REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Kuršėnuose pristatyta Stasio Butkaus knyga „Vyrai Gedimino kalne“

Artėjant Vasario 16-ajai – pačiai reikšmingiausiai Lietuvos laisvės istorijos datai ir Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui, Šiaulių rajono savivaldybės viešoji biblioteka pirmą kartą Lietuvoje išleido Lietuvos kariuomenės savanorio, visuomenės veikėjo, žurnalisto Stasio Butkaus (1897–1961), kilusio iš Kurtuvėnų (Šiaulių r.) atsiminimų knygą „Vyrai Gedimino kalne“ (1915–1920 metų įvykių atsiminimai). Pirmas šios knygos leidimas – 1957 m. Memingeme (Vokietija), antras – 1984 m. Čikagoje (JAV).

2018 m. vasario 8 dieną Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centre vyko Stasio Butkaus knygos „Vyrai Gedimino kalne“, kurią išleido Šiaulių rajono savivaldybės viešoji biblioteka, pristatymas.

Buvo rodomas trumpametražis filmas „Lietuvos Nepriklausomybės kovos 1918–1920“. Gilaičių bibliotekos bibliotekininkė Rita Bielskienė išraiškingai paskaitė ištraukų iš knygos apie vokiečių okupaciją Lietuvoje, ir Nepriklausomybės kovas.

Į renginį  atvyko ir knygos išleidimo iniciatorius kurtuvėniškis Dainius Popovas. Jis  savo pasakojimą pradėjo prisiminimais apie pažintį su Valdemaru Michalausku, kuris ir atvedė prie S. Butkaus ištakų. „Su tos medžiagos perdavimu gavau kaip ir užduotį įprasminti žinomą, bet nepelnytai pamirštą patriotinę asmenybę. Man tai tapo tam tikra misija“, – pasakojo vyriškis. Šiuo metu itin aktyviai ieškoma būdų, kaip pargabenti S. Butkaus palaikus iš Niujorko į Lietuvą. „Bendraujama su išeiviais ir, tikiuosi, šią misiją pavyks įgyvendinti. Šiemet paprašiau, Amerikoje gyvenančių lietuvių, kad, minint Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, Vasario 16-ąją, ant S.Butkaus kapo būtų uždegta žvakutė, padėta gėlių, tikėkimės, kažkada tai galėsime padaryti ir Lietuvoje“, – teigė D. Popovas.

Vaizdingą, Almanto Šlivinsko, l. e.  Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorės pavaduotojo pareigas, pasakojimą apie politinę ir tarptautinę Lietuvos padėtį 1915–1920 m. puikiai iliustravo tuo metu išleistų atvirukų vaizdai. Pranešėjas pasidžiaugė, kad paprastai ir nuoširdžiai perteiktuose prisiminimuose atsispindi sunkus nepriklausomybės kovų ir valdžių kaitos laikotarpis – priespaudos kovų epocha ir to laiko žmonių patirtis, jų dvasinė ir patriotinė būsena.

Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Informacijos ir kraštotyros skyriaus vyriausioji metodininkė ir straipsnio apie Stasio Butkaus asmenybę autorė Audronė Kiršinaitė renginio metu pateikė informaciją iš įvairių materialių ir virtualių dokumentų apie Stasio Butkaus giminės kilmę, socialinį statusą, faktorius, turėjusius įtakos asmenybės formavimuisi. Apžvelgė pirmuosius kūrybos metus ir publikacijas, tolesnį savanorio ir žurnalisto kelią.

Besiruošdami švęsti Nepriklausomos Lietuvos 100-metį turėtume įsiklausyti į Stasio Butkaus žodžius, parašytus Lietuvos kariuomenės 10-mečio proga: „Kiekviena meilė yra žmogaus sielos šventenybė, bet visų didžiausia šventenybė – Tėvynės meilė. Ji pagrįsta milijonais kruvinų aukų, milžiniškais pasiaukojimais ir darbais, tūkstančiais metų kovos ir darbo dėl jos.“

Audronė Kiršinaitė,
Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Informacijos ir kraštotyros skyriaus vyriausioji metodininkė

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Spalio mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 val. iki 17 val.  Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

EDUKACINĖ VEIKLA

Spalio mėnesį
8 val. – 18 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salė (Ventos g. 11A, Kuršėnai) aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai. Patalpas nuomoja instruktorė Kristina tel. 86 82 52244.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: