REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Mamų su vaikučiais mankštos vėl grįžta į Kuršėnus

Po gimdymo dažna moteris skundžiasi užsilikusiais kilogramais ar suglebusiu kūnu. Atgauti energiją, pasitikėjimą savimi bei susigrąžinti ankstesnes kūno linijas padeda mankšta, taip pat jos dėka išvengiama kai kurių pogimdyminių komplikacijų.

Visi gerai žinome, kad judėjimas – vienas efektyviausių geros savijautos receptų, tačiau pirmuosius mėnesius ar net metus nuo kūdikio atsitraukti ilgesniam laikui yra gana sudėtinga. Išeitis – mankšta mamai su vežimėliu.

Ši bendra veikla naudinga abiem pusėms – mama tampa stipresnė, geriau jaučiasi, jai lengviau prižiūrėti kūdikį, tuo tarpu vaikutis tyrinėja ir susipažįsta su nauja aplinka, patiria naujų įspūdžių, susipažįsta su bendraamžiais.

Mama su vežimėliu – tai specialiai mamoms su vežimėliais sukurta treniruotė. Programoje nėra šuoliukų, tačiau kompleksiniai izometriniai, statiški bei jėgos pratimai tolygiai apkrauna viso kūno raumenis: rankas, kojas, juosmenį. Dirbama su savo ir  vaiko svoriu, tad mankštos yra siūlomos mamytėms su mažyliais nuo 2 mėnesių. Vežimėlio rankena naudojama kaip atrama, padedanti išlaikyti kūno balansą statiškų pratimų metu. Vaikas visos treniruotės metu mato savo mamą ir gali vežimėlyje ją stebėti ar miegoti gryname ore, o mamai nereikia rūpintis aukle ir kitokia vaiko priežiūra, norint pasportuoti. O užsiėmimui nėra būtinas papildomas inventorius, pakanka patogios aprangos, avalynės, vaiko vežimėlio bei vandens.

Visos mamytės, kurios nori sutvirtėti ir atgauti jėgas bei formą po gimdymo, yra kviečiamos į mankštas su vaikučiais, kurios vyksta rugpjūčio mėnesio antradieniais ir ketvirtadieniai (2, 7, 9, 14, 16, 21, 23, 28, 30 d.) 10.00 – 10.45 val. Daugėlių pušyne (prie estrados).

Tai yra puiki išeitis toms mamytėms, kurios neturi galimybės palikti savo vaikučių auklių, giminaičių, draugių ar tėvelio priežiūrai. Žinoma, mankšta tinka ir vyrams!

Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistai primena, kad sportuoti su kūdikiu yra labai smagu, stiprinamas mamos ir vaiko ryšys, stiprinamas kūnas, dailinama figūra, tai ir puiki proga prasiblaškyti, išeiti iš namų ir susirasti draugų!

Norime pasidalinti nuotraukomis ne gausios, bet labai šiltos mamyčių ir jų vaikučių kompanijos, bei tikimės, kad kitą kartą prisijungs vis daugiau bendraminčių ir pasinaudos šaunia galimybe pajudėti.

Informaciją apie Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro organizuojamus nemokamus sveikatos renginius galite rasti tinklapyje www.siauliurvsb.lt. Papildoma informacija: „Facebook“ paskyroje (@siauliurvsb), Šiaulių rajono savivaldybės internetinėje svetainėje, rubrikoje „Gyventojams“ – „Visuomenės sveikatos biuras“, www.kursenai.lt skiltyje „Sveikata“, „Kuršėnų krašto žinių“ laikraštyje ir viešuosiuose rajono skelbimams skirtose vietose.

Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą, Skaistė Grigytė

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Birželio mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 iki 17 val.  
Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

Iki birželio 16 d.
Pirmadieniais-penktadieniais
9 – 19 val.
Kuršėnų kultūros centro parodų salėje (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Nijolės Sitonytės, Gitanos Evseičikaitės ir Simonos Bagdonaitės – Gubinienės paroda „Meno teorija / tekstilė“.

Birželio 19 d.
18 val.
Kuršėnų kultūros centro parodų salėje (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Gasienės grafikos darbų parodos „Atradimai“ atidarymas. Paroda veiks iki liepos 26 d. Pirmadieniais – šeštadieniais 10 – 19 val.

EDUKACINĖ VEIKLA

Birželio mėnesį
8 – 17 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salėje aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: