REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus Kino erdvėje svečiavosi autorius Vytautas V. Landsbergis

Gegužės 3 dienos laukė ne tik bibliotekininkės, bet ir Kuršėnų jaunimas, kuris buvo pakviestas į susitikimą su poetu, publicistu, vaikų rašytoju bei teatro ir kino režisieriumi Vytautu V. Landsbergiu. Šitokį svečią pasikvietėme ne veltui. Vis sparčiau vykdant programos projektą „Kino pažinimo erdvės įkūrimas Kuršėnuose“, kurį dalinai finansuoja Lietuvos Kultūros taryba, Vytauto V. Landsbergio apsilankymas buvo tarsi gaivaus oro gurkšnis. Atrodo, laiko turėjome tiek nedaug, tačiau viršijome visus lūkesčius – daugiau nei dvi valandos prabėgo tarsi 20 minučių. 8-9 klasių mokiniai su Kuršėnų Pavenčių mokyklos-daugiafunkcio centro neformalaus švietimo mokytoja Gintare Pučinskiene liko sužavėti autoriaus iškalba, originalumu, mokėjimu užmegzti kontaktą su klausytojais. Kadangi autorius save pristatė, kaip filmų režisierius ir kūrėjas, iš savo didelės patirties papasakoti tikrai turėjo ką. Visų pirma įvairialypės terpės pagalba bibliotekos Kino erdvėje peržiūrėjome du autoriaus režisuotus ir kurtus filmus „Apie vieversį“ ir „Žemės broliai“. Tai 2017 metų vasarą pačių vaikų kurti filmai kūrybinėje stovykloje vaikams ir paaugliams „Dominyko atostogos“. Abiejų filmų pagrindinis akcentas – partizanų trumpas ir sunkus gyvenimas ir didelis troškimas išlikti gyvam ir grįžti pas savo artimuosius bei mylimąsias. Filmas „Žemės broliai“ pasakoja apie legendinio partizanų vado Juozo Lukšos-Daumanto 1947 m. prasiveržimą iš okupuotos Lietuvos į Vakarų Europą kertant Sovietų Sąjungos sieną. Filmų aktoriai – patys vaikai, kurie stebino savo sugebėjimais ir drąsa būdami dar tik 9-12 metų vaidinti geriau už suaugusiuosius. Jie taip įtikinamai ir net sujaudindami iki širdies gelmių perteikė tas atokvėpio minutes miške, kai partizanai kūrė, dainavo, meldėsi ir svajojo. Na, ne veltui talentai ir gimsta dar ankstyvoje vaikystėje. O pasižiūrėti, ar yra talentų ir tarp į susitikimą atvykusio jaunimo, autorius moksleiviams taip pat skyrė užduotį. Savanoriai turėjo čia pat, per kelias minutes sukurti tokį scenarijų, pagal kurį būtų galima pastatyti filmą. Nors pradžioje moksleiviai ir buvo nedrąsūs, tačiau paskatinti autoriaus įsijautė į savo vaidmenis ir mintys pradėjo lietis laisvai. Svečias tuo ir norėjo pasakyti, kad kartais mintys gimsta visai staiga ir netikėtai ir aplinka gali būti tam visiškai nesvarbi.

Kai susitinki su tokiu ypatingu žmogumi galbūt tik kartą, stengiesi išnaudoti kiekvieną minutę, tad ir klausimų autoriui turėjome ne vieną. O susitikimą autorius užbaigė linkėdamas ugdyti savo smalsumą, nes visada yra įdomesni tie žmonės, kurie turi paslaptį.

Vilma Grudžinskienė,
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vyresnioji bibliotekininkė

Projektą remia

Projektą vykdo

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Birželio mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 iki 17 val.  
Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

Iki birželio 16 d.
Pirmadieniais-penktadieniais
9 – 19 val.
Kuršėnų kultūros centro parodų salėje (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Nijolės Sitonytės, Gitanos Evseičikaitės ir Simonos Bagdonaitės – Gubinienės paroda „Meno teorija / tekstilė“.

Birželio 19 d.
18 val.
Kuršėnų kultūros centro parodų salėje (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Gasienės grafikos darbų parodos „Atradimai“ atidarymas. Paroda veiks iki liepos 26 d. Pirmadieniais – šeštadieniais 10 – 19 val.

EDUKACINĖ VEIKLA

Birželio mėnesį
8 – 17 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salėje aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: