REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Įvyko XVIII Kurtuvėnų dvaro teatrų vasaros festivalis

Liepos 21 – 22 dienomis Kurtuvėnai visus sukvietė į didžiausią vasaros  kultūrinį įvykį – XVIII – ąjį Kurtuvėnų dvaro teatrų vasaros festivalį. Komedijos žanro vaidinimus rodė teatrai iš visos Lietuvos.

Už geriausią suvaidintą spektaklį, komisijos vertinimu, Povilo Višinskio prizu ir laureato diplomu apdovanota ŠRSKC Bazilionų filialo Kurtuvėnų salės folklorinio ansamblio „Kurtuove“ vaidintojų grupė. Laureato diplomai įteikti ir geriausiam aktoriui ir aktorei. Jais tapo teatro aktorius Saulius Laučkus ir teatro  aktorė Laurita Puškova.

Festivalio rengėjai nuoširdžiai dėkoja visiems šventės dalyviams ir maloniai nori pasidalinti bei pasidžiaugti šviesiais ir šiltais jau praėjusio festivalio atgarsiais iš svečių lūpų.

Savo įspūdžiais dalijasi Kauno Kazio Binkio teatro aktorė Dalija Gudaitytė : „Tiems, kurie mėgsta pasiskųsti ir paaimanuoti, kad Lietuvos provincija apmirusi, reikėjo  liepos 21 dieną būti Kurtuvėnuose, aštuonioliktą kartą surengtame Dvaro teatrų vasaros  festivalyje. Mums, dalyviams, tik nuvažiavus pasirodė, kad tą dieną atgijo visa Kurtuvėnų dvaro diduomenė – tiek daug skrybėlėtų ponių ir pasipuošusių ponų sukinėjosi kieme. Svetingi festivalio rengėjai mus pasitiko, pirmiausia pasirūpino,  kad būtume pavalgydinti ir pagirdyti, o tai tokią karštą dieną buvo labai svarbu.

Įspūdį darė viskas – ir nematyto grožio mediniai dvaro pastatai, sutvarkyta aplinka, puikus klojimo teatras, pilna žiūrovų salė, neištuštėjusi iki vėlyvo vakaro, nesumeluotas nuoširdumas, kurį išdavė gera nuotaika spindintys festivalio dalyvių ir žiūrovų veidai.

Smagu buvo vaidinti, nes publika puikiai priėmė mūsų spektaklį, gera buvo žiūrėti kitų kolektyvų pasirodymus, įvertinant tai, kiek įvairaus amžiaus ir skirtingų profesijų žmonių prasmingai leidžia laisvalaikį kantriai repetuodami, ieškodami savo personažų charakterių bei kurdami spalvingas scenos asmenybes. Ir tuomet jau prasmės nebetenka klausimai: kam to reikia, kas remia, ar čia menas? Svarbiausios tampa vertybės, padedančios palaikyti pozityvų požiūrį į gyvenimą ir tikėjimą visos mūsų šalies ateitimi. Tokių vertybių puoselėtojais turėtume laikyti festivalį rengiančius ir jame dalyvaujančius žmones.“

Dalyvavimu XVIII – ajame Kurtuvėnų dvaro teatrų vasaros festivalyje džiaugiasi ir Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centro „Dainuojančio“ teatro kolektyvo narė Simona Šarauskienė: „Šiais metais buvo didelė garbė atstovauti Kražiams su Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centro „Dainuojančiu teatru“ (vad. J. Sankauskienė, J. Gelumbickienė) vykusiame XVIII – ame Kurtuvėnų Dvaro teatrų festivalyje. Atvykus mus pasitiko nuostabūs ir šilti žmonės, kurie kaip ir mes myli teatrą, žmogų, viską, kas aplink mus gražu ir tyra. Mums buvo be galo malonu tapti tuo mažu sraigteliu dideliame besisukančiame teatro mechanizme, kuris tą dieną veikė kaip pašėlęs ir padovanoti meną mylinčiai publikai savo dainuojančią širdį. Žinome, kad nesame tradicinis teatras, savo jausmus ir viltis sudedame į svajingus žodžius bei dainas, tačiau nuoširdžiai tikime, kad mūsų išsakytos ir išdainuotos eilės palietė visus kartu, ir kiekvieną atskirai. Tad tariame ačiū Kurtuvėnų Dvaro teatro festivalio organizatoriams, visiems, kurie savo sunkiu darbu prisidėjo prie šios šventės kūrimo, ačiū žiūrovams už gražius žodžius, palaikymą ir nuoširdžias šypsenas. Ačiū visiems, kurie myli teatrą ir meną. Mus laimingomis daro Jūsų plačios šypsenos veiduose, o tai juk ir yra viso gyvenimo prasmė – daryti kitus laimingais. Iki kitų pasimatymų mielieji.“

Jau antrą kartą dalyvavę Tauragės miesto atstovai taip pat neliko abejingi festivalio atmosferai. „Tauragės  teatralai jau antrą kartą dalyvavo tradiciniame Kurtuvėnų Dvaro Teatrų Vasaros festivalyje. 2014 m. Tauragės asociacijos “Mažoji scena“  tąsyk naujai įrengtoje Ratinėje parodė spektaklį – Keturakis „Amerika pirtyje“. Šią vasarą Tauragės Liaudies teatro kolektyvas parodė nuotaikingą, pamokančią  iš senų baudžiavos laikų komediją – Vladas Braziulis “Burtininkė“. Abiejų spektaklių režisierė Genovaitė Urmonaitė. Nors šiame spektaklyje vaidina 6 aktoriai į festivalį atvyko daugiau nei puse kolektyvo – 20 žmonių. Ir tai todėl, kad festivalis  turi savo nepakartojamą ir, kas labai svarbu, su niekuo nepalyginamą atmosferą. Manome, kad ir žiūrovų čia suplaukia iš visos Lietuvos tiek daug todėl, kad galima stebėti ir džiaugtis, ne tik spektakliais, bet ir parko ekspozicijomis, nuostabia gamta. O šiemet dar gavome ir tokią dovaną – Naktinį muzikos ir dainos skambesį Kurtuvėnų Šv. Jokūbo bažnyčioje, o po jo – istorinės lazerių animacijos šou dvaro teritorijoje. Mes gyvename nuostabioje šalyje, ir viskas klosis gerai, jeigu tik mokėsime stebinti ir džiuginti vieni kitus. O šventės organizatoriams – tris kartus „valio“!“ –  gražiomis mintimis dalinosi Genovaitė Urmonaitė, asociacijos „Mažoji scena“ vadovė – režisierė.

Vaiva Melvydaitė
Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro informacija

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Spalio mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 val. iki 17 val.  Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

EDUKACINĖ VEIKLA

Spalio mėnesį
8 val. – 18 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salė (Ventos g. 11A, Kuršėnai) aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai. Patalpas nuomoja instruktorė Kristina tel. 86 82 52244.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: