REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Dainų ir šokių šventėje biblioteka sušvito oranžine spalva Nuotraukos

Saulėtą šeštadienį, gegužės 19 dieną, Kuršėnuose nuskambėjo kas dveji metai organizuojama Šiaulių regiono dainų ir šokių šventė „Vardan tos…“. Gausioje šventėje, pritraukusioje daugybę kuršėniškių ir miesto svečių, dalyvavo ir Šiaulių rajono savivaldybės viešoji biblioteka. Daugėlių gatvėje nusidriekusioje eisenoje, kuri šiemet pavadinta „100 metų atkurtai Lietuvai/437 metai Kuršėnams/Tarp aukštaičių ir žemaičių…“, bibliotekos kolektyvas išsiskyrė ryškiai oranžinėmis kepuraitėmis ir šventinę nuotaiką sukuriančiais oranžiniais balionais. Kartu su kitais pėsčiųjų ir motorizuotų priemonių eisenos dalyviais pasiekę Lauryno Ivinskio aikštę ten lauko palapinėje pristatėme bibliotekoje vykdomas edukacines veiklas.

Šalia bibliotekos įvaizdį reprezentuojančių oranžinių balionų debesėlio išrikiuotos interaktyvios knygos traukė mažųjų šventės dalyvių žvilgsnius ir tarsi priminė, kad šiuolaikinė biblioteka patraukli bet kokio amžiaus skaitytojui, o kad ji nebėra vien knyginės išminties saugotoja, rodo bibliotekoje vykdoma daugybė nemokamų patrauklių edukacinių paslaugų.

Vis dar didžiausio susidomėjimo tarp lankytojų sulaukia 3D pieštukai. Smagu piešinį popieriuje paversti pastatomu, pakabinamu darbeliu, kurį, žinoma, galima pasilikti atsiminimui. Nemažai norinčių buvo išbandyti ir kitą bibliotekos siūlomą naujieną – virtualios realybės, arba dar kitaip vadinamus 3D akinius. Šiuolaikiški trimačiai akiniai populiariausi buvo tarp jaunimo, bet galimybe pasimėgauti 3D vaizdu susigundė neretai ir vyresni šventės dalyviai.
Kokia šventė be žaidimų? Viešoji biblioteka, pristačiusi žaidimų stalą, pasiūlė šventės dalyviams net 4 žaidimus: pulą, futbolą, tenisą ir oro ritulį. Na, o mėgstantys ramesnę veiklą galėjo rinktis atpalaiduojamąją edukacinę paslaugą – kinetinio ir paprasto smėlio staliukus.

Šventėje „Vardan tos…“ dalyvavo ir savo leidyklos knygas lauko palapinėse pristatė Viešosios bibliotekos kviestos Lietuvos mažų ir vidutinių leidėjų asociacijai priklausančios leidyklos, tai: N. Petrošienės įmonė „Andrena“, UAB „Charibdė“, UAB „Lieparas“ bei A. Žandario įmonė „Žara“. Viešoji biblioteka džiaugiasi ir dėkoja leidykloms už dalyvavimą šventėje.

Šventės įspūdžiai ir akimirkos – nuotraukų galerijoje.

Rima Vilkienė,
Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyresnioji specialistė raštvedybai

Nuotraukos Almanto Šlivinsko

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Spalio mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 val. iki 17 val.  Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

EDUKACINĖ VEIKLA

Spalio mėnesį
8 val. – 18 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salė (Ventos g. 11A, Kuršėnai) aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai. Patalpas nuomoja instruktorė Kristina tel. 86 82 52244.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: