REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Kovo 11-osios minėjimas Kurtuvėnuose

Prieš 80 m. „Kario“ žurnale, kalbėdamas apie 1919-ųjų metų Lietuvą, vienas pirmųjų karių-savanorių Stasys Butkus rašė: „Visa Lietuva buvo vienas didžiulis frontas. Tokioj Lietuvos būsenoj žuvo šimtai Lietuviškų narsuolių, parodžiusių, kad lietuvių pasiryžimo laimėti jokis galybė neįstengs palaužti. Jie liko kaip lietuvio kario simbolis, mokėjusio aukotis dėl Lietuvos laisvės ir jos garbės“.

Kovo 11-oji Kurtuvėnuose (Šiaulių r.) šiemet paminėta ypatingai – minint Lietuvos atkūrimą, pristatyta ir Lietuvos kario savanorio Stasio Butkaus atsiminimų knyga „Vyrai Gedimino kalne“, kurią neseniai išleido Šiaulių rajono savivaldybės viešoji biblioteka. Šventinis minėjimas pradėtas šv. mišiomis Kurtuvėnų šv. apaštalo Jokūbo bažnyčioje, po to Turgaus aikštėje Lietuvos kariuomenės KASP Prisikėlimo apygardos VI rinktinės kariai iššovė 3 iškilmingas salves: pirmoji – už Lietuvos laisvės kovotojus, antroji – už karį, savanorį Stasį Butkų ir jo atminimą, o trečioji – už Lietuvos valstybę ir jos nepriklausomybę. Po salvių gausus būrys šventės dalyvių buvo pakviesti į Ratinę, kur meninę programą apie laisvės kovas pristatė Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Kurtuvėnų folklorinis ansamblis „Kurtuove“ (vad. Edita Ramančionienė).

Vaizdingą Almanto Šlivinsko, l. e. Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorės pavaduotojo pareigas, pasakojimą apie S. Butkaus knygos leidybą, politinę ir tarptautinę Lietuvos padėtį 1915–1920 m. puikiai iliustravo tuo metu išleistų atvirukų vaizdai. Pranešėjas pasidžiaugė, kad paprastai ir nuoširdžiai perteiktuose autoriaus prisiminimuose atsispindi sunkus ir permainingas nepriklausomybės kovų ir valdžių kaitos laikotarpis – priespaudos kovų epocha ir to laiko žmonių patirtis, jų dvasinė ir patriotinė būsena.

Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyriausioji metodininkė, kraštotyrininkė ir straipsnių apie Stasio Butkaus asmenybę autorė Audronė Kiršinaitė renginio metu pateikė informaciją apie Stasio Butkaus kilmę, socialinį statusą, apžvelgė faktorius, turėjusius įtakos asmenybės formavimuisi, pirmosioms paauglio publikacijoms, panagrinėjo tolesnį kario ir žurnalisto kelią iki pat mirties 1961 m.

Buvęs Vilniaus Gedimino technikos universiteto docentas ir glaudžiai su Kurtuvėnų vietovėmis susijęs dr. Valdemaras Michalauskas, kalbėdamas apie Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos indėlį, pirmąkart Lietuvoje išleidžiant Stasio Butkaus knygą, palygino ją su Martyno Mažvydo „Katekizmu“, nes tai tarsi Lietuvos laisvės kovų pradžios istorija, kurią verta perskaityti ir žinoti kiekvienam lietuviui.

Šaukėnų Vlado Pūtvio-Putvinskio gimnazijos mokinių komiteto pirmininkas Klaudijus Virmauskas atvyko kartu su istorijos mokytoja Reinolda Drungėliene ir renginiui paskolino Lietuvos trispalvę, kabėjusią Gedimino pilies bokšte. Vėliavą kasmet gauna iniciatyviausios ir aktyviausios mokyklos, puoselėjančios Lietuvos tautinę atmintį.

Renginį vedė knygos leidybos iniciatorius, aktyvus Kurtuvėnų bendruomenės narys, karys-savanoris Dainius Popovas, kuris šventės pabaigoje išreiškė viltį ir tikėjimą, jog greitu metu Stasio Butkaus palaikus pavyks parvežti iš Niujorko ir perlaidoti jo gimtinėje, Kurtuvėnuose, kur kiekvienas galėtume uždegti žvakutę ant jo kapo.

Šventę organizavo Kurtuvėnų bendruomenė ir Šiaulių rajono savivaldybės viešoji biblioteka.

Roberta Rasikienė,
Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos kultūrinės veiklos vadybininkė

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Spalio mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 val. iki 17 val.  Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

EDUKACINĖ VEIKLA

Spalio mėnesį
8 val. – 18 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salė (Ventos g. 11A, Kuršėnai) aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai. Patalpas nuomoja instruktorė Kristina tel. 86 82 52244.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: