REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Piešinių paroda „Neįgaliųjų jausmų spalvos“ Nuotraukos

Gegužės 30 d. Seimo II rūmų parodų galerijoje buvo pristatyta viešosios įstaigos „Dienos centras sutrikusio intelekto asmenims“ ir Kuršėnų meno mokyklos įgyvendinto projekto piešinių paroda. Nuostabūs piešiniai – praėjusiais metais įgyvendinto projekto „Neįgaliųjų jausmų spalvos“ rezultatas.

Siekiant suartinti visiškai skirtingų pasaulių asmenis, buvo organizuojami įstaigos lankytojų ir Kuršėnų meno mokyklos mokinių grupiniai ir individualūs susitikimai. Perprasti neįgaliųjų vidinį pasaulį padėjo įstaigos darbuotojų istorijos, kurios parašytos taip, kaip savo mintis reiškia proto negalią turintys asmenys. Nekalbančių lankytojų gyvenimo istorijas, suderintas su tėvais/globėjais, darbuotojai perteikė įsijautę į jų patiriamus jausmus, išgyvenimus. Kuršėnų meno mokyklos mokiniai susipažinę su įstaigos lankytojais, jų gyvenimo istorijomis savo susikurtus vaizdinius įprasmino piešiniuose. Kiekvienas paveikslas – tai negalią turinčio žmogaus, jo išgyvenamų jausmų atspindys. Siekiant projekto idėjos viešinimo ir pozityvių nuostatų apie neįgaliuosius skleidimo buvo suorganizuota piešinių paroda Šiaulių rajono kultūros centre. Vėliau keletą savaičių paroda puošė Šiaulių rajono savivaldybės administracijos patalpas.

Šiais metais buvo nuspręsta tęsti ankstesnio projekto idėjas, nes tai teikia didelę naudą šviečiant ir priartinant žmones prie proto negalią turinčių asmenų. Gavus finansavimą projektui „Neįgaliųjų jausmų spalvos-2“ iš Šiaulių rajono savivaldybės administracijos per Jaunimo reikalų tarybą, suorganizuota paroda Lietuvos Respublikos Seime.

Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro vyriausiasis režisierius Zenonas Gestautas pakvietė Seimo Pirmininko pirmąją pavaduotoją Rimą Baškienę atverti parodą. Renginio dalyvius pasveikino Šiaulių rajono meras Antanas Bezaras. Projektą ir piešinių parodą „Neįgaliųjų jausmų spalvos“ pristatė viešosios įstaigos „Dienos centro sutrikusio intelekto asmenims“ direktorė Virginija Norvaišienė ir Kuršėnų meno mokyklos dailės studijos mokytojos Indira Zebčiukienė, Dalia Jokubauskienė. Gražių žodžių apie parodą negailėjo Seimo nariai Antanas Vinkus ir Justas Džiugelis. Renginio metu dalyviams padovanotos knygos, sukurtos iš istorijų apie Įstaigos neįgaliuosius ir Kuršėnų meno mokyklos mokinių iliustracijų, iš karoliukų suverti, Įstaigos logotipą simbolizuojantys medeliai bei tautiški angeliukai. Tikėtina, kad ši ekspozicija padės geriau pažinti proto negalią turinčių asmenų vidinį pasaulį, patiriamus jausmus, paskatins susimąstyti, kokie mes visi skirtingi, tačiau tuo pačiu išskirtiniai ir vertingi.

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Spalio mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 val. iki 17 val.  Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

EDUKACINĖ VEIKLA

Spalio mėnesį
8 val. – 18 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salė (Ventos g. 11A, Kuršėnai) aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai. Patalpas nuomoja instruktorė Kristina tel. 86 82 52244.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: