REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Diskusija „Kuršėnų kraštas Lietuvos šimtmečių sandūroje“ Nuotraukos

Mintis burti žmones diskusijoms, pačiomis įvairiausiomis temomis, man subrendusi yra gana senokai. Be jokios abejonės, kad Vasario 16-osios diena ir 16.00 val. nebuvo parinkta atsitiktinai. Tai labai elementarus noras užakcentuoti mūsų Lietuvos šimtmetį. Toks pat noras buvo bent šiek tiek paliesti ir suvesti sąsajas įvykių tuo metu vykusių Lietuvoje bei Kuršėnų krašte.

Istorinė diskusija vyko labiau akcentuojant laikotarpį iki 1918 metų ir faktus artėjant prie Vasario 16-os dienos Nepriklausomybės akto paskelbimo: kas vyko Lietuvoje ir kas vyko Kuršėnų krašte.

Nuoširdžiai džiaugiuosi, kad labai noriai šiai idėjai pritarė ir savo turimomis žiniomis pasidalinti sutiko mūsų krašto istorikai Janina Bartkevičienė, Jonas Kiriliauskas ir Arvydas Ščipokas. Susitikime – diskusijoje dalyvavo ir daugiau istorikų bei kitų garbingų žmonių.

Aktyvesni dalyviai tapo arba tiesiog jų nuomonės buvo paklausiama, kai diskusija pakrypo apie dabartinį atgimimo laikotarpį. Kiekvienas dalyvis ir pats galėjo paklausti, išsakyti savo nuomonę arba patikslinti pasisakančius istorikus.

Maloniai nuteikia tai, kad daugelis dalyvių akcentavo papildę savo istorines žinias apie Lietuvą bei Kuršėnų kraštą 1918 metais ir dabartiniu atgimimo laikotarpiu.

Dalyvių vardu dėkoju Algiui Pleikiui ir Remigijui Čepui už pagalbą, o „Taco pica“ ir „Kuršėnų konditerija“ kolektyvams už vaišes bei sukurtą aplinką dalyviams.

Jonas Novogreckis

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Rugsėjo mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 val. iki 17 val.  Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

Rugsėjo mėn.
Filialo darbo valandomis. Kairių filiale Kairių neįgaliųjų bendruomenės draugijos kūrybinių darbų paroda.

Rugsėjo 5 d. – rugsėjo 25 d.
14 val. Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre ( Ventos g. 7A, Kuršėnai ) VšĮ „Dienos centro sutrikusio intelekto asmenims“ darbų parodos atidarymas.
Pirmadieniais – Penktadieniais nuo 8 val. – 18 val. Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre ( Ventos g. 7A, Kuršėnai ) „Dienos centro sutrikusio intelekto asmenims“ darbų paroda.
Šeštadieniais nuo 10 val. – 15 val. Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre ( Ventos g. 7A, Kuršėnai ) „Dienos centro sutrikusio intelekto asmenims“ darbų paroda.

EDUKACINĖ VEIKLA

Rugsėjo mėnesį
8 val. – 18 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salė (Ventos g. 11A, Kuršėnai) aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai. Patalpas nuomoja instruktorė Kristina tel. 86 82 52244.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: