REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Liko 14 dienų iki pajamų, turto deklaracijų teikimo termino pabaigos

Šiaulių apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Šiaulių AVMI) primena, kad iki pajamų deklaracijų teikimo termino pabaigos – gegužės 2 d. – liko 14 dienų.

Šiaulių AVMI jau sulaukė beveik 89 tūkst. gyventojų pajamų deklaracijų, arba net 15 tūkst. daugiau nei per praėjusių metų tą patį laikotarpį. Taip pat gauta virš  4,3 tūkst. turto deklaracijų bei 12,4 tūkst. prašymų skirti paramą, beveik 17 tūkst. gyventojų grąžinta daugiau nei 2,5 mln. eurų permokos.

Vietos mokesčių administratorius dar laukia 56 tūkst. Šiaulių apskrities gyventojų, kurie privalo pateikti 2017 metų pajamų deklaracijas, iš jų – 8,6 tūkst. gyventojų, pernai vykdžiusių individualią veiklą – tiek dirbusių pagal pažymą, tiek su verslo liudijimu. Gyventojai, pernai vykdę individualią veiklą, iki gegužės 2 dienos ne tik privalo pateikti deklaracijas, bet ir sumokėti deklaruotą mokėtiną gyventojų pajamų mokestį.

„Raginame nelaukti paskutinės valandos ir deklaruoti pajamas. VMI mokesčių specialistai konsultuoja telefonu 1882. Esame pasiruošę ir teikiame pagalbą visiems atvykusiems į artimiausią mūsų aptarnavimo poskyrį deklaruoti pajamas. Taip pat jau geras mėnuo, kaip „apsikeitėme darbuotojais“: Šiaulių AVMI dirba VSDFV Šiaulių skyriaus  specialistai, o „Sodroje” – Šiaulių AVMI specialistai, kurių paslaugomis deklaruojant pajamas taip pat galima pasinaudoti“, – sako Šiaulių AVMI viršininkė Auksė Tutkutė.

Kad būtų lengviau deklaruoti savarankiškai, VMI puslapyje adresu http://www.vmi.lt/cms/gyventojams-bendrai  yra surinkta aktuali informacija deklaravimo klausimais, kur gyventojai ras ir e. seminarų įrašus, pvz.,  Gyventojų, įsigijusių verslo liudijimus, 2017 metų gautų pajamų deklaravimas ir Individualios veiklos pagal pažymą 2017 metų pajamų deklaravimas ir mokesčių sumokėjimas, paaiškinančius, kaip deklaruoti pajamas, gautas iš individualios veiklos.

Šiaulių AVMI atkreipia dėmesį, kad pajamų deklaracijas, kaip ir kasmet, privalo pateikti ne tik gyventojai, pernai vykdę įregistruotą individualią veiklą ar turėję verslo liudijimus, bet ir tie, kurie pardavė trejus metus nuosavybėje neišlaikytą transporto priemonę ar dešimt metų neišlaikytą nuosavybėje nekilnojamąjį turtą, gavę palūkanų už paskolas iš bankų, įmonių, didesnes nei 500 eurų palūkanas už indėlius ir ne nuosavybės vertybinius popierius pagal sutartis, sudarytas nuo 2014 m., gavo nuomos pajamų iš gyventojų, iš artimųjų gavę didesnes nei 2500 eurų dovanas  (piniginių ar kilnojamaisiais daiktais)  arba didesnes nei 2500 eurų dovanas iš kitų gyventojų, bet kokių pajamų  gavę iš užsienio valstybės ir pan. Kaip ir kasmet, pajamas deklaruoti turi gyventojai, ėję  Gyventojų turto deklaravimo įstatyme nurodytas pareigas, bei jų sutuoktiniai.

Deklaruoti pajamas turi ir tie, kuriems buvo pritaikytas per didelis neapmokestinamasis pajamų dydis (NPD), ir dėl to privalantys sumokėti dalį gyventojų pajamų mokesčio, arba norintieji susigrąžinti permoką dėl pritaikyto ne viso NPD ar papildomo NPD už vaikus, asmenys, kurie praėjusiais metais mokėjo įmokas už iki 2008 m. gruodžio 31 dienos paimtą būsto paskolą, už gyvybės draudimą, įmokas į pensijų fondus ar pirmąsias studijas aukštojoje mokykloje.

Šiaulių AVMI primena, kad savarankiškai aktualią informaciją mokesčių klausimais, seminarų dalijamąją medžiagą, paaiškinimus ir komentarus galima rasti adresu www.vmi.lt. Pasikonsultuoti su VMI specialistais mokesčių klausimais galima  paskambinus telefonais 1882 arba +370 5 255 3190. Telefonu suteikta konsultacija yra lygiavertė rašytinei, nes pokalbiai įrašomi ir saugomi 5 metus.

Informaciją apie VMI veiklą galite sekti ir socialinio tinklo „Facebook“ oficialiame VMI puslapyje www.facebook.com/Valstybinemokesciuinspekcija.

PAPILDOMA INFORMACIJA APIE INDIVIDUALIA VEIKLA UŽSIIMANČIUS ASMENIS:

Šiaulių apskrities savivaldybės

Dėl vykdytos individualios veiklos

privalančių pateikti pajamų deklaracijas gyventojų skaičius

Pateikė Nepateikė Proc. pateikusių
Šiaulių m. sav. 8284 4288 3965 52,12%
Akmenės r. sav. 939 504 430 54,21%
Joniškio r. sav. 1059 554 499 52,88%
Kelmės r. sav. 1751 919 826 52,83%
Pakruojo r. sav. 990 548 438 55,76%
Radviliškio r. sav. 2004 1041 950 52,59%
Šiaulių r. sav. 2949 1425 1515 48,63%
Iš viso 17976 9279 8623 52,02%

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Spalio mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 val. iki 17 val.  Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

EDUKACINĖ VEIKLA

Spalio mėnesį
8 val. – 18 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salė (Ventos g. 11A, Kuršėnai) aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai. Patalpas nuomoja instruktorė Kristina tel. 86 82 52244.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: