REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Prasideda naujas mokymosi sezonas

Rugsėjo pirmąją – mokslo ir žinių dieną, kaip ir kasmet, spalvingais kardelių žiedais nešini, moksleiviai renkasi į savo mokyklas pradėti naujo mokslų metų sezono. Šiaulių rajono mokyklas šiais metais lankys per 3400 moksleivių. Šiaulių rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Judita Šertvytienė pažymėjo, jog mokslo metams pasiruošta – suremontuotos klasės, atnaujintos mokyklų teritorijos.

Šiemet, rugsėjo pradžioje, trijose vaikų ugdymo įstaigose atidaromos naujos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupės.

Anot Juditos Šertvytienės, tikimasi, kad, įrengus ikimokyklinio ir priešmokyklinio vaikų ugdymo grupes Bazilionų mokykloje-daugiafunkciame centre, šis sprendimas patenkins čia gyvenančių žmonių lūkesčius.

Šakynos ir Drąsučių bendruomenės taip pat aktyviai domisi savo vaikų ugdymu, tad šių metų šių miestelių vaikų ugdymo įstaigose nuo rugsėjo 1 d. pradės veikti visos dienos ikimokyklinio ir priešmokyklinio vaikų ugdymo grupės. Vaikai nuo 2 iki 6 metų amžiaus bus ugdomi nuo ryto iki vakaro, kol tėveliai darbuosis. Vaikai bus saugiai prižiūrėti ir ugdomi.

Šiaulių rajono savivaldybė per pastaruosius tris metus atidarė dešimt ikimokyklinių vaikų grupių, tačiau poreikis išlieka. Daug tėvelių savo vaikus nori ugdyti švietimo įstaigose, o ne namuose, kaip buvo ankščiau. Jei prieš penkis metus Šiaulių rajone vaikų darželius lankė trisdešimt procentų vaikų, tai šiandien šis procentas yra pasukęs ties šešiasdešimt. Respublikos vidurkis siekia septyniasdešimt procentų.

Mokyklų administravime artėja esminiai pasikeitimai. Keičiasi visa finansavimo sistema, kuomet mokykla rūpinasi tik ugdymo planu – pamokų išdėstymu ir apmokėjimu, o savivaldybė rūpinasi mokyklų administravimu. Keičiasi ir mokytojų darbo apmokėjimo tvarka, įvedamas etatinis mokytojų darbo apmokėjimas. Bus pasikeitimų ir organizuojant mokinių maitinimą.

Šiaulių rajone yra trys neformaliojo švietimo ugdymo įstaigos – Kuršėnų kūrybos namai, Kuršėnų meno mokykla ir Kuršėnų sporto mokykla. Pastarosios dvi įstaigos dar turi filialus kitose rajono vietovėse. Džiugu, kad darbuotojai važiuoja į kaimiškąsias teritorijas ir ten dirba su vaikais. Taip pat tęsiasi ir neformalaus vaikų švietimo krepšelių įgyvendinimas. Šiuo metu kaip tik ir vyksta paslaugų teikėjų akreditacija ir programų teikimas. Tėveliai yra kviečiami pasidomėti – kokios programos yra įgyvendinamos jų mokyklose, galbūt yra galimybė vaikus nuvežti į gretimą mokyklą ir suteikti galimybę pasinaudoti kitomis teikiamomis programomis. Visą informaciją teikia mokyklų direktoriai, o taip pat yra galimybė pasinaudoti Šiaulių rajono savivaldybės internetine svetaine.

Judita Šertvytienė pažymėjo, jog neformaliame vaikų švietime šiemet įsigalioja naujas darinys – vaiko kultūros pasas. Nuo rugsėjo 1 dienos kiekvienam pradinukui yra skiriami 5 eurai, kuriuos jis galės panaudoti kartu su mokykla vykdamas į įvairias edukacines ekskursijas, muziejus, teatrus ir kt. Tik reikės su mokykla bendradarbiauti ir registruotis atitinkamoje sistemoje norint patekti į šias programas.

Šiais mokslo metais Šiaulių rajoną pasieks 3 nauji mokykliniai autobusiukai. Nauji autobusiukai pradžiugins Kužių, Pavenčių ir Šakynos ugdymo įstaigas, mokinių pavežėjimas bus labiau optimizuotas. Iš viso šiuo metu Šiaulių rajonas turi 25 mokyklinius autobusus.

Šiaulių rajono savivaldybėje tradiciškai prieš rugsėjo pirmąją vyko rajono vaikų ugdymo įstaigų vadovų susirinkimas, aptarti pasikeitimai mokyklų darbe, pristatytos naujovės. Pedagogus su naujų mokslo metų pradžia pasveikino Šiaulių rajono savivaldybės mero pavaduotojas Algis Mačiulis. Po susirinkimo pabendrauta prie kavos puodelio.

Šiaulių rajono savivaldybės informacija

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Birželio mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 iki 17 val.  
Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

Iki birželio 16 d.
Pirmadieniais-penktadieniais
9 – 19 val.
Kuršėnų kultūros centro parodų salėje (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Nijolės Sitonytės, Gitanos Evseičikaitės ir Simonos Bagdonaitės – Gubinienės paroda „Meno teorija / tekstilė“.

Birželio 19 d.
18 val.
Kuršėnų kultūros centro parodų salėje (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Gasienės grafikos darbų parodos „Atradimai“ atidarymas. Paroda veiks iki liepos 26 d. Pirmadieniais – šeštadieniais 10 – 19 val.

EDUKACINĖ VEIKLA

Birželio mėnesį
8 – 17 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salėje aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: