REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Pasitikta 13-oji vaikų knygos, muzikos ir poezijos šventė Kuršėnuose Nuotraukos

Po žiemos vargų karčių
Aš pavasarį švenčiu…
Laukiu tolimų svečių…

Šalčiai, pusnys – praeity,
Nes kaitros diena arti.

Tokiomis gražiomis eilėmis 2018 metų balandžio 9-osios popietė prasidėjo Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centre. Ten jau 13-ąjį kartą Kuršėnuose buvo paminėta Tarptautinė Vaikų knygos šventė. Džiugu, kad tokią saulėtą ir šiltą dieną salė buvo pilnut pilnutėlė, o šio pavasario knygos šventė buvo ypatinga dar ir tuo, kad minėjome kuršėniškio kompozitoriaus, grafiko, pedagogo, o taip pat ir Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos skaitytojo Vytauto Šeinausko 80-ąsias gimimo metines. Kompozitorius daugiausia kūrė daineles vaikams, iš maestro sukurtų dainų yra išleista 16 knygelių. Daugumos jų leidybą rėmė Šiaulių rajono savivaldybė ir prie to labai daug prisidėjo tuo metu Šiaulių rajono vicemere dirbusi bibliotekos globėja Rima Baškienė.

Šventėje dalyvavo garbūs svečiai: Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininko pirmosios pavaduotojos Rimos Baškienės padėjėja Ada Grakauskienė, kompozitoriaus Vytauto Šeinausko sesuo ir buvusi bibliotekos darbuotoja Nijolė Dagienė bei geriausi bibliotekos bičiuliai, partneriai visi kiti mūsų šaunieji skaitytojai.

Kompozitorių Vytautą Šeinauską gražiu teatralizuotu pasirodymu pristatė kultūros centro vaikų ir jaunimo teatras „Ikaras“. Renginį vedė Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vedėja Karolina Jasiukevičiūtė ir vyresnioji bibliotekininkė Vilma Grudžinskienė. Pasirodymų būta tikrai nuotaikingų ir skambių. Kuršėnų vaikų globos namų ugdytiniai atliko vieną iš kompozitoriaus dainelių „Sutemų šalies ežiai“ (vadovė Rasma Veličkienė), Pavenčių mokyklos-daugiafunkcio centro darželio meninio ugdymo mokytoja Audronė Šetikienė, kuri dar ir yra Vytauto Šeinausko knygos „Muzika gyvenimui“ sudarytoja, paruošė dainelę „Vilko pupa“. Dainos „Rūtelė“ kvietė paklausyti Pavenčių mokyklos-daugiafunkcio centro 6-os klasės mergaičių ansamblis, vadovaujamas mokytojos Vaidos Vielavičienės. Skambias Juozo Erlicko eiles „Sena knyga“ padeklamavo Daugėlių mokyklos ketvirtokai – Aidas Gustys ir Saulius Šivickas.

Norėdami nepamiršti ir išlaikyti bibliotekos tradicijas, buvo paskelbtos keturios nominacijos aktyviausiems skaitytojams: Lukui Jonaičiui už draugiškumą ir mandagumą, Patricijai Norkutei už stropumą ir žingeidumą, Saulei Rakauskaitei už ištikimybę ir drąsą bei Ugnei Matutytei už aktyvumą ir smalsumą.

Renginio pabaigoje padėkota visiems dalyviams ir palinkėta, kuo dažniau pajusti skaitymo džiaugsmą ir kad knyga taptų kiekvieno geriausiu draugu.

Džiaugiamės galėdami pranešti, kad visai netrukus Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje bus įrengta ir atidaryta kino erdvė, kur bus galima leisti laisvalaikį, žaisti stalo žaidimus bei žiūrėti populiariausius filmus.

Vilma Grudžinskienė,
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vyresnioji bibliotekininkė

Nuotr. Robertos Rasikienės

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Rugsėjo mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 val. iki 17 val.  Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

Rugsėjo mėn.
Filialo darbo valandomis. Kairių filiale Kairių neįgaliųjų bendruomenės draugijos kūrybinių darbų paroda.

Rugsėjo 5 d. – rugsėjo 25 d.
14 val. Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre ( Ventos g. 7A, Kuršėnai ) VšĮ „Dienos centro sutrikusio intelekto asmenims“ darbų parodos atidarymas.
Pirmadieniais – Penktadieniais nuo 8 val. – 18 val. Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre ( Ventos g. 7A, Kuršėnai ) „Dienos centro sutrikusio intelekto asmenims“ darbų paroda.
Šeštadieniais nuo 10 val. – 15 val. Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre ( Ventos g. 7A, Kuršėnai ) „Dienos centro sutrikusio intelekto asmenims“ darbų paroda.

EDUKACINĖ VEIKLA

Rugsėjo mėnesį
8 val. – 18 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salė (Ventos g. 11A, Kuršėnai) aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai. Patalpas nuomoja instruktorė Kristina tel. 86 82 52244.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: