidegimu. Dėl to sugalvojome visi prabalsuoti ir išrinkti tris gražiausius ir labiausiai patikusius piešinius. Užrašę popierėliuose ir įmetę į dėžutę taip sąžiningu būdu išrinkome tris prizininkus.

Vilma Grudžinskienė,
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vyresnioji bibliotekininkė

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Spalio mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 val. iki 17 val.  Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

EDUKACINĖ VEIKLA

Spalio mėnesį
8 val. – 18 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salė (Ventos g. 11A, Kuršėnai) aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai. Patalpas nuomoja instruktorė Kristina tel. 86 82 52244.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: