Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Europos klasikinės štangos spaudimo ir jėgos trikovės taurės varžybose – puikūs startai

Tris dienas Baltarusijos mieste Ašmenuose vyko Europos klasikinės štangos spaudimo ir jėgos trikovės taurės varžybos, kur startavo net 16 sportininkų iš Lietuvos, o rinktinės pagrindą sudarė sporto klubo „Kristalas“ sportininkai, kurių buvo šeši.

Trenerio Antano Griciaus auklėtiniai įrodė, kad jie yra stipriausi šalyje ir visi grįžo su medaliais. Pirmą dieną startavęs svorio kategorijoje iki 74 kg štangos spaudimo rungtyje, Albertas Motiečius pasiekė naują Lietuvos vyrų rekordą 170 kg ir buvo antras. Čia Lietuvos rinktinė komandomis liko trečia.

Kitas dienas vyko jėgos trikovės varžybos. Šauniai pasirodė  Lietuvos rinktinės moterys, kurios nugalėjo komandinėje įskaitoje. Svorio kategorijoje iki 63 kg pasiekusi naują Europos jaunių  rekordą traukos rungtyje 157,5 pirma buvo Pakruojo sportininkė Dalora  Ramanauskaitė. „Kristalo“ sportininkė Aistė Kanapeckaitė  pritūpė su 100 kg štanga, paspaudė 62,5 kg, patraukė 120 kg ir sumoje surinkusi 282,5 kg liko antra. Kita mūsų klubo atstovė Lidija Kaleinikovaitė svorio kategorijoje virš 72 kg iškovojo pirmą vietą, Lidija pritūpė 112,5 kg, paspaudė 60 kg, patraukė 140 kg,suma 312,5 kg.

Po moterų startavo vyrai. Vyrų varžybas pradėjo svorio kategorija iki 59 kg. Čia niekam vilčių nugalėti nesuteikė „Kristalo“ sportininkas daugkartinis Pasaulio ir  Europos jaunių r jaunimo čempionas Egidijus Valčiukas, pritūpimo veiksme jau antru bandymu pasiekęs naują Pasaulio jaunimo rekordą 215 kg.

Trečiu bandymu Egidijus dar sykį pagerino Pasaulio jaunimo rekordą, tuo pačiu bandymu Šiaulių Universiteto studentas pirmą kartą savo sportininko karjeroje pagerino Europos vyrų rekordą kuris dabar yra 228 kg. Valčiukas išspaudė 125 kg, patraukė140 kg ir sumoje surinkęs 493 kg iškovojo pirmą vietą.

Svorio kategorijoje iki 66 kg Linas Abakas jaunių grupėje buvo pirmas, o vyrų tarpe gražioje kovoje aplenkęs sportininką iš Armėnijos buvo antras. Linas pritūpė su 135 kg štanga, paspaudė 102,5 kg, patraukė 185 kg, suma 422,5. Paskutinis iš „Kristalo“ sportininkų startavo Tautvydas Sutkus, kuris surinkęs 560 kg – pritūpimai 200, spaudimas 137,5, trauka 222,5, iškovojo trečią vietą.

Pasiekęs naują Pasaulio rekordą spaudimo veiksme svorio kategorijoje iki 120 kg  253,5 kg Kaunietis Amandas Paulauskas tapo varžybų absoliučiu čempionu, o Lietuvos vyrai nusileidę tik varžybų šeimininkams Baltarusijos sportininkams liko antri. Lietuvos rinktinė dar tokių rezultatų nebuvo pasiekusi.