REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) diena Kuršėnuose

Liepos 6 – oji – Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) diena. Džiaugiamės, kad jau daug šimtmečių turime savo valstybę, karalių Mindaugą, savo žemę, savo istoriją, savo papročius, savo šventes ir tradicijas. Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną šventiškai nusiteikę kuršėniškiai jau iš ryto rinkosi Kuršėnų Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje, kurioje Šv. Mišias už Tėvynę ir jos žmones aukojo kunigas Vytautas Kadys. Po Šv. Mišių šventinė eisena atėjo prie Vyčio paminklo, kur visiems sugiedojus „Tautišką giesmę“ iškelta Lietuvos vėliava. Su švente visus pasveikino Šiaulių rajono tarybos narys Alfredas Jonuška ir istorikė Janina Bartkevičienė, o prie paminklo padėtos mūsų trispalvės vėliavos spalvų gyvų gėlių puokštės.

Vakare L. Ivinskio aikštėje  į „Tautiškos giesmės“ giedojimo akciją susirinko daugybė Kuršėnų miesto gyventojų  ir miesto svečių. Susirinkusieji klausėsi tiesioginės transliacijos iš Vilniaus Vingio parke vykusios Dainų šventės „Vardan tos…“ ir kartu su viso pasaulio lietuviais 21 valandą  sugiedojo Lietuvos himną – vieningai ir galingai įsiliedami į visame pasaulyje skambėjusį milijoninį lietuvių chorą. Po himno giedojimo visi susirinko į Kuršėnų bažnyčią, į akordeonininko Manto Lukausko koncertą ir klasikinės muzikos koncertų ciklo „Muzikinės bažnyčių naktys Šiaulių rajone“ atidarymą.

Prieš pradedant šį jaunojo Kuršėnų talento koncertą sveikinimo žodį tarė parapijos klebonas Vytautas Kadys, kuriam nuo visų susirinkusiųjų į koncertą buvo įteiktas ūkininkų Baristų keptos duonos kepalas su palinkėjimu, kad niekada mūsų valstybės žmonėms nepritrūktų duonos kasdieninės. Apie valandą trukęs akordeono muzikos koncertas sulaukė išskirtinai gausiai susirinkusių žmonių audringų plojimų. Koncerto pabaigoje visi plojo atsistoję dėkojo Mantui Lukauskui už padovanotas nuostabių garsų akimirkas.

Zenonas Gestautas
Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro informacija

Foto akimirkos Petro Valskio ir Orintos Lukauskaitės

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Spalio mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 val. iki 17 val.  Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

EDUKACINĖ VEIKLA

Spalio mėnesį
8 val. – 18 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salė (Ventos g. 11A, Kuršėnai) aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai. Patalpas nuomoja instruktorė Kristina tel. 86 82 52244.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: