REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Kuršėnų L. Ivinskio gimnazijos mokinių grupė vyko į susitikimą su Popiežiumi Pranciškumi

Parvežėm Popiežiaus Pranciškaus palaiminimą!
Kristus Jėzus – mūsų viltis!

Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijoje jau rugsėjo pradžioje susirinko grupė mokinių, kurie sekė žinias apie Romos Katalikų bažnyčios vadovo būsimą apsilankymą Lietuvoje. Jau žinojome, kad važiuosime į Kauną ir švęsime sekmadienio Šv. Mišias kartu su 100 tūkstantine žmonių minia. Į kelionę nusprendėme vykti ne vieni. Pirmiausia pagalvojome apie savo  ištikimus draugus iš Všį Šiaulių rajono „Dienos centro sutrikusio intelekto asmenims“. Buvome laimingi bendryste ir kantrybe jaunuolių, juos lydinčių artimųjų bei vadovių, nes tikrai laukė rimti kelionės išbandymai. Taip pat pakvietėme ir mokinių tėvelius. Labai džiaugiamės, kad norinčių atsirado. Nors kelionė nebuvo lengva  (reikėjo labai anksti keltis, autobusas vėlavo, nusimatė lietingas oras…), viltis XXV eilinio sekmadienio Šventas Mišias, kurias aukoja šventas tėvas Pranciškus,  atšvęsti kartu  buvo svarbesnė!

Taigi, visa beveik 50 -ties žmonių Kuršėnų Šv.Jono Krikštytojo parapijos bendruomenė, palaiminta dvasininko klebono mons. Vytauto  Kadžio, su nerimastingom širdimis, išvykome susitikti su popiežiumi Pranciškumi.  Kauno Santakos parke kartu su tūkstantinė minia popiežių pasitikome su saule ir giesmėmis.

„Šiandien visi išgyvensime dangaus blyksnį, tą tikrovę, kad esame šeima“, – teigė Telšių vyskupas Kęstutis Kėvalas. „Popiežius Pranciškus mus padrąsins – Kristus Jėzus – mūsų viltis.  Šiandien mums reikia padrąsinimo vilčiai“, – kalbėjo vyskupas. Ir tikrai, Dienos centro jaunuoliai su artimaisiais ir vadovais gimnazistai, jų tėvai,  mokytojos,  jautėmės kaip viena šeima su didele viltimi bendrystės dovanai!

Turime „pripažinti kitą, gydyti žaizdas, tiesti tiltus, megzti ryšius“. “Gyvenimas kartu yra menas, kantrus, nuostabus, žavus  kelias.“ Jo pagrindinės taisyklės gali tilpti į tris žodžius: prašau, ačiū ir atsiprašau. Ši popiežiaus Pranciškaus mintis  palietė daugelio žmonių širdis. Neabejoju, kad ir mus, kuršėniečius, vertė susimąstyti.

Tai pačios geriausios valandos gyvenime. Įkvėpti stebuklingos vilties, ramybės, dvasinės šilumos grįžome į Kuršėnus, kur paskleisime geras emocijas, dar didesnį tikėjimą, stengsimės būti lygūs prieš Dievą ir vienas prieš kitą, nesvarbu kokie esame, svarbu, juk po vienu Dangumi!

Norime padėkoti I.Vilimienės įmonei už skanius  „Grybus“, bei „Ūkininku Baristų duona“, Kalnas bandelės, kurias įteikė kartu su kitomis dovanomis mūsų parapijos klebonas mons. klebonas Vytautas Kadys, bei savo mokyklos vadovams, kuri suteikė galimybę nuvažiuoti ir būti padrąsintiems vilčiai.

Vita Pleskūnienė, Dorinio ugdymo (etikos) mokytoja
Kamilė Jonaitytė, 1G Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijos mokinė

Nuotraukos D.Jonaičio

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Spalio mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 val. iki 17 val.  Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

EDUKACINĖ VEIKLA

Spalio mėnesį
8 val. – 18 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salė (Ventos g. 11A, Kuršėnai) aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai. Patalpas nuomoja instruktorė Kristina tel. 86 82 52244.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: