REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Protų mūšis „Užkrečiamosios ligos: tu gali (ne) susirgti“ Nuotraukos

„Alyvos“, „Senjorės“, „Šaunuolės“, „Bitutės“, „Mėlynakės“, „Lelija“ – taip, šie žodžiai yra susiję su protmūšiu apie užkrečiamąsias ligas. Kaip? Tiesiogiai! Tai mūsų šauniųjų III-iojo amžiaus universiteto studenčių komandų pavadinimai. Būtent šios šešios komandos dalyvavo protų mūšyje „Užkrečiamosios ligos: Tu gali (ne) susirgti“.

Balandžio 23-29 d. Europa minėjo imunizacijos savaitę. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) ragino visuomenę ir medikus aktyviau domėtis užkrečiamųjų ligų profilaktika ir priminė apie vakcinacijos svarbą tiek jaunam, tiek senam bei kvietė priimti iššūkį ir sudalyvauti protų kovoje. Protmūšis – intelektualus žaidimas. Jo dalyviai varžosi, kas greičiau teisingai atsakys į klausimus apie užkrečiamąsias ligas ir jų profilaktiką. Žaidimas buvo sudarytas iš trijų turų, 30-ties skirtingų klausimų, tokių kaip: „Kaip užsikrečiama užkrečiamąja liga?“, „Kas dažniausiai sukelia gimdos kaklelio vėžį?“, „Kas sukelia meningokokinę infekciją?“ ir panašių. Po pirmųjų dviejų etapų pirmavo „Mėlynakės“ ir „Lelija“, o trečiajame turnyre net 9 iš 10 klausimų teisingai atsakiusios „Alyvos“ išsiveržė į priekį ir dalinosi čempionių titulą su komanda „Lelija“. Trečiosios liko „Mėlynakės“. Šį kartą daugiausiai teisingai atsakinėjusios komandos buvo apdovanotos Šiaulių r. sav. visuomenės sveikatos biuro įsteigtais prizais – skėčiais, termo puodeliais, gertuvėmis, maišeliais, o likusioms dalyvėms buvo įteikti paguodos prizai.

Džiugu, kad kaskart susitikę sužinome ką nors naujo, išgirstame, ko negirdėję, pamatome, ko nematę…

Dėkojame Šiaulių r. švietimo pagalbos tarnybai už bendradarbiavimą, III–iojo amžiaus studentams už aktyvų dalyvavimą, entuziazmą bei puikią nuotaiką, ULAC už pasiūlymą ir paruoštas užduotis.

Informaciją apie Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro organizuojamus nemokamus sveikatos renginius galite rasti tinklapyje www.siauliurvsb.lt. Papildoma informacija: Facebook paskyroje (@siauliurvsb), Šiaulių rajono savivaldybės internetinėje svetainėje, rubrikoje “Gyventojams“ – „Visuomenės sveikatos biuras“, www.kursenai.lt skiltyje „Sveikata“, „Kuršėnų krašto žinių“ laikraštyje bei viešuosiuose rajono skelbimams skirtose vietose.

Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro sveikatos stiprinimo specialistė Skaistė Grigytė

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Spalio mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 val. iki 17 val.  Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

EDUKACINĖ VEIKLA

Spalio mėnesį
8 val. – 18 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salė (Ventos g. 11A, Kuršėnai) aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai. Patalpas nuomoja instruktorė Kristina tel. 86 82 52244.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: